Strana 5 z 7 PrváPrvá ... 34567 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 41 až 50 z 70

Téma: Air filter

Predvolené Re: Air filter

Tak prvy dojem uz mam - auto je vnutri hlucnejsie, viac pocut motor. Tak od ucha je to cca o 2-4 dieliky na hlasitosti radia, podla otacok.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Moje Suzuki
    SX "quattro"

... a mal by rýchlo nasledovať aj dojem druhý, a síce že high quality performance intake system zlepší dynamiku bežného motora ... inak na hlučnosť postačuje štandardný filter + lacná diera vo výfuku ...

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Citácia Pôvodne odoslal Maňo Zobraziť príspevok
    Tak prvy dojem uz mam - auto je vnutri hlucnejsie, viac pocut motor. Tak od ucha je to cca o 2-4 dieliky na hlasitosti radia, podla otacok.
    Leze to z tebe jak z chlupaté deky! Nekonečný příběh?
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

4. Predvolené Re: Air filter

Zdravím som tu nový, tak aj ja prispejem svojou troškou Mal som možnosť preskúšať na mojom ignise 2 rozdielne alu disky s rozmermi 6,5x15 et 38 a 5x15 et45 pričom ten druhý je odporúčaný výrobcom. Po odvážení oboch alu diskov som zistil že tá 6,5x15 bola zhruba o 2,5 kila ťažšia ako 5x15. Na spotrebe sa to odrazilo približne 1l na 100km, t.j. s tými väčšími to žralo viac. Aj auto bolo lenivejšie, preto odporúčam zohnať disky odporúčané výrobcom (asi to predsalen nejaký zmysel má). Podotýkam, že aj keď 2 kilo na disk sa nezdá veľa, pri otáčavom pohybe kolesa sa moment znásobuje t.j. motor musí vyvinúť omnoho väčšiu prácu pri roztáčaní kolesa. Nie je to len o tom že prihodíte 10 kilo do auta. Avšak ako som zistil, aj na nete je vcelku problém nájsť 5x15 et 45 alebo aspoň et43.

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

ahoj Ohen: tak to je dosť 1l. Lebo ja mám relatívne stále tu istú spotrebu či je zima alebo leto a to cez zimu mám 14" 175/65 a cez leto 15" 195/50 a tie 15" sú s dosť malým ET ale nikdy som nebadal nejaký nárast spotreby. Aj keď je pravda že nikdy som nejako extrémne spotrebu nesledoval len tak zbežne (ono keď to často točíš do otáčok tak sa spotreba nesleduje )
    JAPAN POWER ------ Gallery ------ YouTube video

6. Predvolené Re: Air filter

Aj mňa to prekvapilo. Možno to je dané aj tým že mám 4-kolku a teda tomu dávajú zabrať aj zadné kolesá. 1l som nameral po 2 dotankovaniach, jazda len v meste...takže v tom zmiešanom cykle to mohlo byť menej. Len píšem skúsenosť.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal lee Zobraziť príspevok
    ahoj Ohen: tak to je dosť 1l. Lebo ja mám relatívne stále tu istú spotrebu či je zima alebo leto a to cez zimu mám 14" 175/65 a cez leto 15" 195/50 a tie 15" sú s dosť malým ET ale nikdy som nebadal nejaký nárast spotreby. Aj keď je pravda že nikdy som nejako extrémne spotrebu nesledoval len tak zbežne (ono keď to často točíš do otáčok tak sa spotreba nesleduje )
    Vinco, po tom, ako som zainvestoval do kolies na preteky, môžem zodpovedne konštatovať, že či máš gumy 175 alebo 195 je v podstate úplne jedno. Dôležitejšie je, čo máš za disky a nezáleží na šírke disku 5,5 vs. napr. 7, alebo na ET, ale na tom, koľko ten disk váži. 1kg neodpruženej hmoty na kolese je ako 3 kg hmoty v kabíne.

Keď kúpiš disk za 60.-€ čo váži 10 kilo a celé koleso s gumou potom 20, tak sa nemôže človek čudovať, že auto stratilo dynamiku a žiadny filter to nezachráni.

8. Predvolené Re: Air filter

Tak ako vravíš, váha rozhoduje. Konkrétne neodpružená hmotnosť, tu som našiel jeden skvelý článok: Disky: Hliník alebo železo?

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

Tak to máš pravdu Marián. Preto som napísal že som nikdy nebadal nejaký rozdiel v spotrebe u mňa aj keď disky sú široké. Váha robí svoje.

to oheň: pekný a dobrý článok

Naj by bolo dať kované -- len tá cena
    JAPAN POWER ------ Gallery ------ YouTube video

10. Predvolené Re: Air filter

Tu je ešte link na dobrú kalkulačku rozmerov..popisuje okrem iného koľko trčí pneu von v porovnaní so sériovými a taktiež počíta priemernú váhu disku a pneu. Mne sa osvedčila a k tomu je aj graficky veľmi dobre znázornená spolu s rozmermi

http://www.rimsntires.com/specs.jsp

Strana 5 z 7 PrváPrvá ... 34567 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •