Strana 5 z 7 PrváPrvá ... 34567 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 41 až 50 z 66

Téma: Výmena pružín Ignis

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Predvolené Re: Výmena pružín Ignis

Tak to si uuuuuplne mimo To co si dal foto to su profi tlmice. Externa nadrzka na dusik/olej (toto neviem presne). Funkciu to plni ochrannu aby tlmic pri poriadnej supe nevytiekol preto ma este aj externu nadrzku. Podvozok ktory by mal vela vydrzat a nemusis ho vobec setrit ale tiez nieco stoji.
    Naposledy upravil Duch; 14-05-2009 o 22:24
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

však som upozorňoval že som zrejme úplne mimo

Tak kto prvý zistí čo to teda je progresívne pruženie???

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Taaaaaak a mám to: Ako funguje pruženie - typy pružín

Citujem:
    Progressively wound springs will compress perhaps 70 pounds for the first inch, 85 pounds for the second inch, 100 pounds for the third inch, and 120 pounds for the fourth inch. This particular spring would be called a 70 / 120 progressive. The idea here is to make your suspension a little softer for small bumps, and firmer for larger bumps. The progressive springs operate at their lowest weight rating until the closest wound coils bind, then as more and more coils bind, they progressively switch to their high weight rating. Progressive springs allow you to have relatively soft springs for the first inch or so to give a very smooth ride, and very firm springs for the last few inches to give solid handling and absorb large bumps.

Čiže progresívne pružiny umožňujú aby pruženie bolo relatívne mäkké na začiatku a so zvyšujúcim sa stlačením sa stávalo tvrdším
    Na malých nerovnostiach bude podvozok mäkší, na veľkých nerovnostiach tvrdší.

Aspoň som sa opäť niečo nové naučil

To tresnutie - domnieval som sa, že v tom menšom fialovom valci je médium, alebo pripadne aj pružina, ktorá práve pri väčších stlačeniach mení charakteristiku oproti bežnému tlmiču.

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Super Suuzuukii

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Ale ako čítam Duško, nemáš tak úplne pravdu s tou ochranou proti vytečeniu:

Citujem:

Some dampers are charged with gas, typically nitrogen. These shocks have an extra unattached piston in the bottom of the damper cylinder, with oil above the piston and high pressure gas below the piston. When you hit very large bumps at high speeds, causing very high damper piston speeds, the floating piston will move, reducing the damping and allowing the shock to respond faster. Also, on an emulsion shock, if the damper piston moves too fast it can pull so hard on the oil that bubbles form. This is called cavitation. These bubbles form in thousandths of a second, but can take hours to pop. As long as there are bubbles in the oil, your dampers are pulling through a mixture of oil and foam. This ruins your damping. The free floating piston will keep the oil pressure above the cavitation pressure. Typically, nitrogen at 30 to 300 psi is used because the oil won't combine (burn) with the nitrogen nearly as easily as it will with the oxygen in normal air.

Takže ten dusík by mal zabrániť tzv. kavitácii, vzniku bubliniek v oleji, ktorých vznik by zrejme spôsobil zmenu charakteristiky tlmiča a ktoré v bežnom tlmiči pri extrémne rýchlom stlačení môžu vzniknúť... ak to dobre chápem.
    A natlakovaný dusík by mal udržať tlak oleja nad hodnotou, pri ktorej ku kavitácii nemôže dôjsť.

Finally, there are reservoir shocks. Shocks are mounted towards the back of the bike, where they don't get very much air flow. So, shocks have a problem with heat. This is because they convert the energy of a bump into heat in the shock oil. If you don't get rid of the heat, the oil in the shock will heat up and thin out, which can dramatically reduce your damping. In extreme cases, the oil can get so hot that it combines with the air in the shock, basically burning. This won't set your bike on fire, but it pretty much permanently destroys the shock. So, some shocks have an extra oil reservoir attached with heat fins to help get rid of the heat.

No a niekedy to býva v prevedení sólo nádobka vedľa, kvôli chladeniu, nakoľko pokiaľ tlmič neobteká dostatočne vzduch mohol by sa prehriať až na úroveň pri ktorej okrem straty charakteristiky tlmiča by sa olej vznietil.

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Tak sme 1:1. Ale skoro som trafil. To vies "niekde som to cital"
    Naposledy upravil Duch; 14-05-2009 o 23:07

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

O tomto to má byť, niečo sa dozvedieť.

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

Citácia Pôvodne odoslal Duch Zobraziť príspevok
    Vsetko presne sedi nie je problem. Ci mas 1 alebo 2 generaciu Ignisa, Sporta alebo obyc 1.3 vsetko je to iste. Ako dobre vies ten D2 Racing som si kupoval na Ignisa (5.dver) a ked som ho predal a kupil Sporta tak som ho tam dal a sadol uplne presne. Navyse to mam aj potvrdene ze to pasuje. Preto su v ponuke len jedny pruziny, lebo viac netreba. Uz som viac krat uvazoval nad tym ze seriovy podvozok na Ignis Sport nie je drahy. Je to bezny nahradny diel, ale objednat si ho a dat ho na Ignisa 5 dver Znizis auto, zlepsis jazdne vlastnosti, auto si zachova ako taky komfort (je to Sport ale stale je to seriovy podvozok) proste plug&play riesenie
    Tak spomínam si. Len nikdy som nevidel Ignis Sport zo spodu tak neviem ako to tam je.
    Duško ak je to s Brzdami u Ignisa sport? Sedeli by aj na nášho?

Postreh z podvozku po 250km: Je to oveľa lepšie a zdá sa mi že aj lepší komfort ako originál podvozok. Nebúcha to pri prejazde nerovnosťami alebo prejazde železničným priecestím.

Včera za dažďa som skúšal aj nové pneumatiky. Paráda. Držia veľmi dobre. Nemal som problém ísť 120-140km/h a ešte aj predbiehať.
    Naposledy upravil lee; 15-05-2009 o 07:37
    JAPAN POWER ------ Gallery ------ YouTube video

Lee:
    Vari mas Suzuki Ignis Harakiri Edition?
    Alebo verziu urcenu pre americke trhy - Kamikadze?
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Mano: Preco by mal mat?

Lee: Malo by sa to dat. Vpredu vymenis celuste, kotuce, platnicky a brzdove hadicky. Pokial by si chcel menit aj predok. Sport ma vacsie kotuce ako Ignis 1.3. Vzadu by si mal vymenit naboj, celuste, kotuce, platnicky a brzdove hadicky. Ak som na nieco zabudol tak aj to Zadne napravy su rovnake, takze ak zoberes holu napravu a objednas na to veci zo Sporta malo by to sediet.

Strana 5 z 7 PrváPrvá ... 34567 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •