Strana 40 z 40 PrváPrvá ... 30383940
Zobrazenie výsledkov 391 až 395 z 395

Téma: Legálne LPG pre Suzuki

Predvolené Re: Legálne LPG pre Suzuki

Ignisy mam sukromne, ale kedze sluzobne auta na sukromne ucely nevyuzivam, tak sa o nich musim starat
    A co sa tyka tych sluzobnych, tak Superb musime predat lebo sa kazi, a Touareg je uz za zenitom a zerie ako tank. Ale to je uz trosku OT
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Moje Suzuki
    SX4 GS 4x4

No, dávno som nebol na fóre. Teraz by som možno mohol niekomu trochu pomôcť. moje skúsenosti s plynom: najazdených 115 000kilometrov. Spokojnosť 110 000 kilometrov.Odrazu mi začalo pri otáčkacj okolo 2500 to je päťke okolo 80 pošklbávať na plyne. Nie súvisle len sem tam. A začala mi svietť tá žltá potvora. Nahodil som diagnostiku avraj nepáli 3 valec.Na benzín bez problémov. Zrovna spm mal mať kontrolu plynového zariadenia, tak som navštívil montážnika ktorý mi to montoval. jedná sa o Teleflex GFI SGI. Prvé čo sa ma opýtal, kde tankujem. Posledné 3x som tankoval žltočierne. Povedal, že vstrekovače odchádzajú. Ale také ako mám ja sa už nerobia a nové stoja 180€ kus. Otvoril filter a ten bol úplne čistý krásny, zvonku žltý a zvnútra málinko začiernený. Podľa mňa skoro nový. Na stole mal fiter ktorý bol mastný ako keby padol do oleja z nafťáka, a vraj to vybral zo Subaru. A to Subaru nemalo problém zo vstrekovačmi. No ale mne to aj podľa diagnostiky na 3 valci nepálil. Tak chlapec našiel jeden starý vstrekovač a mi ho vymenil. motor šlapal ako hodinky, bol som spokojný. Po týždni som už spokojný nebo,l problém bol zas. Tak som nahodil naspäť ten môj vstrekovač. Pársto kilometrov zas dobre a potom... Skúšal som sa dopátrať kde môže byť chyba. Nakoniec som našiel jednu dilňu ktorá robí tiež Teleflexy a varazi som tam. No ale predtým som absolvoval STK. Chyby som zmazal a našťastie počas STK mi to šlapalo. Nameral mi akurát večší kyslík, vraj mám nikde na výfuku dierku, ale v norme. Keď sme išli pod auto našiel sa uvolnený spoj na zadnom tlmiči. Doma som to hneď poriešil.
    Tak u tej druhej firmy ktorá tiež robí Teleflex šikovný chalan v prvom rade jedne vstrekovač novej rady 100€. tek teda. skontroloval disgnostikou a zas tam bola chyba na 3 valci. Tak hovorím vstrekovače von. Keďže sú rozmernejšie ako tie predtým trochu to trvalo než sme to tam nasáčkovali, ale musela ísť von benzínová rampa vstrekovačov. Nakoniec naštartujem, idem sa oédvisezť a to samé, šklbe.Keď sme sa vrátili urobil školácky jednoduchú vec zobral sprej na brzdy postriekal vstrekovače a bolo to jasné. Tesnenia na vstrekovačoch netesnili. To znamená, že to bola chyba aj predtým a keď mi to prvýkrát robili tak rampa vstrekovačov vonku nebola. To nebolo hýbané od nova. To mi trochu pripomína vaše problémy zo šklbaním.Teda asi niesom sám. Chlapec skočil do auta za chvíľu bol naspať aj z hrsťou tesnení, Vyhodili sme rampu a nasadili nové tesnenia a ajhľa zmena k lepšiemu. Teraz ide pekne aj na plyn. Som ľahší o 450€ a ako dôchodca to cítim dobre. Ale mám skúsenosť, ktorá môže pomôcť niekomu druhému.
    Pôvodné tesnenia boli na vstrekovačoch úplne voľné. V otvoroch bol bordel. teraz mám na každom vstrekovači tesnenia dve O- krúžky.Njaprv jeden väčší a za ním jeden menší. Zatiaľ všetko hrá.
    Okrem iného videl som, že niekto si sťažuje že mu preskla predná pružina. Mne obidve, ale to až tak moc nebolí za 28€ kus. Zatiaľ som okrem montáže plynu, dvoch žiaroviek v reflektoroch jedna vnútorného osvetlenia,dvoch pružín, sada pnaumatík a výmena vstrekovačov, čo nakoniec určite nemuselo byť, investoval len do oleja filtrov a paliva. spolu som ušetril na benzíne 8500€ .
    Wartburg 353 -1000, 66-75/ Wartburg353W, 75-79/ Wartburg 353W Combi, 79-98/ Wartburg 353W 98-00/ Fiat 126,00-01/ Škoda Rapid 1,3 01-03/ Suzuki Swift 1,3GLX 85k 03-08/ Suzuki SX4 GS 4x4 + GAZ69 80-,+JEEP Grand Cherokee 2,5TD

Moje Suzuki
    Ignis 2WD

uz nikdy lpg do japan. nove ventily,kruzky a sviecky kazde dva tyzdne... 50tis km to slo,potom problemy s volnobehom a uz sa to k..vilo
    historia-lada-LPG,renault18,favouš-LPG,punto-LPG,renault twingo,fiat bravo1,4-LPG+realita-ignis2wd-LPG(denný oslík)+grande punto1,3mtj(skúšame...)

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 2WD, M13A, 2006

Citácia Pôvodne odoslal weg66 Zobraziť príspevok
    uz nikdy lpg do japan. nove ventily,kruzky a sviecky kazde dva tyzdne... 50tis km to slo,potom problemy s volnobehom a uz sa to k..vilo
    Ja mam na Ignise M13A natocene 220 000 km, z toho 140 000 na LPG. Motor ide uplne v pohode. Pred rokom som mal problem s benzinovou castou - menil som benzinove vstreky, tiekli lebo sa nepouzivali.

Marek
    Suzuki Ignis 1.3, 2WD, 2006
    LPG Stag

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 2WD, M13A, 2006

Citácia Pôvodne odoslal Deezel Zobraziť príspevok
    Ja mam na Ignise M13A natocene 220 000 km, z toho 140 000 na LPG. Motor ide uplne v pohode. Pred rokom som mal problem s benzinovou castou - menil som benzinove vstreky, tiekli lebo sa nepouzivali.

Marek
    Mimochodom, je na predaj, ak by nahodou niekto mal zaujem - poslite mi spravu. Sorry za offtopic.
    Suzuki Ignis 1.3, 2WD, 2006
    LPG Stag

Strana 40 z 40 PrváPrvá ... 30383940

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •