Strana 7 z 11 PrváPrvá ... 56789 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 61 až 70 z 108

Téma: Interval výmeny oleja

Predvolené Re: Interval výmeny oleja

Citácia Pôvodne odoslal ROSI45 Zobraziť príspevok
    A na jakém principu funguje hlídání degradace oleje v motoru SX4? Já se domníval, že je to založené na měření viskozity. Tak jest u BMW.
    Ještě by bylo možné to určovat podle počtu regenerací filtru pevných částic.
    je tu o tom prispevok od sklamaneho, kde to je dostatocne vysvetlene, nemera sa v skutocnosti kvalita oleja, iba sa vyhodnocuje prevadzka vozidla a mas pravdu pri degradacii sa bere do uvahy pocet regeneracii filtra pevnych castic.
    Ja len dodam, ze po prejdeni 15000km od vymeny oleja som mal degradaciu 77% a mozny najazd 39000km. Ked jeden z tychto parametrov pride do nuly, zacne blikat kontrolka. V servise mi povedali ze ked je ta degradacia pod 50%, tak odporucaju vymenu oleja, na druhej strane mi hovorili ze ta kontrolka zacne blikat aj po cca 50-60000km a ze maju zakaznikov co menia olej naozaj az po blikani kontrolky. Mne osobne staci ked ho budem menit po 30000km. Nakoniec svagor ma Touran TDI s intervalom vymeny oleja 30000km, takze uz ani pri naftovych motoroch to nieje nic vynimocne.

Citácia Pôvodne odoslal ROSI45 Zobraziť príspevok
    15tis.ročně nenajedu a po - třeba 8tis.km za rok - určitě plnou syntetiku vylívat nebudu. Když v nafťáku určuje čas výměny viskozimetr a ne doba používání. Nepsávala se dřív výměna km/2roky ?
    v naftaku je takisto casove obmedzenie -24 mesiacov. V Renaulte Thalia 1,4MPi som mal takisto 2 rocny interval, alebo 30000km.

3. Predvolené Re: Interval výmeny oleja

Mňa by zaujímalo, ako sa dá meraním viskozity oleja priamo v dízlovom motore určiť miera jeho opotrebenia. Parametre, ako napríklad obsah sadzí, vody, či paliva v oleji, vyčerpanie aditív, obsah kovov, či kontaminácia, sú asi nepodstatné. Ešte zábavnejšie je počúvať chlapíka v servise, ktorý určí interval výmeny oleja. Vie toho podstatne viac ako tím konštruktérov motorov a tribotechnických inžinierov v automobilkách. Nechápem načo tie automobilky dávajú do každého nového auta knižky s odporúčanými intervalmi výmeny, keď servisáci to vedia najlepsie. Nalejú Castrol a odporučia predĺžiť výmenný interval na dvojnásobok. Čumím. Podľa hesla: Predĺžením výmenného intervalu oleja k skráteniu intervalu medzi návštevami servisu. Tí teda majú rozum, vidno že myslia na svoju budúcnosť! Zdar!

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Už len taká perlička: výmena oleja v kamiónoch sa robí pravidelne po najazdení 60-80 tis.km. Pritom sa používa ten istý olej, aký dávame do naších nafťákov. Životnosť motora kamiónu okolo 600 tis.km.

Citácia Pôvodne odoslal hogofogo Zobraziť príspevok
    Mňa by zaujímalo, ako sa dá meraním viskozity oleja priamo v dízlovom motore určiť miera jeho opotrebenia. Parametre, ako napríklad obsah sadzí, vody, či paliva v oleji, vyčerpanie aditív, obsah kovov, či kontaminácia, sú asi nepodstatné. Ešte zábavnejšie je počúvať chlapíka v servise, ktorý určí interval výmeny oleja. Vie toho podstatne viac ako tím konštruktérov motorov a tribotechnických inžinierov v automobilkách. Nechápem načo tie automobilky dávajú do každého nového auta knižky s odporúčanými intervalmi výmeny, keď servisáci to vedia najlepsie. Nalejú Castrol a odporučia predĺžiť výmenný interval na dvojnásobok. Čumím. Podľa hesla: Predĺžením výmenného intervalu oleja k skráteniu intervalu medzi návštevami servisu. Tí teda majú rozum, vidno že myslia na svoju budúcnosť! Zdar!
    vyrobca motora, tym padom aj konstrukteri urcili vymenu oleja az ked bude degradacia 0 percent, lebo az potom zacne blikat kontrolka. V servise mi doporucili vymenu uz ked bude degradacia pod 50 percent, cize skor ako to stanovil vyrobca motora. Podla vyrobcu motora by som ten olej mal menit az pri cca 50 000 km. Iba moj odhad na zaklade udajov, ktore som mal po prejdeni 15000km.
    Este raz nemeria sa viskozita, sleduje sa iba prevadzka vozidla, jednoducho je rozdiel ci auto jazdi iba po meste, alebo chodi iba dlhe trasy.

6. Predvolené Re: Interval výmeny oleja

Interval výmeny oleja je pevne zviazaný s intervalom výmeny olejového filtra. Na to veľa ľudí zabúda pri predlžovaní výmenného intervalu oleja. Tiež sa treba zamyslieť nad samotným pojmom "degradácia", a ako sa dá určiť na základe vyhodnocovania prevádzky auta.

Citácia Pôvodne odoslal hogofogo Zobraziť príspevok
    Interval výmeny oleja je pevne zviazaný s intervalom výmeny olejového filtra. Na to veľa ľudí zabúda pri predlžovaní výmenného intervalu oleja. Tiež sa treba zamyslieť nad samotným pojmom "degradácia", a ako sa dá určiť na základe vyhodnocovania prevádzky auta.
    napr. empiricky

8. Predvolené Re: Interval výmeny oleja

zdravim vsetkych

doporucujem precitat jeden celkom pekne pisany odborny pohlad od prvej kapitoly po tu poslednu a hadam ze si kazdy najde odpoved ci menit, kedy menit, aku znacku ci taku alebo onaku ...

Komentáře odborníků

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal janos Zobraziť príspevok
    doporucujem precitat .....
    Komentáře odborníků
    Yo yo, už to tu bolo viac krát zmieňované tie komentáre odborníkov, napr. aj v téme Vlastný olej a filtre na garančnú prehliadku.

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Pre tých odvážnejších:

Strana 7 z 11 PrváPrvá ... 56789 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky