Strana 2 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 32

Téma: Antikorózna ochrana karosérie

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

Predvolené Re: Antikorózna ochrana karosérie

je otázne či ti to uznajú v záruke ale ja by som na tvojom mieste išiel a skúsil to s nimi vyhádať že je záruka na prehrdzavenie 12rokov.
    JAPAN POWER ------ Gallery ------ YouTube video

Lokalita
    Košice - okolie
    Moje Suzuki
    Suzuki SX4, 1,5GLX Urban line

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii
    Treba držať v zime väčší odstup od vozidiel pred tebou
    Ja viem, že sa to pekne rozpráva, ale to by mali vedieť vodiči áut čo sa preženú okolo teba (nevšimneš si ani ŠPZ) a zaplavia ťa spŕškou kamienkov ! Keby som sa chcel tomu vyhnúť, asi by som musel autíčko nechať prezimovať v garáži.

A čo sa týka tej korózie, zinok na karosérii by mal vydržať také odretie kamienkom, pretože plech na karosérii nie je inak poškodený. Na blatníku v oblasti korózie sa nenachádza žiaden otlak a ani iné mechanické poškodenie ako škrabanec, ktoré by boli sprievodným javom mechanického poškodenia zinkovej vrstvy a následným korodovaním. V mojom prípade ide iba o odretie laku a základnej farby, pod ktorými sa mi objavil atmosferická korózia.
    Pozinkovaný plech má akúsi katodickú ochranu, ktorá by mala z väčšej časti chrániť plech po celej hrúbke ba aj keď je pozinkovaná len jedna strana.

Ak by mi neuznali reklamáciu, neviem si ani predstaviť, koľko by stálo prebrúsenie a prelakovanie resp. nový blatník, asi by som sa nevošiel do svojho mesačného rozpočtu
    Suzuki SX4, 1.5 GLX Urban line

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal Suzi SX4
    Pozinkovaný plech má akúsi katodickú ochranu, ktorá by mala z väčšej časti chrániť plech po celej hrúbke ba aj keď je pozinkovaná len jedna strana.
    Otázka je len, či antikorózna ochrana je urobená týmto "elektrolytickým" spôsobom pozinkovania, lebo kdesi som nedávno čítal, že dnes sa už väčšinou plechy len striekajú, resp. namáčajú do nejakého sajrajtu... Ak o tom niekto vie viac...

Lokalita
    Košice - okolie
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii
    [Otázka je len, či antikorózna ochrana je urobená týmto "elektrolytickým" spôsobom pozinkovania, lebo kdesi som nedávno čítal, že dnes sa už väčšinou plechy len striekajú, resp. namáčajú do nejakého sajrajtu... Ak o tom niekto vie viac...
    Tá antikorózna ochrana platí aj keď materiál nie je elektrolyticky pozinkovaný ale napr.: žiarovo pokovovaný (pozinkovaný). Všeobecne pri pozinkovaných plechoch platí, že ióny na prechode zinku a železa sa dostanú do základného materiálu buď po hraniciach zŕn, alebo cez mriežku, kde ostanú zakotvené. Plechy pri pozinkovaní prechádzajú zinkovou lázňou (po SK kúpeľom ), kde sa pozinkujú obe strany.
    Pozinkovaný plech z jednej strany som ešte nevidel, ale teoreticky je to možné a myslím si že v budúcnosti to bude veľmi rozšírené, pretože automobilky chcú na všetkom len šetriť a hovoria tomu "continuous improvement". No ale to som už

Zostáva mi len ísť do servisu a uvidím čo bude?!

Tiež som našiel na prednom blatníku hrdzavý fliačik priemeru asi 5 mm.
    Nasledoval telefonát do servisu, ale velmi ma tam nepotešili, vraj záruka sa vzťahuje len na prehrdzavenie z vnútra a
    ak mám nejaké ťukance od kamienkov, je to môj problém a mám si to dať opraviť na vlastné náklady, čo je pochopitelné.
    Len ma zarazilo, že na Fábii ktorá má 6 rokov a je na nej plno ťukancov a škrabancov, som ešte žiadnu hrdzu nenašiel.
    Z toho logicky vyplýva že Suzuki sku.vený maďarský šmejd má len velmi úbohú, alebo žiadnu antikoróznu ochranu.
    SUZUKI SX4 S-CROSS 1,6 Comfort 2WD, SUZUKI SX4 1,5 GLX ABS AC Urban Line,

6. Predvolené Re: Antikorózna ochrana karosérie

SX4 nemá náhodou predné blatníky umelohmotné?
    Škoda 105L, favorit 136L LPG, octavia 1,6i LPG, ignis 2WD, ***i4 1,5 2WD

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Si to mýliš s Renaultom

Umele blatniky mala Thalia, ten predposledny model, nie tento sucasny.

Ja mam na Ignise uz na peknych par miestach obitu farbu, a vsade pod nou vidno len pozinkovany plech, ziadnu hrdzu. Skoda ze SX4ka trpi na take "drobnosti" ako je nie celkom pozinkovana karoseria, alebo aj ta hadicka ostrekovacov co tu bola niekde spominana.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Lokalita
    Košice - okolie
    Moje Suzuki

Trošku som sa hrabal v normách a zistil som, že SUZUKI a HONDA nemajú internú normu pre pozinkované plechy.
    Preto sa pýtam, je si niekto istý (nemyslím jedna babka povedala....), že nejaký typ SUZUKI má pozinkovanú karosériu???

Nehovorím, že nemusia dávať pozinkované plechy na autá, ale nemajú na to internú normu. Možno odoberajú pozinkované plechy podľa normy EN, to neviem . Preto sa pýtam!
    Len tak premýšľam, "či pre suzuki nie je antikorózna ochrana len o laku (lebo aj to je antikorózna ochrana)"?! Ak by som mal pravdu, tak by to bolo veľmi, veľmi smutné.

Lokalita
    Košice - okolie
    Moje Suzuki

Citácia Pôvodne odoslal Maňo
    .....na Ignise ... vidno len pozinkovany plech, ziadnu hrdzu.
    ďakujem za odpoveď, mal som to rozpísané, takže som si nevšimol posledný príspevok!
    Ospravedlňujem sa!!!

Strana 2 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •