Strana 1 z 4 123 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 39

Téma: Priame sanie - športový filter

Predvolené Priame sanie - športový filter

Ma zaujalo: "Přímé sání pro Suzuki SX4 s motory 1.5 a 1.6. Nahrazuje originální air-box, zvyšuje výkon a zlepšuje dynamiku motoru. Montáží filtru dostane motor i sportovní zvuk."

ma s tym niekto skusenost? alebo sa o tom uz na fore niekde jednalo?

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Priame sanie - športový filter

Nejaké slovo už o tom padlo v téme Air filter - Ignis a tiež Športová vzduchová vložka Splash

teda takuto kupu zrejme treba nacasovat (ak) k povinnej vymene filtra ..., asi na spotrebu to nema vplyv, ked nik nespomina, aky je realny prinos? vykonovo teda moc nie, tak setri cosi? ten zvuk je naozaj sportovejsi?

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Zvýši to výkon, ale bez športového ladeného výfuku to až taký efekt nemá, sú to len nejaké percentá. Hoci majitelia len filtru tvrdia že cítia zmenu aj keď je sériový výfuk a športový filter

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Prinos to ma pozitivny. Nejde o vykon v konoch ale o pruznost motora. Viac vzduchu lepsia reakcia na plyn v nizsich otackach motora. Spotrebu ti to urcite nezdvihne pokial budes jazdit tak isto ako pred vymenou filtra. Aj vlozka dokaze trocha zmenit zvuk motora ale len trocha urcite nic za cim by sa ludia otacali na ulici Priame sanie uz dokaze zmenit zvuk dost vyrazne. Vsetko zalezi od konstrukcie daneho sania, zvuk, vykon, pruznost, spotreba. Pri vlozke to je jednoduche. Namiesto povodnej vlozky das novu sportovu. Pri priamom sani treba vybrat povodny airbox nahradit ho novym dodavanym k tomu kitu priameho sania. Treba tam byt opatrny a pouzivat osvedcene veci. Pokial bude filter nasavat teply vzduch motor bude mat v lete problemy, zvysi sa ti spotreba a vykon ziadny.

Suuzuukii: Ako som pisal. Nejde o vykon v konoch ale o pruznost motora, skor o krutiaci moment. Poznam vela swiftakov co maju seriove swifty len so sanim a nevedia si to vynachvalit
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Duch
    Nejde o vykon v konoch ale o pruznost motora...
    To beriem viac vzduchu sa môže prejaviť na pružnosti v spodných otáčkach.

Lokalita
    BA - RAčA
    Moje Suzuki
    sx4 1.5 r2008

no chcel by som reagovať na túto tému..či to niekto z Vás dával už do SX4 ?? ak sa nájde niekto taký mohol by napísať..z dôvodu, že by som si takéto niečo chcel dať do svojej, poprípade prebrať "problematiku" kde zohnať tieto veci ohladom sania atd do SX4 práve... , rád by som z toho auta ničo vytiahol navyše,

dikes
    sx4 1.5 r2008
    strieborna metaliza

Tvrdenia predajcov, ze filter ti spraví x precent výkonu, sú iba drísty ktoré ťa majú presvedcit ku kúpe.
    Sportové filtre majú hlavne opodstatnenie, na autách kde sa rapídne zvýši výkon a kde by sériový filter neumožnil dostatočný prívod vzduchu a tým motor škrtil.
    Takze sportove sanie montovane na seriovku bez vykonovych uprav nema zmysel. Akurat tak zmena zvuku. Lepsi zvuk - lepsie ide auto?: typicky placebo efekt ktoremu na urcity cas par ludi podlahne.
    Plus druha strana mince sport. sania: s vacsou priepustnostou stupa vacsie zanasanie motora necistotami + je zname ze tie impregnacne olejceky ktore motor nasava z filtra zanasaju citlive sucasti sustavy.
    Preto su to "sportove kity" lebo su pre sutazne vozy kde velmi nehra rolu dlhodoba zivotnost motora.
    Naposledy upravil radoslav; 19-07-2009 o 17:41

9. Predvolené Re: Priame sanie - športový filter

som tu sice novy ale aut som mal uz dost a prvy sportovy filter som dal na alfu 1,8 t-spark co sa tyka zvuku mam dojem ze to dost zalezi od objemu motora a objemu nasavaneho vzduchu pre zistenie aky to bude mat priblizne zvuk staci len odmontovat seriovy airbox a nastartovat a par krat pridat plyn a budete mat aku taku predstavu aky to bude mat zvuk....podla niektorych clankov sa ma velkost filtra vyberat podla objemu motora no poznam mnoho ludi ktori maju uni filter a nemaju ziadne problemy. Najdolezitejsie je zabezpecit aby nasaval studeny vzduch a co sa tyka pruznosti najviac sa to da spozorovat rano ked je vonku este chladno a motor berie len studeny vzduch alebo po dazdi....

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Radoslav, vo vsetkej ucte, ale absolutne nemas pravdu. O ziadne placebo nejde. Mam sanie Simota Racing typ Carbon Charger (existuje aj typ Aero Form) na Swifte Sport so seriovym motorom a rozdiel v spodnych otackach citit velmi jasne. So seriovym sanim sa pod 2000 ot nedalo prakticky jazdit, teraz nemam problem na rovine udrziavat rychlost pri 1600 ot. Dokonca sme to porovnali s kamosom, co ma Swift Sport uplne seriovy - vymenili sme si auta a kazdy z nas spozoroval rozdiel okamzite.
    Taktiez mam niekolko kamaratov co maju odskusane priame sanie K&N na Swifte 1.3 a aj oba typy Simota Racing na Swifte 1.3 - bud si isty, ze to nie je placebo.

U mna sanie spravilo pokles spotreby o cca 0,7 l/100 km pri rovnakom style jazdy. Zvuk je samozrejme omnoho lepsi.

Sportove filtre mam odskusane osobne na autach s objemom motora od 1174 do 4998 cm3 a vzdy bolo jasne citit rozdiel v spotrebe aj v pruznosti v nizkych otackach (vyssi krutiaci moment).

No ale najvacsiu sprostost si tresol tymi necistotami co sa dostanu do motora. Bavlnene filtre maju totiz lepsiu priepustnost vzduchu ako papierove, avsak s lepsimi filtracnymi vlastnostami - prave tie papierove vlozky prepustia do motora vacsie castice ako bavlnene. Preto su pre motor bavlnene filtre dokonca bezpecnejsie ako papierove vlozky od vyrobcu - ale bavime sa iba o testovanych produktoch osvedcenych znaciek ako K&N, Simota Racing, KingDragon a podobne. Nehovorim o filtroch vyrobenych v nejakej garazi...

Impregnacny olej ti zanesie motor zvnutra iba vtedy, ked ho na filter nakydas privela. Mas to vyslovene zvyraznene aj v navode, ze nesmies filter preolejovat. Pokial to dodrzis, nic ti do motora nepojde.

Ak sa mozem opytat, kolko priamych sani, od ktorych vyrobcov a v akych podmienkach si mal moznost osobne otestovat, pripadne zblizka a dopodrobna prestudovat, ked si dovolis nazvat ich placebom? Na zaklade coho to tvrdis? Nic v zlom, len ma zaujima, na com stavias svoje vyroky, ktore su v rozpore s vysledkami testov statnych skusobni a inych certifikacnych labakov. Odporucam pozriet odborne materialy napr. ku K&N filtrom a zmenis nazor.
    Naposledy upravil Shrek; 05-10-2009 o 00:09

Strana 1 z 4 123 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •