Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 12

Téma: Zamyslenie nad cenovou politikou servisov

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Zamyslenie nad cenovou politikou servisov

Citácia Pôvodne odoslal profiter Zobraziť príspevok
    .....do Corsy mi davali OMV Bixol, ktory na webe stoji cca 350 Sk za liter, v servise stal cca 800 Sk za liter. Pisal som aj do OMV, ci to co sa predava na webe nie je plagiat, odpoved znela, ze oni nemozu za diskontnu politiku niektorych predajcov, takze plagiat to asi nebude. Len dobry biznis pre niekoho. ...
    Keby ti servis účtoval ceny z internetových obchodov na olej a všetko ostatné čo do auta dávaš, tak by tu do pol roka všetky servisy skrachovali.

Internetový obchod okrem nejakého skladu, skladníka a PC a doručovacej služby nemá žiadne ďalšie náklady.

Servis musí platiť zamestnancov, energie, likvidáciu odpadov, splácať zariadenie servisu, úver na nehnuteľnosť atď..
    Navyše predajne vozidiel v SR žijú práve zo servisu. Keby mali žiť z toho, čo zarobia na predaji áut, tak sa môžu ísť pásť.

Trochu off-topic ale mal som to na srdci keďže aj poznám trochu situáciu v tejto sfére.

2. Predvolené Re: Zamyslenie nad cenovou politikou servisov

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Keby ti servis účtoval ceny z internetových obchodov na olej a všetko ostatné čo do auta dávaš, tak by tu do pol roka všetky servisy skrachovali.
    predsa majú normohodiny ktoré si účtujú a niesu vôbec nízke

Internetový obchod okrem nejakého skladu, skladníka a PC a doručovacej služby nemá žiadne ďalšie náklady.
    alebo aj také isté ako servis len s tým rozdielom že ho vydáva priamo servisákovi a likvidácia je zahrnutá v normohodine

Navyše predajne vozidiel v SR žijú práve zo servisu. Keby mali žiť z toho, čo zarobia na predaji áut, tak sa môžu ísť pásť.
    ale tak to aj vyzerá keď u susedov sú lacnejšie nielen nové autá ale aj servis tak nech sa pasu alebo zmenia politiku k zákazníkovi
    Škoda 105L, favorit 136L LPG, octavia 1,6i LPG, ignis 2WD, ***i4 1,5 2WD

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Zamyslenie nad cenovou politikou servisov

Odporúčam sadnúť si s papierom a perom a spočítať si, čo potrebuješ k prevádzke skladu a na druhú stranu papieru k prevádzke seriózneho servisu - nehovorím o garážovej dielni s jedným človekom (skladník, recepčný, mechanik, účtovník, prijímací technik v jednej osobe), ale o servise, ktorý musí mať importérom predpísané parametre, vyškolený personál, a v neposlednej rade ako som spomenul už zariadenie - stroje, prístroje, no a samozrejme tie priestory.

K tomu si pripočítaj to, že slovenský trh je najmenší široko ďaleko, všetky trhy okolo sú minimálne dvojnásobné, takže nemáš šancu to dobehnúť na objemoch.
    Prosím neargumentovať tým, že v nejakom Lichtenštajnsku je trh X násobne menší a že to nie je pravda, že náš je najmenší

A čo sa týka cien nových áut - cenotvorba závisí na importérovi. Predajcovia majú tak malý priestor na tvorbu ceny, že to je až na zaplakanie. Marže sa pohybujú okolo 3-10% (nehovorím teraz o prémiových značkách).

Ale to je debata na dlho, bez istého konca, pretože to väčšina ľudí vidí príliš zjednodušene a majú pocit že keď je normohodina 20 euro, tak ako veľmi ich okrádajú

Lokalita
    Bratislava - DNV
    Moje Suzuki
    SX4 1.5 freeze

uz len dodam, ze internetovy obchod je casto krat iba fyzicka osoba (zivnostnik) ktory ani sklad nema, len tovar preposiela.

ty objednas u neho > on vo velkosklade > prevezme si to vo velkosklade > posle ti to.

a ak uz ma sklad tak vacsinou ho ma ta takom mieste kde stoji prenajom par korun (eur)

zatial co servis/predajca potrebuje miesto viditelne, najlepsie s dobrou napojitelnostou na dialnicu, alebo pri nejakom nakupnom centre a tieto miesta stoja niekolkonasobne viac ako sklad na periferii.

a uz len doplnim suzukii-ho ze eshop nema v nakladoch dorucovatela, lebo toho ti uctuje navyse. takze iba jedna osoba so zivnostou + pc, web, domena, mail, pripadne sklad.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Presne Peco, vidím že do toho vidíš "triezvejším" pohľadom.

To doručovanie som myslel tak, že od istého objemu má doručenie zákazník zdarma, ale je samozrejme že niekto to zaplatiť musí a v tom prípade ten niekto je e-shop.

A ešte:
    Citácia Pôvodne odoslal jozin77 Zobraziť príspevok
    predsa majú normohodiny ktoré si účtujú a niesu vôbec nízke
    20 euro je zhruba taxa v Suzuki. Oproti 80-100 euro v BMW alebo MB to je zadarmo.

Citácia Pôvodne odoslal jozin77 Zobraziť príspevok
    ... a likvidácia je zahrnutá v normohodine
    To nie je pravda. Asi si si nikdy nepreštudoval poriadne faktúru.
    Môžem ti prefotiť moju poslednú a dať ju sem.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Pripájam tú faktúru, kde si môžeš pozrieť, že servisný úkon - prehliadka po roku/15.000km je zvlášť a likvidácia oleja zvlášť.... dve rozdielne účtovné položky.... ale to len tak na okraj veci.
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	IMG_3037.JPG‎ 
Zobrazení:	246 
Veľkosť:	72,7 KB 
ID:	581  

7. Predvolené Re: Zamyslenie nad cenovou politikou servisov

no tak vidíš ešte aj likvidáciu si účtujú zvlášť
    Škoda 105L, favorit 136L LPG, octavia 1,6i LPG, ignis 2WD, ***i4 1,5 2WD

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

No a? Tebe obec odpad z domu vyváža a likviduje zadarmo?
    A pritom platíš daň z príjmu, daň z nehnuteľností a ešte navyše zvlášť aj poplatok za odvoz smeti a odpadu Komunizmus našťastie už skončil, zadarmo nie je nič

Ja súhlasím s tým, že sú servisy, kde doslova "odrbávajú" zákazníka, účtujú si aj to čo neurobili, alebo nevymenili, mám s tým vlastnú skúsenosť. Ale netreba hádzať všetkých do jedného vreca.
    V prípade nepoctivých servisov nepomôže nič iné, len nájsť si iný servis (pretože nejaký boj so servisom, alebo importérom vo väčšine prípadov nemá význam) a dotyčnému servisu urobiť takú reklamu, že sa o tom dozvie celé okolie (internet je mocná zbraň). Prešiel som si tým a reklama - diskusia, ktorú som urobil dodnes visí na jednom fóre inej značky a veľa ľudí sa vďaka nej danému servisu vyhne širokým oblúkom.
    Ale to už je téma o inom.

Lokalita
    Bratislava - DNV
    Moje Suzuki
    SX4 1.5 freeze

Pripájam tú faktúru, kde si môžeš pozrieť, že servisný úkon - prehliadka po roku/15.000km je zvlášť a likvidácia oleja zvlášť.... dve rozdielne účtovné položky.... ale to len tak na okraj veci.

pozeram na tu tvoju fakturu a zaujmave rozdiely tam vidim

napr. ja nemam vobec pisanu vymenu vzuchoveho filtra, nemam likvidaciu, ale mam normohodinu 26,56 eur bez dph a nemrznuca stala rovnako ako teba ale mne dali o 0.3 L viac

vo vysledku si ty platil cca 110 eur, ja 125 eur.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Ten vzduchový filter mi menili na moje požiadanie. Pri prvej garančke sa bežne málokedy mení.

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •