Strana 3 z 7 PrváPrvá 12345 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 70

Téma: Air filter

Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport 1.5

Cool Re: Air filter

Nj mohli by ste mi sem nahadzat nejake linky na sisky diks K&N alebo Green diks

Popripade ak niekto mate na predaj tak mi napiste

Predvolené Re: Air filter

Sportovci poradte aj mne. Ako som dal na moj 4x4 15" kolesa z byvaleho 2wd, tak mi uplne odisiel krutak. Kamos poradil, ze sportovy filter by mohol daco z toho zachranit. Potreboval by som nejaky model, ktory co najviac zvysi vykon pri co najmensom zvyseni hlucnosti. A hlavne taky, co sa s nim da chodit aj off-road (napr. velmi prasne necesty) a v pohode to prezije. Filter aj motor ide o Ignis 2006 1,3 69kW.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Maňo: To ake disky si tam dal? Neexistuje ze ti uplne odisiel krutak. Az taky rozdiel medzi 14 a 15 nemoze byt, teda pokial nema jedno koleso 20kg...

Najlepsie co mozes spravit je kupit sportovu vlozku do originalneho airboxu. Nic na sani nemenis, vsetko ostava povodne a mozes tym v pohode jazdit kde chces, ale pocitis rozdiel v jazde.
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Naozaj som velmi nemilo prekvapeny. Na 165/70R14 to islo v kopcoch ako besne, pri dobrych podmienkach som napr. Donovaly z ruzomberskej strany vysiel na 4ke. Teraz musim omnoho skor podradit, a najma dlhsie tiahle stupania ma uplne davaju dole (naposledy vcera dialnica LM-PP vsetky stupania na 4ke). Plus dalsie negativum, na 600 km mimo mesto na tych 185/60R15 spotreba vyssia o cca 1,5 litra / 100km. Takze to fakt potrebujem nejako poriesit. Vies mi odporucit konkretny typ/model takej sportovej vlozky do toho airboxu? Par eur hore dole, hlavne nech to citit. Vdaka.

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Hm to je teda riadny rozdiel... Aku mas znacku diskov?

Ten filter ti zistim zajtra. Taky isty mam v aute ja tak ti opisem cislo aj typ.

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 2WD, M13A, 2006

Ja mám na Ignise podobný problém. Keď som teraz prezúval na letné 15" - stratu výkonu je cítiť pomerne dosť. Kolesá som nevážil, ale oproti zimným sú dosť ťažšie. Borbet 15" x 7", pneu 185/60/R15 - Avon.
    Suzuki Ignis 1.3, 2WD, 2006
    LPG Stag

Disky mam plechove, kupovane v Suzuki. Pneu su funglace Matador 185/60, presny typ netusim. Som zvedavy na ten rozdiel, sposobeny filtrom. Pocit je sice subjektivny, ale spotreba je meratelna ...

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Plechace tiez nie su dvakrat najlahsie, no zda sa mi to divne.

Co sa tyka toho filtra tak som to zistoval. Ignis Sport a Ignis nema rovnaky filter ale to nevadi. Na 5 dveroveho Ignisa pasuje tento KN filter do original airboxu. To ze tam je napisane Mazda 323 si nemusis vsimat. Priamo na Ignisa nevyrabaju a na Sporta mam tiez z BMW V pripade otazok ich kontaktuj, urcite ti pomozu aj rozmery ti zistia aby si mal istotu. Uz som od nich bral vela veci a vzdy vysli v ustrety.

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Jsem rád, že se to tady diskutuje. Sbohem patnáctky .
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Lightbulb Re: Air filter

Citácia Pôvodne odoslal Duch Zobraziť príspevok
    Plechace tiez nie su dvakrat najlahsie, no zda sa mi to divne.
    Tiež nad tým premýšlam a nejde mi to do hlavy. Rozdiel vo váhe medzi 14 a 15 plechom zas nemôže byť taky veľký, aby to urobilo taký rozdiel... ak zostal zachovaný priemer kolesa. Ak nie, tak potom by to dávalo zmysel, ináč nechápem.

Pozerám, že si mal 165/70R14 a prezul si na 185/60R15. To je podľa kalkulačky rozdiel v priemere 15mm. A uvedené tam je, že priemerný rozdiel vo váhe týchto dvoch rozmerov komplet kolies je 2kg na koleso, čiže to je 8kg rotujúcej hmoty na aute na viac, čo je ekvivalent cca 24kg zaťaže... Hmm

Strana 3 z 7 PrváPrvá 12345 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •