Strana 2 z 7 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 63

Téma: Diagnostika

1. Predvolené Re: Diagnostika

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Alebo talian Ja som s tým krámom chodil minimálne 5-7x do roka
    my nesme taliani, my nesme taliani ....
    Škoda 105L, favorit 136L LPG, octavia 1,6i LPG, ignis 2WD, ***i4 1,5 2WD

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Predvolené Re: Diagnostika

To čo som v úvode uviedol, že cena konkretnej diagnostiky AD 1 -1000 EU, plati pre diagnostiku profesionálnu.
    Tak ako piše DUCH, tak tiež poznam diagn. na škodovky (VAG COM-výborna vec i pre amatérov) kde súčasna ponuka na trhu nejde pod 250 EU(bez notbuku), pokiaľ to nie je nejaka staršia verzia.
    Na diagnostiku je potrebný kábel na pripojenie (min 40 EU), nejaky, trebars starši notbuk a program-soft. Zakl. verzia vrátane prípojneho kabla, s programom povedzme len na voz. suzuki by sa dala poskladať do ceny okolo 250 EU (bez notbuku).
    Takže cieľom môjho príspevku je zistiť, či niekto nevie o programe-soft., len pre vozidla suzuki. Notbuk už každy nejaký má a prípojny kabel (OSD II-CAN) sa da objednať.

Ako vždy "chytré" odpoveďe typu a načo, a prečo prakticky len jeden dva príspevky k téme. Neriešte tu či je niečo potrebné, či dané zariadenie človek plnohodnotne využije a hlavne či je to pre niekoho rentabilné. To vie posúdiť len on sám. Ako viete, ako hlboko sa človek v prvom príspevku chce zaoberať diagnostikou? Či na "garážovej" alebo vyššej úrovni? Myslím, že v tomto je každý svojprávny a každý vie rozumne posúdiť, koľko je ochotný do podobnej veci investovať, prípadne výhodnosť, potrebnosť a možno aj návratnosť investície.

Na začiatok pre prvé pokusy netreba ísť do štvorcifernej sumy. Poradil by som pre prvý diagnostický kontakt s autom hračku (niekto bude oponovať, že je to skutočne len hračka-áno, ale vo veľa prípadoch plne postačuje a za tú cenu je bezkonkurečná) s obvodom ELM327. Je to univerzálnejšia vecička. Viac sa dočítate napr. na stránkach

ScanMaster od MotorDiagu
    Na Slovensku sa to dá zohnať tu:
    RFSystem

Prípadne skúste rôzne netbazáry, je toho tam plno.

Question Re: Diagnostika

Plne sa stotožňujem s tvojimi názormi a vidím že k diagnostike si už "pričuchol". Možno by si mi vedel poradiť. Chcel by som si kúpiť toto.

Myslíš že to bude spolupracovať s riadiacimi jednotkami Suzuki?
    A aký software k tomu? Mám nejaké skúsenosti s diagnostikou VW group, zo začiatku, pred pár rokmi som používal vlastnoručne vyrobený KKL prevodník, teraz mám HEXCAN USB kábel a osvedčený VagCom.
    Ale k takýmto univerzálnym multiznačkovým zariadeniam ktoré tu spomínaš, nemám velkú dôveru, preto by som chcel vedieť, či s tým máš aj nejaké praktické skúsenosti.
    SUZUKI SX4 S-CROSS 1,6 Comfort 2WD, SUZUKI SX4 1,5 GLX ABS AC Urban Line,

5. Predvolené Re: Diagnostika

páni čo si sľubujete od diagnostiky

Citácia Pôvodne odoslal jozin77 Zobraziť príspevok
    páni čo si sľubujete od diagnostiky
    Väčšina z nás tu má nové, alebo skoro nové autá, takže problémy zatial nie sú (ak neberieme do úvahy drobnosti typu: vŕzganie plastov a sedadiel ) ale ver tomu že problémy časom prídu, pretože tieto naše Maďarské rachotiny majú s japonskými autami spoločnú len značku
    A nechať sa odrbávať v servise, to rozhodne nemienim! Už nehovoriac o tom, že v značkovom servise ledva vedia cez diagnostiku načítať a vymazať chybové kódy. Možno to neplatí u všetkých, ale také sú bohužial moje skúsenosti s väčšinou servisov.
    A ešte jeden príklad: pred pár rokmi prišiel za mnou jeden človek s Felíciou s tým, že motor ide ťažko do otáčok a nedrží volnobeh. V značkovom servise mu povedali, že je potrebné vymeniť škrtiacu klapku, lebo je opotrebená, cena asi 32 000 sk. Škrtiacu klapku som vyčistil čistiacim sprayom - cena asi 300 sk, ďalších 300sk som si vypýtal za prácu a za základné nastavenie škrtiacej klapky cez diagnostiku. Tá Felícia jazdí spolahlivo do dnes a div sa svete aj s tou "opotrebenou škrtiacou klapkou" ktorá mala byť dávno vymenená.
    Tak už si pochopil o čom je diagnostika?
    Ešte musím podotknúť, že žiadny, ani ten najdrahší diagnostický prístroj ani software ti auto neopraví, len v malej miere pomôže identifikovať závadu. Bez skúseností a vedomostí o motoroch a autoelektrike je diagnostika na nič.
    Naposledy upravil acla; 17-06-2009 o 21:19
    SUZUKI SX4 S-CROSS 1,6 Comfort 2WD, SUZUKI SX4 1,5 GLX ABS AC Urban Line,

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Plne s tebou súhlasim. Sam robim od marca s diagnostikou VAG-COM 805 , kde mi chyba diagn. na Suzuki. ELM 327 usb z obr, ktorý uvádzaš je zrejme pripojovaci kabel medzi vozidlom s USB portom na notbuk. Samotný uvádzaný kábel je vhodný pre novšie vozidla so 16 pin zásuvkov-OBDII (od r.2003). Už len nejaký program - SW., na vozidla suzuki.
    Okrem iného pre tých čo z diagn. nerobili, treba uviesť, že prostredníctvom nej sa da nastaviť denné svietenie po naštartovani, nastaviť serv.intervaly, skontrolovať skutočný stav km a samozrejme hľadanie chýb v elektrike na čo je hlavne diagn.určená.

8. Predvolené Re: Diagnostika

keď máš diagnostiku tak samozrejme že ju nastavíš s ňou, keď ju nemáš tak sa riadiaca jednotka po prejdení pár kilometrov etabluje na nové hodnoty aj bez diagnostiky

acla:
    ELM327 komunikuje so Suzuki.
    Ak chceš vidieť, ako to funguje, pozri si zopár videí:
    Google Videos

Nie je to nič pre značkové servisy, no za ten peniaz to vie načítať 99% áut jazdiacich u nás nie starších ako pár rokov. Na základnú diagnostiku je to postačujúce. Vie to čítať takmer všetko. Vzhľadom k dostupnosti firemnej diagnostiky od Suzuki prípadne inej značky, je iná možnosť pre amatéra asi ťažko realizovateľná.
    Čipy ELM majú dosť veľkú SW podporu. Od freeware až po platené profesionálne programy, napr Scanmaster-aj v češtine (ktoré sa často dajú nájsť aj na warez). Tie už dokážu toho ponúknuť dosť veľa.

Interface typu HEXCAN je najvohdnejšie riešenie pre komplet profesionálnu diagnostiku áut koncernu VW (VW, SEAT, AUDI, ŠKODA).

jozin77:
    A čo si sľubuješ ty?

10. Predvolené Re: Diagnostika

"samozrejme hľadanie chýb v elektrike na čo je hlavne diagn.určená. "
    diagnostika ta len navedie kde hľadať chybu

Strana 2 z 7 PrváPrvá 1234 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky