Zobrazenie výsledkov ankety: Kúpili by ste si hybrid?

Hlasujúcich
57. V tejto ankete nemôžeš hlasovať
  • Áno, aj za súčasné ceny na trhu.

3 5,26%
  • Áno, ale ceny by museli ísť poriadne dole.

46 80,70%
  • Nie, v žiadnom prípade.

8 14,04%
Strana 3 z 16 PrváPrvá 1234513 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 153

Téma: Hybrid - kúpili by ste si ho?

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Predvolené Re: Hybrid - kúpili by ste si ho?

Po vytěžení ropných zásob se odhadují zásoby plynu na dalších 50 let.
    Můj osobní názor je ten, že dokud je ropa, tak ropné kartely nedovolí nějaký masový nástup alternativních pohonů. Přišli by o velký kšeft.

Lokalita
    Dubnica nad Váhom

Presne aj to je môj názor. Inak aj armada už vyvíja pre seba hybridné pohony diesel elektrické s akumulatormi jeden podobný skúšajú aj v Trenčíne na vozidle BVP. Výkonom to nie je nič moc ked ide len na elektriku, ale na dočasný núdzový dojazd by stačil.
    Škoda 100, 120gls, Octavia super r.v.62, Ignis 1.3 4WD

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal veteran Zobraziť príspevok
    ...jeden podobný skúšajú aj v Trenčíne na vozidle BVP .....
    Dúfam, že to dopadne podobne ako s Aligátorom Bude to 10x drahšie ako všetky zahraničné v praxi overené stroje a navyše to bude viacej pokazené ako jazdy schopné

Na to aby tym nasi "vojaci" mohli efektne chranit americke zadky v Iraku ci Afganistane, alebo izraelske rite na Golanskych vysinach, ci albanskych narkobaronov v Srbsku, to bohato staci. Ale uz sme asi trosku

Inak pokial viem tak s prvym motorom na vodik zacalo BMW, nie? A zasoby zemneho plynu (CNG) sa odhaduju na niekolkonasobok zasob ropy, takze na par rokov by sme to mali poriesene Ked tak rozmyslam nad otazkou co je v nadpise tejto temy, tak okrem Getzu a Fiest som mal same hybridy!
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Lokalita
    Dubnica nad Váhom

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Dúfam, že to dopadne podobne ako s Aligátorom Bude to 10x drahšie ako všetky zahraničné v praxi overené stroje a navyše to bude viacej pokazené ako jazdy schopné
    Ja sa ich nezastavam ale najporuchovejší komponent je z dielne nemeckej firmy, ktorý má konštrukčnú vadu a cely čas riešenie odkladali, aby vozidlo nenabralo dobru povesť a neprišli oni o trhy na svoje vozidlá, druha vec je že vojaci nevedia spravne obsluhovat to vozidlo a v terenoch jazdia na nespravne navolenej prevodovke a iné veci este okolo. Bol som pri nich na dielni a viem trochu o príčinach porúch, ktoré na nich vzikaju. Veľa dobrých myšlienok bolo z vonka potlačených ide proste o zakulisne tahy a peniaze. Nemecke vozy Dingo tiež nie je bohviečo z rozpravania vojakov na misii.
    Škoda 100, 120gls, Octavia super r.v.62, Ignis 1.3 4WD

Asi pred tyzdnom som videl na kruhovom objazde nove suzuki s nalepkami po celom obvode ako prezentacne auto a na zadnych dverach malo velke /H2/ ako vodik boh vie co to bolo ale firmu s H2 nepoznam.
    LPG je dobra vec ale ked aut na LPG bude viac ako na benzin automaticky daju LPG za raz tak drahu cenu, verim tomu. ale benzin samozrejme zdrazia na 50 SK/Liter. Aby sa to akoze oplatilo. Chcu stale viac a viac to je busines

No ved toho sa bojim aj ja, ale ked dnes je LPG za cca 40% ceny benzinu, tak este aj ked stupne na tych 50-60% tak sa to stale oplati, najma v autach co uz budu prerobene. Dnes vidim problem v umelo navysenej cene prestavby na LPG, 55.000,- Sk je fakt vela. Ked bude sekvencny vstrek za 30.000,-Sk tak to bude zaujimave aj pri tych 60% z ceny benzinu.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Lokalita
    Martin
    Moje Suzuki
    SUZUKI SX4 1,5i Freeze

Predvolené Hybrid - kúpili by ste si ho?

Way of life!

9. Predvolené Re: Hybrid - kúpili by ste si ho?

Ja som si ho kúpil, konkrétne Prius 2010. Mám ho 3. týždeň, najazdil som za ten čas cca 1700 km, a môžem povedať že klasické auto už by som nechcel. Jednoducho povedané radosť z jazdy. Mimo dialnice sa dá v pohode jazdiť okolo 4,3 l pri troche snahy pod 4l , dlhodobý priemer (vynulované na 1200km 5 l vrátane dialnic, okresiek, denného dochádzania do práce...). Samozrejme netvrdím že vďaka cene si ho môže kúpiť každý, ale pokial tú možnosť máte, môžem jedine doporučiť. Teoretikom doporučím zájsť do najbližšej predajne Toyota a povoziť sa. Určite neolutujete.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Hybridne pohony hybu automobilovym svetom. Je az neuveritelne, ako vyvoj za posledny rok postupil dopredu a dnes ho ma uz skoro kazda znacka. Na kazdom vyznamnom autosalone su predstavene vzdy nove modely. Myslim, ze uz teraz je z coho vyberat. Keby som chcela hybrid, tak urcite tiez volim Toyotu. K vacsiemu rozmachu hybridov na nasich cestach by tiez pomohla aj zmena v legislative, napr. nejake danove ulavy. Ale to je vzdialena hudba buducnosti...

Minule ma zaujala jedna ukazka - teda skor studia zo Zenevy, male mestske auticko cisto na elektrinu, ktore sa dobijalo klasicky zo zasuvky. No neviem si to na Slovensku ani predstavit, pretoze u nas by zmizlo v okamziku auto aj s tym kablom...
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Strana 3 z 16 PrváPrvá 1234513 ... PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •