Strana 1 z 3 123 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 21

Téma: Ako pripraviť auto na autoslalom?

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Question Ako pripraviť auto na autoslalom?

No, hlavne sa asi bude vedieť vyjadriť Duch.... zaujímalo by ma, čo a či vôbec ma význam nejak auto upravovať na autoslalom, pokiaľ to chce človek realizovať len vyslovene ako zábavku bez ujmy na zdraví a majetku a bez ambícií stáť na bedni.
    Pohrávam sa pár dni s touto myšlienkou

1. Športový filter? Asi áno, využije sa aj v bežnej premávke, auto trochu ožije. Jednorázová investícia 80-160 EUR.
    2. Chip? Tiež by sa využíval aj bežne, ale zas 300.- bez DPH je už slušný peniaz, asi na zváženie.
    3. Disky? Väčší disk, nižšia guma, lepší prejazd zákrut?
    4. Nebodaj aj slicky?
    5. Športové pružiny?
    6. Celý podvozok je už iná investícia, pre amatéra-zabávača off topic.
    7. ....čo také ešte?

A hlavne aký prínos, efekt má tá ktorá úprava?

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Predvolené Re: Ako pripraviť auto na autoslalom?

Jazdit pre radost mozes aj so seriovym autom. Ved aj vo vyrobe sa urcite testuju, napr taky losi test, alebo skusanie jazdnych vlastnosti. Pokial ti nie je luto pneumatik tak nie je co riesit. Ale vies ked raz zacnes jazdit, zacne ta to bavit a potom to uz ide... Sportovy filter ved to je jednoducha vec a vyuzijes to aj v beznej premavke, mohol by som si zohnat druhe pneumatiky aj disky sirsie. Mozno by bolo fajn dat to chipnut. Zrazu zistis ze si tomu uplne prepadol a uz chodis pravidelne na slalomy, upravujes auto a tak Vzdy nejaka uprava navazuje na inu upravu. Urobis toto a chces hento lebo spolu s tou 1 upravou to ma vacsi zmysel a prinos ako samotna jedna uprava Ale ako som pisal, kludne sa da jazdit na seriovom aute. Jazdila tam seriova felicia, jazdia tam seriove swifty, focus combi, bmw combi, fabia combi. Ide len o to ci si to chces vyskusat a zajazdit si. Je to len na tebe ked chces zaregistrujes sa zaplatis startovne a jazdis.

Na druhej strane co sa tyka uprav serioveho auta nie sportova verzia serioveho auta ziadne sport ani gti.

1. Podvozok. Minimalne sportove pruziny ale odporucal by som cely kit (tlmic+pruzina). Najvyznamnejsia uprava, ktora velmi pomoze. Z mojej skusenosti. Tu istu trat na Pezinskej babe som siel na seriovom Ignise 1.3 a potom ta ista trat to iste auto len podvozok + slicky a zlepsil som sa o 7 sekund. Trat som uz mal najazdenu aj na seriovom ignise takze to nebolo v tom zeby som lepsie poznal trat.

2. Pneumatiky. Aj ked seriove ale sirsie a nizkoprofilove. Nemusia to byt zakonite slicky alebo semislicky. Samozrejme ze rozdiel medzi obycajnou pneu a slickom/semislickom je tisic a jedno. Rozdiel medzi slickom a semislickom uz moc nie je. Navyse semislicky maju aj par drazok pre odvod vody. Cize je mozne ich pouzit aj na vode aj v premavke lebo maju E homologizaciu. Ale konstrukciou a zmesou gumy su to slicky. Extra tvrda bocnica. Pracovna teplota takej gumy je cca 95 az 105°C.

Zvysok je uz na kazdom zvlast preco sa rozhodne. Ked slalom len pre radost a skusenosti ako sa sprava auto v krajnych situaciach tak kludne na seriovom aute, akurat ze pneumatiky vydrzia menej km. Auto dostanes viac do ruky a ked sa dostanes do nejakej krizovky tak ti to moze pomoct. Ak z toho chces mat vacsiu zabavu (vyssia rychlost vyssi adrenalin ) tak podvozok a pneu. To uz ci tam das filter, chip, vyfuk to uz su len dalsie kone navyse. Pre mna ma ovladatelnost vacsiu cenu ako vykon. Ale to uz je o tom ze aj chcem nejake vysledky a tam uz musi byt vsetko. Ani Ignis 1.3 nebol zly ale niekedy tomu ozaj chybal vykon. Ale zase naco vykonne auto ked ta podvozok nepodrzi, ked auto nezaboci mozes mat aj 300 PS a nic z toho nebude.

Co sa tyka konkretne Splashu tak tam by som do vykonu ani nesiel. Vyslovene pre radost a pre lepsie poznanie auta
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Duch Zobraziť príspevok
    1. Podvozok. Minimalne sportove pruziny ale odporucal by som cely kit (tlmic+pruzina). Najvyznamnejsia uprava, ktora velmi pomoze.
    Aký vplyv to má potom na ostatné mechanické komponenty z hľadiska životnosti?
    Nestane sa auto tvrdšie? Nebude menej "filtrovať" jamy, výtlky a nebudú potom viac trpieť čapy, tlmiče atď.?

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Ked vymenis len pruziny a tlmice ostanu seriove tak sa moze stat ze ti tlmice zachvilu odidu, lebo nie su stavane na kratku pruzinu. Tvrdost sa moc nezmeni len minimalne. Ide skor o to ze auto je nizsie ma nizsie tazisko, lepsie sa bude ovladat.

Ak vymenis cely podvozok tak samozrejme ze auto bude tvrde aj ked zalezi od nastavenia samotneho podvozku. Ale spravne nastavit podvozok sa neda len tak pred domom. To sa da jedine testovanim, jazdenim a nastavovanim v specializovanych firmach (motorsportove timy/servisy ktore stavaju zavodne auta). Auto sa postavi na vahy a presne sa vyrata kde kolko na ktory tlmic je aka vaha. Ale to stoji tolko isto co cena podvozku a to ked uz taketo nastavenie tak aj profi podvozok a sme pri cene aj 80 000 SK. Ja co mam ten podvozok tak som si to nastavoval sam, ziadne zlozite vypocty. Auto co najnizsie aby mi nesuchali kolesa a tvrdost podla potreby. V meste to mam skoro na najmaksom a na slalomoch na max tvrdost. Skor by som to napisal ze to nastavujem od tvrdeho po super tvrde U mna nikto nemoze cakat ziaden komfort cestou autom. Je to proste kompromis medzi mestom a pretekmi na aute na "vsetko". Ale zase neskacem na hrboch ani v zakrute neodskacem do priekopy az take zle to nie je. Len to je v tom ze auto presne kopiruje teren, kazdu nerovnost hrby, jamy vsetko na ceste. Na modrom Ignise som tak jazdil rok, na tomto Sporte uz jazdim rok a zatial ziadne podvozkove kompomenty nevypovedali sluzbu. Moze ich to viac zatazovat ale aj nemusi, aj tak podstatny je tlmic ten vsetko tlmi a tie drzia v pohode (chvalabohu uz 40 tis km).
    Naposledy upravil Duch; 08-05-2009 o 20:52

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Dnes som pochopil jednu vec môžeš mať auto aké chceš, keď nezatočí, tak je to v A ja som bol dnes par krát rád, že som vôbec zatočil, nie ešte aby som si nebodaj stopu vyberal Musím kúpiť nejaké rukavice, lebo to ako sa mne šmýkal dnes volant v spotených rukách, no paráda

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Objednané, cena 50 evri, len neviem kedy prídu, lebo nie sú momentálne ani na sklade v Taliansku ale však do konca augusta je čas.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1.3

Neopakuj ...no máš šťastie, že tvoje sú čierne

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Človeče, však v pondelok keď som stal na štarte, tak som si ruky utieral do trička, som si hovoril, že v tom prvom vracáku pôjdem asi rovno

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1.3

To ti verím, šak ja som to hovoril hneď po tréningu, ešte že som si zobral rukavice, ináč by som síce točil rukami po volante, ale ten by sa ani nepohol

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Viete co? Tak opakujte po sebe. To len mne sa usli tie stare

Strana 1 z 3 123 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •