Strana 5 z 11 PrváPrvá ... 34567 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 41 až 50 z 108

Téma: Interval výmeny oleja

Predvolené Re: Interval výmeny oleja

Citácia Pôvodne odoslal weg66 Zobraziť príspevok
    akože ked začne blikať tlak oleja??? taký motor je už ale tesne pred KO. To bol mechanik na čo, oprava hojdacích koníkov?
    blikanie kontrolky signalizuje vymenu oleja, trvale svietenie nizky tlak oleja, aspon podla mna by to mohlo byt tak, jedno svetielko signalizuje dve rozne veci

Citácia Pôvodne odoslal BHG Zobraziť príspevok
    .. nikdy by ma nenapadlo sa riadit navodom s radou o vymene oleja po zasvieteni kontrolky
    ani ja nebudem cakat pokial bude blikat ta kontrolka, degradaciu oleja mi zmeraju a podla toho sa rozhodne ci sa bude menit pri prehliadke alebo neskor, ..pri najazde 30-40 tisic rocne hadam ma zmysel rozmyslat nad predlzenim intervalu vymeny oleja ked to autu nijak neuskodi a neporusim tym ani podmienky zaruky.

Moje Suzuki
    Ignis 2WD

Citácia Pôvodne odoslal profiter Zobraziť príspevok
    blikanie kontrolky signalizuje vymenu oleja, trvale svietenie nizky tlak oleja, aspon podla mna by to mohlo byt tak, jedno svetielko signalizuje dve rozne veci
    to akože v ktorom aute tak funguje? rád sa poučím, lebo toto čítam prvýkrát.
    historia-lada-LPG,renault18,favouš-LPG,punto-LPG,renault twingo,fiat bravo1,4-LPG+realita-ignis2wd-LPG(denný oslík)+grande punto1,3mtj(skúšame...)

Suzuki SX4 1,9DDiS, motor je fiat 1,9 Multijet

Myslím, že anglicky dnes už vie každý. Ako tu už napísal profiter, jedná sa o taliansky multijet:

Oil Life Monitoring System
    The oil life monitoring system informs the driver that the engine oil must be replaced by the blinking of oil pressure warning light. This system is only softwar. programmed in ECM and it is not necessary to use any specific sensors.
    The ECU has the following parameters for this system, and the oil pressure warning light will blink when either of them reaches zero.
    • Distance to next oil change (km/mile)
    • Oil degradation (%)
    The threshold of “Distance to next oil change” is 50,000 km (9,320 mile) and the threshold of “Oil degradation” is 100%. This system will reduce these thresholds according to the driving condition and above all according to the regeneration for the diesel particulate filter.
    Especially, during the regeneration, the post-injections occur during the piston down-stroke. In this case, the injected fuel reaches the cylinder walls, washing the liner and consequently degrading the engine oil. The oil degradation reduces its lubricating efficiency according to the count of regenerations.

Skrátka:
    Blikanie kontrolky oleja je riadené riadiacou jednotkou motora.
    p.s: ešte opravím originál v angličtine, lebo určite vzniknú nedorozumenia. V texte je preklep. 9320míľ je 15000km.

! CAUTION
    • After replacing the engine oil and the engine oil filter, be sure to reset the blinking of oil pressure warning light and the parameters related to engine oil by using SUZUKI scan tool. If not, the engine will be damaged by the degraded engine oil.
    • Also, be sure to replace the engine oil and the engine oil filter and reset the blinking of oil pressure light and the parameters related to engine oil by using SUZUKI scan tool after replacing or reprogramming ECM. Otherwise, the new ECM will not be able to provide the necessary blinking for the oil pressure warning light and the engine will be damaged due to the degraded engine oil.
    NOTE
    • “Distance to next oil change” and “Oil degreadation” can be monitored using SUZUKI scan tool.
    • The minimum of “Distance to next oil change” that decreases by the driving condition other than the driven distance is 15,000 km (9,320 mile). In other words, the vehicle actually drives to the next oil change varies from 15,000 km (9,320 mile) to 50,000 km (31,070 mile).

! CAUTION
    After replacing engine oil and filter, be sure to reset blinking of oil pressure light and engine oil parameter by using SUZUKI scan tool. If not, engine will be destroyed by degraded engine oil.

No a samotný reset intervalu pomocou diagnostiky:

Reset blinking of oil pressure light and engine oil parameter as follows.
    NOTE
    For further details of SUZUKI scan tool, refer to its operator’s manual.
    a) Connect SUZUKI scan tool to DLC with IG switch OFF.
    b) Turn IG switch to ON position.
    c) Select “Reset Oil Pressure warning Light” under “Miscellaneous test” (“Misc test”) mode of SUZUKI scan tool.
    d) Turn ignition switch to OFF position, and wait 30 seconds or more.
    Naposledy upravil sklamany_zo_suzuki; 01-10-2009 o 19:49

Moje Suzuki
    Ignis 2WD

no tak neviem, priateľu, v akých kruhoch sa pohybuješ ked čítať anglicky vie už snád každý ale musí to byť dobrá spoločnosť...
    historia-lada-LPG,renault18,favouš-LPG,punto-LPG,renault twingo,fiat bravo1,4-LPG+realita-ignis2wd-LPG(denný oslík)+grande punto1,3mtj(skúšame...)

Myslel som to týmto štýlom. Ak čítaš tieto stránky, určite máš internet. Ak máš internet, určite sa dostaneš na http://*****late.google.sk/
    Potrebuješ aj návod?

Moje Suzuki
    Ignis 2WD

asi áno, lebo až teraz od teba sa dozvedám, že mám internet...

Vidím, že humor nás neopúšťa ani v čase hospodárskej krízy.

sorry admin za off.

ja len opravim ten preklep, ktory uz opravil sklamany zo suzuki, podla mna ten treshold je naozaj 50000km a udaj v milach je nespravny, inak by to cele nemalo zmysel. Viac menej to vyplyva z dalsieho textu.
    Len to potvrdilo moju domnienku, ze tento system je ciste softwarova zalezitost, nemoze to byt zavisle na nejakom snimaci, ktory odide a nasledne system zlyha. Aj ked nechapem ako presne sa vyhodnocuje degradacia oleja, mozno to pocita pocet startov, regeneraci filtra pevnych castic atd..., jednoducho samotnu prevadzku vozidla. Az teraz som pochopil co myslel ten servisak z roadexu pod zmeranim degradacie oleja, jednoducho iba ten udaj vycita pomocou pocitaca z auta, pisal mi ze to je cca 2 minutova zalezitost a mali by to urobit v kazdom servise zadarmo. Ked bude ta degradacia pod 50 percent, tak odporuca olej aj tak vymenit.

Strana 5 z 11 PrváPrvá ... 34567 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •