Strana 1 z 7 123 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 63

Téma: Diagnostika

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Predvolené Diagnostika

Má niekto skúsenosti s diagnostikou typu AD 1. Ide o kompletnu suprava s kablom, koncovkami(až po OBD II CAN), testerom s diaľk.prenosom. Su tam protokoly na auta, ktoré bežne jazdia v EU (vrátane Suzuki). Cena je okolo 1000 EU.
    Neviem či by nebolo vhodné zaviesť novú rubriku s názvom D I A G N O S T I K A.
    Súčasna aut.technika je sama riadiaca jednotka a rady v obore vyhľadavania chýb prostr. diag. viacerým uľahčia prevádzkovanie automobilov.

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Predvolené Re: Diagnostika

Ale to je beznemu cloveku na nic. 1000 € na to aby mu to vypisalo nejaku chybu, s ktorou moze ist aj do servisu.
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1.3

Suhlasim s Duchom. Take nieco clovek len tazko vyuzije. Aj keby ze najdem chybu, tazko by som ju vedel opravit.

4. Question Re: Diagnostika

jedno je diagnostika, druhe je osciloskop a tretie vedieť zdravé hodnoty, nielen čo ukáže diagnostika (jednoduchá diagnostika bola tu niekde spomenutá, ale aj to je nanič pokiaľ sa nevieš pohnúť ďalej nakoľko doma nemáš nielacnú súčiastkovú základňu a keď niečo objednáš a náhodou sa sekneš vyjde ta to drahšie ako v servise
    Škoda 105L, favorit 136L LPG, octavia 1,6i LPG, ignis 2WD, ***i4 1,5 2WD

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Nie všetko vie vyriešiť servis svojou diagnostikou aj keď ma školených pracovníkov. Treba si všimnuť aj ine fóra ako Peugeot, alebo škoda, kde je takato tema vítana a určite nebude na škodu aj v tomto fore vedieť sa orietovať v niektorých zakl.problémoch, ktoré súvisia s diagnostikou.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

V tomto súhlasím s autospravcom. Na Suzuki som síce nikdy žiadny problém nemal (ťuk ťuk na čelo pre istotu) ale s Fiatom som veľa krát išiel do servisu, keď som si už nevedel rady, len preto, aby mi prečítali na diagnostike chybu a riešil som si potom opravu väčšinou sám, lebo v servise poznali len jeden spôsob opravy a to jest:
    "Mohlo by to byť buď súčiastka A, alebo B, alebo C. Začneme od A a uvidíme. Vy ako zákazník ale zaplatíte aj A, aj B, aj C, aj keby to bola nakoniec vadná len C súčiastka a tie prvé dve by sa ukázali ako v poriadku."
    Vždy som dal 600 korún len za 5 minútovú diagnostiku a išiel som preč. Viem že na niektorých iných značkových fórach sa partie aj skladali na zakúpenie diagnostiky, lebo keď sa dalo dokopy napr. 5 ľudí, tak z 1.000 eur na človeka vychádza 200 a to stačí "neísť" 10X na 20 eurovú diagnostiku a peniaze su naspäť.

Lokalita
    Dubnica nad Váhom

Citácia Pôvodne odoslal jozin77 Zobraziť príspevok
    jedno je diagnostika, druhe je osciloskop a tretie vedieť zdravé hodnoty, nielen čo ukáže diagnostika (jednoduchá diagnostika bola tu niekde spomenutá, ale aj to je nanič pokiaľ sa nevieš pohnúť ďalej nakoľko doma nemáš nielacnú súčiastkovú základňu a keď niečo objednáš a náhodou sa sekneš vyjde ta to drahšie ako v servise
    Presne toto aj mna zatial odradilo od kúpy diagnostickeho zariadenia, alebo pc s nejakym programom zdrave hodnoty a medze v ktorych sa mozem pohybovat
    Škoda 100, 120gls, Octavia super r.v.62, Ignis 1.3 4WD

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal jozin77 Zobraziť príspevok
    ...ale aj to je nanič pokiaľ sa nevieš pohnúť ďalej nakoľko doma nemáš nielacnú súčiastkovú základňu...
    Tak ono sa to dá vždy nejak "vyriešiť". Lacnú súčiastku riskneš a drahšia sa zvykne na chvíľu požičať (mám na mysli elektronické súčiastky, nie mechaniku).

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Len je rozdiel ked mas skodovku napr. feliciu a kupis si diagnostiku za 1600sk (overeny fakt lebo ju kamos ma doma, a zevraj je teraz este lacnejsia) a rozdiel kupit si diagnostiku za 1000€. Podla mna zbytocny luxus aby som si zo zvedavosti nieco vytukal ci mi auto ide v poriadku. Zase nie je to francuz aby som chodil na diagnostiku kazdy den s nejakym problemom (nastastie). Taktiez tie hodnoty. Ako mozem vediet co je zle co je dobre ake su medzne hodnoty. Chce to dost casu a vedomosti. Ak niekto robi s autom snad sa mu to aj oplati ale pre obycajneho cloveka co bude potrebovat diagnostiku dajme tomu v jeden rok 3x a potom dalsie 3 roky nic je to zbytocnost.
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Duch Zobraziť príspevok
    ...Zase nie je to francuz aby som chodil na diagnostiku kazdy den s nejakym problemom (nastastie)....
    Alebo talian Ja som s tým krámom chodil minimálne 5-7x do roka

Strana 1 z 7 123 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •