Strana 1 z 4 123 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 37

Téma: Kúpa Grand Vitara 2,0 TDi

1. Predvolené Kúpa Grand Vitara 2,0 TDi

Zdravim vsetkych grandvitaristov
    Rozhodujem sa pre kupu Grand Vitara s motorom 2.0TDi r. 2002-2005, Auto chcem pouzivat hlavne na rybacku na normalne cesty, lesne a polne cesty a lahsi teren niekedy aj blatisty, sem tam kopce s lahsim terenom. Chcem Vas poprosit o Vase skusenosti a nazory na toto auto, motor 2.0 TDi, priechodnostou terenom, na co treba dat pri kupe pozor, ...
    Doteraz som ziadnu Suzuku nemal, vopred vsetkym velmi pekne dakujem.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Grand Vitara 2.0 TDi

Citácia Pôvodne odoslal pedrito Zobraziť príspevok
    .... Chcem Vas poprosit o Vase skusenosti a nazory na toto auto, motor 2.0 TDi, priechodnostou terenom, na co treba dat pri kupe pozor, ...
    Prečítal si si debatu vyššie - od začiatku?
    EDITED: ...v téme Kúpa Grand Vitara?

3. Predvolené Re: Kúpa Grand Vitara 2,0 TDi

precital som si debatu vyssie, zaujimal ma hlavne motor 2.0 TDi, ten niva nema ..
    ale aj tak dakujem ...

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Kúpa Grand Vitara 2,0 TDi

Fotograf v téme Kúpa Grand Vitara písal:
    "GV je tiez dobra volba. Auto ma viac vyvojovych verzii - postupne sa upravuje. Najnovsia verzia je sice uz skor ladena na cestu - podla modneho trendu.
    Dolezite je to, ze to je rebrinacik, ma 4 mody prevodovky (2WD, 4WD-H, N, 4WD-L) vratane redukcie v celom rozsahu prevodov, ma tuhu napravu (aspon zadnu - kvoli krizeniu). GV (nie najnovsi model) je urcitym kompromisom medzi malym, lahkym a obratnym vozitkom a velkym, tazkym a robustnym off-roadom. Nieco medzi Suzuki Jimny a PS-10.
    Je fakt, ze uzavierka je len medzinapravova. Na zadnu napravu ju treba dorobit (moze byt pretlakova s kompresorom, podtlakova cez posilnovac brzd alebo elektro-mechanicka) - ceny su rozne, treba presmirovat net. Na prednu napravu nie je uzavierka nevyhnutna (podla mojich skusenosti). Do terenu s rozjazdenymi kolajami ju treba urcite zdvihnut na napravach - v tom ma najvacsiu slabinu (mala svetla vyska). Pre extremistov sa hodia aj navijaky (predny i zadny). Na ochranu karoserie su dobre aj pevnostne ramy. Na ochranu spodku urcite treba hrube krycie plechy. A nakoniec fakt dobre gumy - bez dobrych pneumatik je to ciste zufalstvo az hazard v terene. Potvrdi vam to kazdy, co sa s autom v terene prevratil, lebo pricinou su na 9X % nevhodne gumy (za X dosad lubovolnu cislicu...). "

K tomu motoru, sa snáď niekto ozve, kto ho pozná.

No pokial ja viem, tak v GV je od roku 2001 dizlovy dvojliter 2,0HDi a na nete i v servise vo Zvolene som nan cital a pocul len staznosti. Jazdeny dizel je aj tak hazard .. kup benizin, do toho plyn od Gazprom-u a si za vodou.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

To Pedrito: nezabudni pri kúpe jazdeného auta na zaujímavý jav - podľa tvrdenia takmer každého predávajúceho auto určite nejazdilo v teréne (aj keď je na to aspoň čiastočne určené), keď sa však opýtaš: prečo ste si teda kupovali také auto, keď ste nechceli jazdiť v teréne? - tak už akceptovateľnú odpoveď zrejme nedostaneš.
    Jazdené auto (nielen motor) je vždy lotéria...
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal fotograf Zobraziť príspevok
    Jazdené auto (nielen motor) je vždy lotéria...
    A ešte jedna zaujímavosť, že väčšina jazdeniek bez ohľadu na vek ma len okolo 100.000km

8. Predvolené Re: Kúpa Grand Vitara 2,0 TDi

Tak, uz som absolvoval dve obhliadky jazdenych GV, bohuzial u obidvoch po pomerani hrubky laku som zistil prestreky a neumerne gitovacky ..
    a to boli auta "nikdy burane" a ani s tymi "okolo 100.000 km" sa mi to nezdalo .. Budem musiet asi hladat nieco mladsie s lepsou moznostou odsledovat historiu auta.
    Kazdopadne vdaka za vase rady pani ..

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal pedrito Zobraziť príspevok
    ... u obidvoch po pomerani hrubky laku som zistil prestreky a neumerne gitovacky ..
    No ak je tam kopa gitu, nie je čo riešiť. Ale zas auto ktoré má všetky originál diely je dnes už zazrak pri súčasnej premávke.
    Ja ho mám rok a kapota a strecha je už prelakovaná, svinské krúpy Dúfam, že sa to nebude tento rok opakovať

10. Predvolené Re: Kúpa Grand Vitara 2,0 TDi

Nie je problem, ked sa nieco prelakuje, alebo opravi, problem je, ked sa to pri predaji auta neuvedie a zistis to az pri obhliadke auta ..
    A kopa km a kopa strateneho casu je fuc, nehovoriac o nervoch ..

Strana 1 z 4 123 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •