Zobrazenie výsledkov ankety: Kúpili by ste si hybrid?

Hlasujúcich
57. V tejto ankete nemôžeš hlasovať
  • Áno, aj za súčasné ceny na trhu.

3 5,26%
  • Áno, ale ceny by museli ísť poriadne dole.

46 80,70%
  • Nie, v žiadnom prípade.

8 14,04%
Strana 2 z 16 PrváPrvá 123412 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 153

Téma: Hybrid - kúpili by ste si ho?

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Predvolené Re: Hybrid - kúpili by ste si ho?

Budúcnosť áut je v alternatívnych elektrických pohonoch. Ja zabrúsim do inej cenovej kategórie, ale keď hybrid, tak určite kráľa hybridov - Lexus 600 H...

V Čechách je vraj štátna podpora pri kúpe takýchto áut, ale neviem to iste...
    Naposledy upravil nadineh; 13-07-2009 o 14:42

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Tak toto beriem nadineh ako podarený vtip

Myslíš Lexus 600h, ktorý ma motor V8 s objemom skoro 5 litrov a s kombi spotrebou 9,3 litra čo stojí skoro 3 melóny?

Tak odtiaľ tie baterky môžu rovno vyhodiť, lebo to je úplna kravina takéto čosi. Tomu hovorím ekológia a návrat k prírode

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Hovorim o inej cenovej kategorii - lepsie citaj! Hybridy od Lexus - t.j. luxusnej znacky Toyota, su na nasom trhu najdlhsie, ostatni su vo vyvoji, alebo len kdesi v prvej generacii. Pisem len, ze keby som si mala kupit hybrid ja, bol by to 400, 450, 600h, inak dobra spotreba pri tak vysokom objeme motora, alebo sa mylim?

Z nizsej kategorie by som nechcela nic, vyskusaj, uvidis... Niekedy je dobre presadnut z tych nasich sunciciek do niecoho, co vela stoji, potom uvidis, preco to tak vela stoji...

Suzuki planovala pod taktovkou GM vytvorit hybrid z benzinovej Grand Vitary, predaj mal byt niekedy okolo tohoto roku, ale nakoniec z toho nic nebolo. Suzuki vyvija svoj vlastny hybridny system, s ktorym by chceli prist na trh okolo roku 2011-2012. Ci skonci v malych automobiloch, alebo v silnych SUV sa este nevie.
    Naposledy upravil nadineh; 13-07-2009 o 16:21

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal nadineh Zobraziť príspevok
    Hovorim o inej cenovej kategorii - lepsie citaj! Hybridy od Lexus - t.j. luxusnej znacky Toyota.....
    Aby si to správne chápala, nie je mi komický tvoj výber ako taký, kedže viem, že Toyota a Lexus ešte viac, su kvalitné vozy. Len mi príde komické, keď niekto chce z 5 litráka robiť auto s nálepkou "eko". Ako keby zacali formulu 1 robiť na baterky. Nejak mi to proste nejde k sebe.
    Prečo? Lebo už 5 litrový motor v osobnom vozidle je v podstate sám o sebe v uvodzovkách "nezmysel", alebo zábavka z roztopaše, ....(taký výmysel ala "americký sen", ktorý ako je dnes vidieť bol len jedna veľká bublina; nehovoriac o súčasnom konečne logickom trende downsizingu, keďže sa z malých objemov pri minimálnych splodinách dokážu vyžmýkať výkony o akých sa pred časom ani nesnívalo).... vzhľadom na rýchlostné limity, dopravné predpisy, hustotu a bezpečnosť premávky atď. Ale v poho, proti gustu žiaden dišputát, či ako sa to hovorí.

Osobne som názoru, že keď sa hovorí o hybride, tak je to neoddeliteľne spojené s ekológiou, čo by asi malo znamenať snahu o získanie nevyhnutne nutného (v tomto prípade povedzme dostatočného výkonu, a komfortu jazdy, pri minimálnych ekonomických nákladoch a záťaži životného prostredia), čo sa mi akosi nechce zrovnať s objemami motora viac ako 2 litre.
    Ináč možeme robiť autá aj s 12 valcami o objeme 12 litrov a vzhľadom na to, že pred pár rokmi by mal takýto motor spotrebu čo ja viem 100 litrov na 100 km a teraz to stlačíme modernými technológiami ako je hybridný pohon na 10 litrov, tak mu dáme nálepku eko a hybrid.

Btw. len by ma zaujímalo akú reálnu záťaž predstavuje výroba, údržba a likvidácia akumulátorov z hybridov, či to v sume sumárov nebude za jedno s benzínom Ale to sú už kacírske reči keďže ropa tu nebude večne

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

V podstate mas pravdu, ale iba tato kriza z nas, vodicov spravila us****ejsich jazdcov. Pred tym sa nad tym malokto zamyslel a kupovanie velkych SUV s velkym obsahom bola v urcitych kruhoch doslova povinnost.
    Toto je tiez jedno z mnohych zaujimavych citani o buducnosti hybridnych pohonov, snad sa dockame aj nejakych vykonnych cisto elektrickych pohonov, ale zatial musi ekologia ist bokom...

Elektrifikácia automobilového pohonu – technika, stav a perspektívy

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Mě jsou daleko sympatičtější motory na vodík, LPG nebo CNG.
    Tyhle hybridy - ty mi nejdou pod fousy. Je to takový kočkopes.

Presne tak.
    Nevidim jeden dovod, v com je lepsie vymyslat nove a nove "hybridy" ako radsej zdokonalit system LPG ci CNG, pripadne vodik - pre male a stredne velke auta.

Pre velke auta a nakladiaky - jadrovy pohon na principe malej elektrarne, s tym, ze auto by v case nevyuzivania energie mohlo sluzit ako mala domaca (priemyselna) elektraren. Hm?
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Citácia Pôvodne odoslal Maňo Zobraziť príspevok
    Pre velke auta a nakladiaky - jadrovy pohon na principe malej elektrarne, s tym, ze auto by v case nevyuzivania energie mohlo sluzit ako mala domaca (priemyselna) elektraren. Hm?
    V priplatkovej vybave sa premeni na lietadlo a odletime so svojim autom na dovolenku
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1.3

Ja to vidim podobne. Sam som mal LPG na starom aute a fungovalo vyborne. Aj ked co sa tyka nevycerpatelnosti, najlepsie je na to vodik. Na druhu stranu si neviem, ako by sa s tym urcite percento ludi zmierilo, pretoze je dost takych, co sa boja mat v aute uz len LPG.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Problém je ako vieme ale, že plyn je spätý s ropou. Tiež ho nie je nekonečno

Biopalivá sa ukázali ako somarina, či už z hľadiska ekonomického, alebo zabezpečenia dostatočnej produkcie potravinárskych plodín.
    Ak nevymyslí niekto niečo prevratné, tak asi ten vodík však Suzuki ho už nejakú dobu testuje

Strana 2 z 16 PrváPrvá 123412 ... PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •