Strana 1 z 11 123 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 108

Téma: Interval výmeny oleja

1. Predvolené Interval výmeny oleja

Ako to je vlastne s vymenou oleja, ked po roku jazdenia budem mat asi 12tis, ale olej sa ma menit az pri 15? a nabuduci rok, ked bude napr. 24t tak na garancnej to zas vymenia?
    SX4 4x4 SE GLX 1,6

Lokalita
    Šaľa
    Moje Suzuki
    suzuki SX4 -1,5 , suzuki gsr 600

Predvolené Re: Interval výmeny oleja

garančka je po roku alebo naj 15.000km, ked budeš mať skôr 15.000km tak zajdeš do autorizovaneho servisu, alebo po roku aj ked menej nabehaš. Olej je dobre meniť každy rok, lebo po roku straca viskozitu.

3. Question Re: Interval výmeny oleja

to mi vysvetli že stráca po roku viskozitu keď ani nevieš aký starý tam nalejú poprípade nevieš kedy bol vyrobený, ale keď ho nalejú do motora tak už po roku stratí viskozitu
    Škoda 105L, favorit 136L LPG, octavia 1,6i LPG, ignis 2WD, ***i4 1,5 2WD

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Ako už mnoho krát páni, opäť aj vás odporučím na príslušnú tému o olejoch, kde už tie základy boli vysvetlené, ďalej na stránku www.oleje.cz kde sa pojednáva o rôznych mýtoch, ktoré sú s olejmi medzi laickou verejnosťou späté a k strate viskozity aspoň v skratke, citujem práve zo stránky Oleje.cz:

Změny v provozu oleje
    Při provozu motorového oleje může docházet k velkým změnám jeho viskozity. Za nárůst viskozity oleje při provozu zodpovídá zejména termická a oxidační degradace oleje a u vznětových motorů navíc ještě množství sazí v oleji. Naopak snížení viskozity způsobuje nadměrný obsah paliva v oleji. Další příčinou snižování viskozity je tzv. střihová stabilita modifikátorů viskozity. To jsou tzv. polymerní látky, které upravují viskozitu motorových olejů a zvyšují jejich viskozitní index. Jejich působení si zjednodušeně představte následovně - polymerní znamená, že jejich molekula je podlouhlá, má tvar provázku. Při nižších teplotách jsou tyto "provázky" svinuty do spirálky. Se vzrůstající teplotou se rozvinují a vzájemně proplétají, čímž se spirála zahušťuje. Tyto polymerní látky jsou při provozu oleje střihově namáhány, zejména v olejovém čerpadle, a dochází k jejich trhání na menší molekuly, což znamená snižování viskozity oleje.

Lokalita
    Šaľa
    Moje Suzuki

Suuzuukii to super napísal, to je presne to čo som mal na mysli a čo sa týka oleja čo si kúpiš v predajni, tak ten nebežal v motore čiže tam sa nema jak znižovať viskozita, ale pri kúpe noveho voza podla mna neni čo šetriť na oleji

ja ked som mal Renault Thaliu, boli servisne intervaly 30000km, alebo 2 roky, takze ten olej tam musi vydrzat aj 2 roky. Odvtedy sa mozno zmenili nejake emisne normy, takze aj ked je interval 30000km, aj tak je uz iba rok, podla toho co nastane skor. Myslim ze tu do urcitej miery zohrava vplyv aj to, ci sa jazdi na dlhe trate, alebo prevazne v meste, takze kto vela nenajazdi, tak je vhodne olej aj tak vymenit, lebo zrejme jazdi prevazne kratke trasy, teda pokial si nekupil auto na to aby mu stalo v garazi. Ja osobne som cakal ze pri 15000km intervale v Suzuki bude olej lacnejsi, ako pri autach s 30000km intervalom, ale nie je to tak, drbli mi tam Shell plnu syntetiku za 20 € bez dane za liter. Tolko ma stal olej aj v corse, kde je aspon 30000km interval. Mimochodom, do Corsy mi davali OMV Bixol, ktory na webe stoji cca 350 Sk za liter, v servise stal cca 800 Sk za liter. Pisal som aj do OMV, ci to co sa predava na webe nie je plagiat, odpoved znela, ze oni nemozu za diskontnu politiku niektorych predajcov, takze plagiat to asi nebude. Len dobry biznis pre niekoho. Ked mi z Corsy vytiekol liter oleja v zaruke, servis uctoval importerovi cca 240 Sk za liter oleja co mi tam doliali, to tiez svedci o tom...

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal profiter Zobraziť príspevok
    ... boli servisne intervaly 30000km, alebo 2 roky, takze ten olej tam musi vydrzat aj 2 roky. Odvtedy sa mozno zmenili nejake emisne normy, takze aj ked je interval 30000km, aj tak je uz iba rok, podla toho co nastane skor....
    Emisné limity nemajú nič spoločné s intervalmi výmeny oleja.

Citácia Pôvodne odoslal profiter Zobraziť príspevok
    ....drbli mi tam Shell plnu syntetiku za 20 € bez dane za liter...
    Shell je extrémne drahý olej, platíš za "samolepku" na flaši, preto ho aj máloktorý servis dáva.

Diskusiu k cenotvorbe servisov verzus e-shopov som presunul do témy Zamyslenie nad cenovou politikou servisov.

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Z vlastnej skusenosti (naftový motor SX 4-motor peugeot), budem olej meniť po 20 000 km, príp. rok. Každý si musi posúdiť v akých podm. je auto prevádzkovane a podľa toho je možne isť s výmenou oleja i v dlhšom intervale. Pri kúpe oleja (naf.mot.) sa orientujem na viskoz.triedu napr 10 W 40. Veľmi vhodný ja napr olej Mistral-výr. Slovnaft. 4 l do 29 Eu. Tento olej zvládne v pohode i 20 000 km a pritom je to lacnejší olej.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal autospravca Zobraziť príspevok
    ...budem olej meniť po 20 000 km, príp. rok....
    Čo na to záruka ako to prekročí o poriadny kus 15.000km

Lokalita
    Šaľa
    Moje Suzuki

samozrejme pokial ma olej písane vyrobcom 20.000km vymenu, je to škoda meniť po roku ked nabeham len 10.000km,mal som na mysli prvú výmenu po15.000km čo udava výrobca vozidiel.

Strana 1 z 11 123 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •