Strana 4 z 11 PrváPrvá ... 23456 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 31 až 40 z 108

Téma: Interval výmeny oleja

Moje Suzuki
    SX4 GS 4x4

Predvolené Re: Interval výmeny oleja

Citácia Pôvodne odoslal suzukac Zobraziť príspevok
    costelo napisal si spravne az na G13BB je ten motor a je to SOHC 16V a nie G13BA lebo to je tiez SOHC aaale 8V a ma iba 50KW!!!

a kolko by si chcel za ten agregat?
    Teda aby som ešte upresnil, motor je včítane prevodovky, teda kompletný agregát GA13BB, tak ako Ty hovoríš, s kompletnou elektroinštaláciou, riadením, prístrojovkou, bez airbagov, veci zo zadnej nápravy, interiéru atď 300€. Ja by som bol rád, keby to niekto využil, ak to potrebuje, ak nie, tak to časom skončí v kontajneri.
    Skrátka, ja som mal moje auto strelené odpredu a kúpil som strelené odzadu a urobil som z toho jedno. Obidvoje rok výroby 2003, teda jedni z posledných, ktoré boli vyrobené v Maďarsku. A ešte sa určite niekde robia. Aj to som už predal a mám SX4, lebo tak ako si Ty pochvaľuješ, že je auto nízke, tak mne to začalo vadiť, zle sa mi do neho nasadalo, ale to ide s vekom.
    Do Suzuki.
    Wartburg 353 -1000, 66-75/ Wartburg353W, 75-79/ Wartburg 353W Combi, 79-98/ Wartburg 353W 98-00/ Fiat 126,00-01/ Škoda Rapid 1,3 01-03/ Suzuki Swift 1,3GLX 85k 03-08/ Suzuki SX4 GS 4x4 + GAZ69 80-,+JEEP Grand Cherokee 2,5TD

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Páni, prosím vás riešte ten motor cez SS, alebo Costelo, daj inzerát a tam môže bežať o tom diskusia.
    Sme predsa v téme interval výmeny oleja Díky.

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Shell je extrémne drahý olej, platíš za "samolepku" na flaši, preto ho aj máloktorý servis dáva.
    Coskoro ma caka druha prehliadka, tak som sa informoval v inom servise (roadex) na cenu oleja, ponukli mi Castrol SLX za 27,- € za liter, cize rovnaka cena ako Shell, ktory tam mam teraz. Co je vsak zaujimave, zo servisu som dostal info ze olej sa nemusi menit kazdych 15000km, ale az ked zacne blikat kontrolka tlaku oleja, resp. kazdych 24 mesiacov, cize presne to co je napisane aj v navode od auta pre moj typ motora (SX4, 1.9DDiS). Zaujimave ze v jednom znackovom servise plati to co je napisane v navode a v druhom nie.

Lokalita
    Bratislava - DNV
    Moje Suzuki
    SX4 1.5 freeze

hm, 27 e za liter? trosku dost nie? mne davali shell 5w40 je pravda ze do benzinoveho motoru za 16,9e bez dph

cela prehliadka ma stala 187 e (po 30 000)

Moje Suzuki
    Ignis 2WD

Citácia Pôvodne odoslal profiter Zobraziť príspevok
    ....Co je vsak zaujimave, zo servisu som dostal info ze olej sa nemusi menit kazdych 15000km, ale az ked zacne blikat kontrolka tlaku oleja, resp. kazdych 24 mesiacov, cize presne to co je napisane aj v navode od auta pre moj typ motora (SX4, 1.9DDiS)....
    akože ked začne blikať tlak oleja??? taký motor je už ale tesne pred KO. To bol mechanik na čo, oprava hojdacích koníkov?

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

...si splet kontrolku oleje s viskozimetrem...no bóže...

Citácia Pôvodne odoslal profiter Zobraziť príspevok
    ... Co je vsak zaujimave, zo servisu som dostal info ze olej sa nemusi menit kazdych 15000km, ale az ked zacne blikat kontrolka tlaku oleja, resp. kazdych 24 mesiacov, cize presne to co je napisane aj v navode od auta pre moj typ motora (SX4, 1.9DDiS). Zaujimave ze v jednom znackovom servise plati to co je napisane v navode a v druhom nie.
    Áno, je to rôzne v servisoch. Tento týždeň som bol v KE Automokraň a tiež sme sa pri rozhvore s pánom ml. Mokráňom nejako začali o tomto baviť a sám povedal, že stačí ak zasvieti kontrolka ako je to návode ALE on sám by to takto nikdy nerobil, keďže v dieslovom motore sú oveľa vačšie kompresné tlaky a je viac namáhaný. Vravel to s tým, že on diesel má a takto to robí a neľutuje. Myslím, že ten kto chce šetriť tak na oleji by určite nemal a čakať na rozsvietenú kontrolku je dosť riziko čo sa dlhodobej životnosti týka. Inak známy, je dlhoročny mechanik a každodenne sa stretáva s roznými autami od rôznych majiteľov a jeho skúsenosť je, že Shell je na tom najlepšie, že je pri výmene oleja veľmi zretelné aký olej tam kto mal a keď tam bola Shellka tak je to vidieť, že ten olej ma naozaj tie vlastnosti, ktoré má mať a aj keď niekto tlačí na "pílu" vydrží podstatne viac ako konkurencia . Ja sám mam Valvoline, lebo tam taký bol odnova, ale premyšlam nad Shell. Mate niekto nejaké skúsenosti ?
    SX4 1.9DDiS GS 4x4 2007

8. Predvolené Re: Interval výmeny oleja

Citácia Pôvodne odoslal retro Zobraziť príspevok
    ...že je pri výmene oleja veľmi zretelné aký olej tam kto mal a keď tam bola Shellka tak je to vidieť, že ten olej ma naozaj tie vlastnosti, ktoré má mať a aj keď niekto tlačí na "pílu" vydrží podstatne viac ako konkurencia...
    Menil som veľakrát olej (síce v dobe Maditov) ale to, že na oleji po 15000 a viac kilometroch je vidno vlastnosti ktoré má mať, mi znie ako keď "odborník" na víno tvrdí pri ochutnávke, že víno je z vinice zo štrkovou pôdou a bolo hnojené prírodným produktom a oberala ho blondína s dlhými nohami. Sorry. Nechcem sa nikoho dotknúť, ale toto je akosi mimo môjho rozsahu chápania. Asi musím ešte na sebe pracovať . Mimochodom, mením olej podla servisnej knižky, nie podľa doporučenia výrobcu oleja. Ten mi nedáva záruku na auto.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Ja som bola v lete na 1. garancke po 15000 km s Grand Vitarou a viem, ze som povodne mala olej Shell. Po garancke mi vymenili v servise oleje a cuduj sa svete mam nalepku Castrol.

Cim to je, ze servisy nepracuju s jednou znackou, ked je kvalitna? Ze by to bol ten "tlak na pilu?"

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    SX4 Urban Line 1,5 GS

prave dnes som menil olej v aute v neautorizovanom servise, olej z olejposta.sk Castrol Magnatec C3 5W40 za 36,10€ za 4l.. a filter z predajne Suzuki v KE (co som spravil posledny krat, kedze za to pytaju vela).. btw. vymena oleja stala 10€.. a k intervalu vymeny? rocne spravim cca do 13tis km (pricom dost vela jazdim v meste) a menim olej stale po roku, tak som robil pri kazdom mojom aute a nelutujem, nikdy som s motorom nemal ziadne problemy.. nikdy by ma nenapadlo sa riadit navodom s radou o vymene oleja po zasvieteni kontrolky
    SX4 Urban Line 1,5 GS

Strana 4 z 11 PrváPrvá ... 23456 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •