Strana 4 z 4 PrváPrvá ... 234
Zobrazenie výsledkov 31 až 37 z 37

Téma: Kúpa Grand Vitara 2,0 TDi

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Predvolené Re: Kúpa Grand Vitara 2,0 TDi

Hmm... Nejaký dlhý odklad skúšobnej jazdy.
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

2. Predvolené Re: Kúpa Grand Vitara 2,0 TDi

Caute, sice trochu neskor, ale predsa
    Tak absolvoval som dalsich par obhliadok potencionalnych aut, neviem, ci mam smolu na nefer predajcov, alebo u nas je to proste tak ..
    Vacsinou je to vsetko z dovozu prestreky laku su uplne bezne aj ked auto ma garanciu "nikdy burane", snad len u jedneho auta sme sa zhodli, ze deklarovane najazdene km su skutocne, ostatne boli evidentne viac opotrebovane ci uz interier, napravy, podvozok. Nastastie som mal pri obhliadkach pomoc, skuseneho mechanika, takze nakoniec som sa vzdy vytesoval, ze som nekupil ..
    Sice nerad, ale bol som sa pozriet aj na ine znacky, velmi sa mi pozdava Cherokee Liberty od Jeepu a Nissan X-Trail, ale to je asi na ine forum ..
    Na Suzuki som nezanevrel, ale som z toho dost znechuteny, ten nas trh je pomerne staticky, stale tie iste auta v ponuke, velmi malo noviniek a este menej ferovej predajnej kultury na trhu..

No ved GV nie je jediny terenak, to je jasne. Ale maj trosku sudnosti a neber JEEP! Vyzeraju fakt dobre, ale su to vraky, hadam vsetky okrem Wranglera. X-Trail zas nema redukciu, takze to je fakt len SUV na urovni SX4. Myslim ze viac by ti ohladom vyberu vedel poradit Fotograf. Ja by som ti poradil Nivu, a ked chces daco vacsie, tak nejaku Toyotu.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki

Pridávam sa. X-trail je na bežné slovenské cesty po zime alebo v horšom počasí. Ten Wrangler by snáď mohol byť.
    Ale s jazdenými autami (a zvlášť terénnymi) na Slovensku je to fakt bieda. O úrovni predajcov a ich etike ani nehovoriac...

5. Predvolené Re: Kúpa Grand Vitara 2,0 TDi

Vdaka za tip na Wrangler, trosku som to presnoril, je to celkom fajn auto, ale s priestorom a kufrom je na tom velmi zle .., sice je aj v tej predlzenej verzii, ale tych je strasne malo.
    Este by ma zaujimalo co poviete na Kiu Sorento 2,5 CRDi, viem, ze to nie je rodeny tereniak, ale ma 4x4 + redukciu, je na tom velmi slusne s priestorom a ma celkom dobre recenzie ci uz na motor, vypracovanie, priechodnost stredne tazkym terenom, dostupnost ND a je ich uz pomerne dost na Slovensku, takze sa da vyberat z podstatne viac aut ako z napr. GV, a aj cenovo su uz prijatelnejsie.

Tak Sorento je v pohode, ale to uz je riadne hebedo. Za jedine velke minus by som dal motory ... benzinovy sestvalec je totalne nenazrany (ale LPG by to riesilo) no aj tak je tam draha poistka, a tych mensich 2,4 litrov je malo, takze ostava len ten 2,5 CRDi, lenze jazdeny dizel je cisty hazard. Jedine ak by si mal dobry zdroj alebo nejake relativne dobre "zarucne" podmienky na skryte vady motora, alebo moznost si auto povedzme aspon nejake tri dni vyskusat (co je podla mna ciste sci-fi). Ale inak je to podla mna klasika - ram a redukcia. Plus este spravit uzavierku na zadok a si za vodou.

Neviem ako je to s kvalitou aut Kia, dakedy to nebola ziadna slava ... ak nepotrebujes jazdit v tazkom terene, mozno by ti dobre posluzil aj Hyundai Tucson ... za neporovnatelne nizsie prevadzkove naklady.
    Naposledy upravil Maňo; 06-07-2009 o 10:41
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal Maňo Zobraziť príspevok
    Tak Sorento je v pohode, ale to uz je riadne hebedo.

... ak nepotrebujes jazdit v tazkom terene, mozno by ti dobre posluzil aj Hyundai Tucson ... za neporovnatelne nizsie prevadzkove naklady.
    Plný súhlas s uvedenými citáciami.

Strana 4 z 4 PrváPrvá ... 234

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •