Strana 2 z 2 PrváPrvá 12
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 20

Téma: Tlmenie kapoty

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

Predvolené Re: Tlmenie kapoty

Citácia Pôvodne odoslal scorpio13 Zobraziť príspevok
    No jo, akurat nemozes pouzit na tlmenie kapoty takyto material a este bez hlinikovej folie. Na taketo priestory su najlepsie molitanove alebo penove materialy a hlavne musia byt teplotne odolne, pretoze ked pouzijes asfaltovy plat, tak sa ti moze odlepit, v lepsom pripade nebude tlmit dobre. Idealna teplota na tlmenie je max. 60*C a aj to je pisane pri Dynamat Extreme, takze pri lacnych platoch to mozno je aj menej.

Navyse tamten noname tlmiaci material sa podla mna moc neoplati, pretoze ked som to pocital, rovnaka plocha Dynamat Extreme (s hlinikovou foliou) ma vyjde 267Sk (noname 180Sk), pricom s dynamatom mam 100% istotu dobreho vylmenia, ktore bude ucinnejsie a nevadia mu ani pomerne vysoke teploty a v zime sa mi neodlepi, ked bude mrznut.
    nie je to určené na tlmenie kapoty!!!
    nie je no name len dynamat je známy a "drahý" a naviac aj pri ňom sa stalo že sa odlepí. Či sa materiál odlepí alebo nie záleží aj od toho či je povrch dobre odmastený. Zatiaľ sa nestalo že by sa tento náš odlepil.
    Treba to poriadne spraviť a človek by nemal mať problém.
    JAPAN POWER ------ Gallery ------ YouTube video

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1.3

To ze je drahy uz ani neplati, za posledny rok ho znacne zlacneli a ked sa clovek pozrie po internete, tak ho najde este o tretinu lacnejsi. Jedina skoda je, ze uz sa nepredava Dynamat Original, pretoze ten by bol v rovnakej cenovej hladine ako ostatne tlmiace materialy, cize jasna volba. Poznam vela tlmiacich a Dynamat je znamy hlavne kvoli tomu, ze je proste najlepsi. Preco je to tak, sa da dozvediet z hromady clankov a diskusii na forach, dokonca bolo okolo toho vela sudnych sporov, ktore to nakoniec len potvrdili.

Ja za seba len hovorim, ze pri dnesnych cenach by som do nicoho ineho uz nesiel a poznam dost ludi, co si kupili este v dobe ked stal 2x tolko a tiez by nemenili.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1.3

Este k tomu tlmeniu kapoty. Dost podstatny rozdiel je aj v tom, aky typ motoru je v aute a tiez jeho objem. Najucinnejsie je to tlmenie pri dieseli, kvoli prenasaniu nizkych frekvencii do interieru, ale pri malom objeme a benzine (do 1.4 povedzme) je to skoro neucinne. Len pre predstavu: Davali sme Dynamat Hoodliner kamaratovi na Corrollu 1.8 benzin 143kW a rozdiel bol minimalny, prejavilo sa to az pri vyssich otackach (cca od 4500). Po roku sa rozhodol ze zhodime palubovku a dame za nu Dynamat Extreme, vtedy to bolo citelne lepsie, ale aj tak ta kapota bola v podstate len ako doplnok, sama o sebe moc toho neutlmila.

Inac ako alternativa by sa dal pouzit akusticky molitan (ten co sa dava do dveri) a nalepit ho nejakym dobrym lepidlom, ktore vydrzi aj vyssie teploty, ale aka je toho zivotnost, to netusim.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Toho molitánu by som sa bál kvôli vzniku požiaru.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1.3

To je mozne. Proste to chce nieco co bude mat na vrchu hlinikovu foliu a bude to teplotne stale. Ten Hoodliner by sa tebe neoplatil, kvoli malej kapote, cize by ti ostalo vela odpadu. Inac este som dnes cital, ze sa tiez moze dat aj ten Dynamat Extreme, ale ja teda neviem pri tej teplote, co by to robilo.

Lokalita
    Stará Turá

Scorpio13, ty si tu taký hlavný tlmič tak ťa prosím o radu čo hovoríš na SIKADAMP630 musím dokúpiť ešte pár plátov a tento je cenovo prijaťelný. Nerobil si s ním náhodou? Ty si objednávaš z A-hifi cz a písal si že to máš bez poštovného to by sme sa môhli nejako dohodnúť.
    Naposledy upravil peto; 09-10-2009 o 12:52

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1.3

Osobne som netlmil Sikadampom, ale poznám ho a známy s ním tlmí autá z času načas a za tie peniaze je to dobrá alternatíva. Akurát, ževraj sa trošku horšie nalepuje oproti dynamatu resp. treba ho poriadne popritláčať, aby sa neodlepoval. Odporúčam ti použiť teplovzdušnú pištol, ušetríš si čas aj nervy Tak veľa zdaru pri tlmení, držím palce a nezabudni prihodiť potom pár fotiek.
    Naposledy upravil scorpio13; 09-10-2009 o 14:22

Lokalita
    Stará Turá

A to poštovné dá sa dohodnúť?

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1.3

Aha, sorry, som si nevšimol. Jasné, môžem ti to objednať lebo na SR neposielajú a mne to chodí bez poštovného, keď som v Brne, akurát domov(TN) pôjdem až na budúci víkend. Potom sa stretneme alebo ako by si to chcel preposlať?
    Naposledy upravil scorpio13; 09-10-2009 o 17:00

10. Lightbulb Re: Tlmenie kapoty

Ja som si kúpil originálny diel tlmenia na kapotu, ale pre fabiu, čiastočne to zníži zvuk motora. Čo je však podstatnejšie, že kamoš mi celý interiér vytlmil s Bituplastom kúpeným cez www.tuning.izotes.sk/bituplast.php. Keby som tam mal dať Dynamat, tak sa asi nedoplatím, pre mňa je to drahá značka až moc. Super je ale to, že mi to interiér odhlučnilo a ani vibrácie tak necítiť keď idem po diaľnici, či pri silnej hudbe. Na tej stránke som našiel, že je možné ho použiť aj v časti motora pod kapotou ako tlmenie, ale neviem možno keby som nekúpil originál diel tento, tak použijem ten, čo do interiéru. Potom už len mať šikovného človeka, alebo to spraviť sám a ušetríte, ale je to fakt makačka oblepiť celé vnútro. Toľko moja rada.

Strana 2 z 2 PrváPrvá 12

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •