Zobrazenie výsledkov 1 až 7 z 7

Téma: Prevodovka - nedoliaty olej a následný hluk

1. Predvolené Prevodovka - nedoliaty olej a následný hluk

Pred 2 mesiacmi som bol dať vymeniť prevodovkový olej v značkovom servise suzuki v TN, po výmene mi začala robiť prevodovka na 5tom stupni zláštny zvuk-hučanie, pretože som kvôli zraneniu členka vačšinou jazdil len mesto 1-3ka sem tam 4ka - vďaka 50tke, som 5ku nevyužíval a nejak som to ani neriešil, až pokiaľ mi to už naozaj začalo dosť vadiť, keď som šiel mimo mesto, tak som obvolal pár servisov suzuki, kde sa zhodli že by mohlo ísť o nedoliaty olej teorericky alebo zlú viskozitu.
    Na základe toho som zavolal do TN a žiadal reklamáciu, po prevezení sa s hlavným ser.technikom sme šli do dielne, kde sa zistilo, že zhruba niečo viac než liter oleja nebolo doliate v mojej prevodovke!!!!!! Zvuk po doliatí stále pretrváva, ale je podstatne menej hlučný ako predtým. Mali ste niekto podobnú skúsenosť?

PS: V servise sa na mňa ohradil mechanik tým štýlom, že som si ten olej vypustil sám... Ako je možné že nepoužívajú nejaké originál blomby, alebo niečo podobné? Tento článok má pomôcť mne - ak ste mali niekto podobný problém, a tiež Vám, aby ste takémuto niečomu vedeli predísť v budúcnosti. Ja pevne verím, že sa nájde pravda a spomínaný problém mi v tomto servise, kde som sa veľmi sklamal, vyriešia. Dotyčnému v servise som musel asi 3x povedať, aby prepísal doklad o tom dolievaní oleja, kde napísal že porucha bola odstránená, čo nebola pravda...

2. Predvolené Re: Prevodovka - nedoliaty olej a následný hluk

Včera som si bol pre auto v Autotrende, spomínanú poruchu - ktorú zavinili nedoliatím oleja na 5prevodovom stupni, odstránili na vlastné náklady, vymenili vraj všetky "veci" týkajúce sa 5teho prevodového stupňa, tým sa to pískanie odstránilo. Jediné čoho sa však bojím je, či už neni "načaté" aj niečo mimo 5ky a časom to výde na povrch. S tým už asi potom nespravím nič./mierne pazvuky sem tam počuť aj na iných stupňoch ale či to súvisí s tým je ťažko dokázateľné, ale dosť pravdepodobné/ Jednoznačne neprajem nikomu takéto niečo, čo sa stalo mne, od teraz sa budem servisom asi naozaj vyhýbať, resp. budem riešiť servisovanie pravdepodobne v servisoch , kde sedím za sklom a vidím, čo sa deje.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Prevodovka - nedoliaty olej a následný hluk

Citácia Pôvodne odoslal suzuki
    Včera som si bol pre auto v Autotrende, spomínanú poruchu - ktorú zavinili nedoliatím oleja na 5prevodovom stupni, odstránili na vlastné náklady, vymenili vraj všetky "veci" týkajúce sa.....
    Máš nejaký protokol, kde sú vymenované veci - diely, súpisku, ktoré menili?

4. Predvolené Re: Prevodovka - nedoliaty olej a následný hluk

no veru nič také nemám, jediné čo mám tak to je to, že je vidno že prevodovka už bola rozobraná... dali mi len obyčajné tlačivo o tom odstránení poruchy, ktoré som potvrdil podpisom, že v čase preskúšania nebolo hluk počuť a tým pádom je porucha odstránená...

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Na opravu je rok záruka, plus na celé auto ti beží záruka ďalej. Pri najmenšom probléme s prevodovkou to môžeš kedykoľvek opäť reklamovať, len sa nesmieš nechať ukecať že to nič nie je.

Trochu som sa pídil po prevodovkách, neviem síce ako je to presne na Ignise, ale u niektorých značiek býva 5-ka zvlášť prístupná po odstránení veka na prevodovke a ostatné stupne sú spolu vo vnútri oveľa horšie prístupné a rád by som videl ako to v servise vedia rozobrať a zložiť.
    Podľa toho že hovoríš že na 5-ke už hluk zmizol, ale na ostatných ho počuješ mi to tak aj celkom sedí k tomu, čo som vyššie napísal.
    Na tú súpisku som sa pýtal práve kvôli tomu, že by sa dalo ľahko zistiť čo všetko menili a hlavne aký olej dali. Zvykne sa pri problémoch s prevodovkou dávať hustejší olej a ten potom hluk utlmí, ale problém len odsunie (u starších vrakov sa dokonca dávali do oleja aj drevené piliny, ale to by si zas nedovolili).

Každopádne máš na to záruku

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Tak je to tak ako som napísal - 5-ka je samostatne prístupná (na obr. v červenom - prevodovka SX4), k ostatným sa dostať je už komplikovanejšie.
    Ako dlho si mal auto v servise? Ak len jeden deň, tak neverím, že robili celú prevodovku, ale len 5-ku. Ak počuješ hluk na ostatných mal by si to ísť podľa mňa reklamovať a žiadať výmenu, nie opravu.
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	prevodovka.JPG‎ 
Zobrazení:	1337 
Veľkosť:	60,2 KB 
ID:	497  

7. Predvolené Re: Prevodovka - nedoliaty olej a následný hluk

Řešil jsem problémy s převodovkou - evidentně mi odcházely ložiska, jenom jsem nevěděl kde. Nechal jsem vyměnit spojku a ložiska na spojce, složit a bohužel závada přetrvala. Až po výměně ložisek v převodovce je to teď OK (měnil jsem 14dní zpátky). Dostal jsem kontakt na chlapa ze Staříče (mladý kluk, asi 30let) a ten mi to vyměnil za dva dny (mezitím samozřejmě čekací doba na ložiska 3 dny), dokonce mi sehnal levnější originál ložiska a celá oprava mě vyšla na zlomek částky, kterou chtěli v servisech. Evidentně to nedělal poprvé. Kdyby chtěl někdo kontakt, tak mi napiště.

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •