Strana 6 z 11 PrváPrvá ... 45678 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 51 až 60 z 108

Téma: Interval výmeny oleja

Predvolené Re: Interval výmeny oleja

Citácia Pôvodne odoslal weg66 Zobraziť príspevok
    no tak neviem, priateľu, v akých kruhoch sa pohybuješ ked čítať anglicky vie už snád každý ale musí to byť dobrá spoločnosť...
    niekto sa dodnes pohybuje medzi hojdacimi konikmi a niekto pise k veci

Moje Suzuki
    Ignis 2WD

Citácia Pôvodne odoslal profiter Zobraziť príspevok
    niekto sa dodnes pohybuje medzi hojdacimi konikmi a niekto pise k veci
    akože systém na meranie degradácie oleja je vo výbave suzuki? Má to len motor fiat 1,9diesel a aj tomu sa nedá veriť. S tými štartami - ked chodíš dlhé trasy tak olej ani nemusíš meniť zrejme lebo málo štartuješ. Skúsim tie hojdacie kone, zrejme sa viac budú tomu rozumieť...Takže páni šoféri, ak bliká mazanie motor je tesne pred KO. Sledujte nadalej tacho a tabuľku údržby v návode. úplne stačí ten slovenský.
    Naposledy upravil weg66; 02-10-2009 o 13:05 Dôvod: info 1.9diesel fiat.
    historia-lada-LPG,renault18,favouš-LPG,punto-LPG,renault twingo,fiat bravo1,4-LPG+realita-ignis2wd-LPG(denný oslík)+grande punto1,3mtj(skúšame...)

akože systém na meranie degradácie oleja je vo výbave suzuki? Má to len motor fiat 1,9diesel a aj tomu sa nedá veriť. S tými štartami - ked chodíš dlhé trasy tak olej ani nemusíš meniť zrejme lebo málo štartuješ. Skúsim tie hojdacie kone, zrejme sa viac budú tomu rozumieť...Takže páni šoféri, ak bliká mazanie motor je tesne pred KO. Sledujte nadalej tacho a tabuľku údržby v návode. úplne stačí ten slovenský.
    - nech uz ten system funguje ako chce, doteraz som mal auta (thalia, corsa) v ktorych sa menil olej po 30000km a myslim ze v pripade naftovych motorov je bezny interval vymeny oleja 20000km a mozno aj viac, takze ked olej nevymenim pri 15000km nic neriskujem
    - jazda v stazenych podmienkach (co je aj cisto mestska prevadzka vozidla, cize caste starty....) zvycajne skracuje interval vymeny oleja na polovicu, v pripade tych aut co som mal to je 15000km, v pripade benzinovych motorov suzuki 7500km
    - pojem hojdacieho konika si tu zaviedol ty na adresu cloveka, ktory mi len potvrdil, to co sa pise v slovenskom navode od mojho auta v tabulke planu udrzby

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Chlapi, čo tak nechať hojdacieho koňa koňom a diskutovať ako dospelí ľudia

Takže páni šoféri, ak bliká mazanie motor je tesne pred KO.
    Zavádzaš! Blikanie kontrolky mazania motora nie vždy musí bezpodmienečne znamenať nesprávny (nízky) mazací tlak motora a teda s tým spojenú dedukciu konca jeho životnosti. Už to máš raz vysvetlené v mojom príspevku zo 01-10-2009 19:34 na manažmente motora, konkrétne monitorovanie životnosti oleja 1.9 DDiS v Suzuki SX4, kde pravidelné blikanie tejto kontrolky neznamená nič iné ako degradáciu a nutnú výmenu mazacieho oleja.

Sledujte nadalej tacho a tabuľku údržby v návode.
    Opäť nesprávne. Olej sa môže v prípade nepriaznivých podmienok zdegradovať aj omnoho skôr, ako v časovom alebo kilometrickom intervale jeho nariadenej výmeny a práve blikajúca kontrolka ťa na to upozorní. Čo teraz? Ako píšeš - pozriem do návodu a dozviem sa, o-co-go. Že sa nejedná len o zaužívanú metódu výmeny oleja na základe doby/km, ale systém je doplnený o kontrolu kvality a životnosti oleja na základe aj iných rôznych vstupov (nie len vek a ujdená vzdialenosť, čo sa predpokladá pri takomto type auta).

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Citácia Pôvodne odoslal profiter Zobraziť príspevok
    - nech uz ten system funguje ako chce, doteraz som mal auta (thalia, corsa) v ktorych sa menil olej po 30000km a myslim ze v pripade naftovych motorov je bezny interval vymeny oleja 20000km a mozno aj viac, takze ked olej nevymenim pri 15000km nic neriskujem
    - jazda v stazenych podmienkach (co je aj cisto mestska prevadzka vozidla, cize caste starty....) zvycajne skracuje interval vymeny oleja na polovicu, v pripade tych aut co som mal to je 15000km, v pripade benzinovych motorov suzuki 7500km
    Súhlasím s tvojím názorom. Sam som mal diesel peugeot u ktorého výrobca uvádzal interval 20 000 km(elebo rok). V SX4(diesel-peugoet motor), uvádza výrobca vým.ol. v motore po 15 000 km (rok). V pohode odložím výmenu až do 20 000 km. Viz link z webu, kde su dopor.intervaly kontroly+množstvo oleja a pod. .......Valvoline Lubricant advisor

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

15tis.ročně nenajedu a po - třeba 8tis.km za rok - určitě plnou syntetiku vylívat nebudu. Když v nafťáku určuje čas výměny viskozimetr a ne doba používání. Nepsávala se dřív výměna km/2roky ?
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Citácia Pôvodne odoslal ROSI45 Zobraziť príspevok
    15tis.ročně nenajedu a po - třeba 8tis.km za rok - určitě plnou syntetiku vylívat nebudu. Když v nafťáku určuje čas výměny viskozimetr a ne doba používání. Nepsávala se dřív výměna km/2roky ?
    Aký viskozimeter? V servisoch Ti olej nebudu merať viskozimetrom. V motoroch, ktoré sa používaju v bežnej prevádzke viskozita oleja bude vždy hovoriť o predĺžení servisného intervalu.

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

A na jakém principu funguje hlídání degradace oleje v motoru SX4? Já se domníval, že je to založené na měření viskozity. Tak jest u BMW.
    Ještě by bylo možné to určovat podle počtu regenerací filtru pevných částic.
    Naposledy upravil ROSI45; 01-11-2009 o 18:13
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Ak clovek vela nenajazdi, menit olej aj tak po roku je blbost!
    Najdem jednu diskusiu z bmw.cz a hodim ju tu.

Tu je: diskusia BMW.cz
    Naposledy upravil radoslav; 02-11-2009 o 00:07 Dôvod: update

Strana 6 z 11 PrváPrvá ... 45678 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •