Strana 1 z 5 123 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 42

Téma: Meškajúci teplomer

Predvolené Meškajúci teplomer

Nedavno som napísal že mne teplomer ukazuje dobre.. ale nie.. dnes som nastúpil do auta pri 19°C..teplomer ukazoval 3 z rána a námrazu..
    Po 20 min konečne vystúpal na 19..
    Suzuki Splash 1.2 GS

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Predvolené Re: Meškajúci teplomer

To bolo rano? Nebolo auto v chladku? Mozno bol teplomer zachladeny a ked sa auto pohlo, na teplomer zasvietilo slnko tak nameral tych 19°C
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Lokalita
    Topoľčany

Podla mna to týmto nebude... Môj teplomer je rovnaký.. Ráno ukazuje 6°, potom auto stojí celý deň na slnku pred firmou a poobede sadnem a ukazuje stále 6° ako ráno.. až po nejakých 15 - 20 minútach sa vyškriabe na reálnu hodnotu..
    Suzuki Splash 1,2 GS Lagoon Turquoise

Ano presne tak, bolo to o 18:00 včera a to bolo ešte pekne teplúčko a slnečno..
    Autíčko vyhriate od slnka, až som na chvíľku pustil aj klimošku..
    Suzuki Splash 1.2 GS

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Budem sa musieť na to pozrieť aj ja, nejak extra to nesledujem... jedine ráno keď je kosa, tak pozerám či nemrzne... Keď vytiahnem auto z garáže, tak v poslednej dobe ukazuje viac ako je vonku, ale pekne to okamžite začalo vždy padať dole a možno po 1-2 minútach sa to zastaví a ukazuje "real".
    Odpozorujem ešte ten opačný prípad, čiže chladné ráno, odparkovanie a poobede v teple štart, ako rýchlo nabehne reálna teplota.

6. Predvolené Re: Meškajúci teplomer

No neviem ci to trva 15-20 min, ale vzdy si teplomer pamata poslednu hodnotu pred vypnutim motora a nasledne po nastartovani je ta ista. Myslim, ze mne cca 5 min. kym sa spamata.
    Suzuki Swift 1.3 GLX 2007

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Tak som sa to snažil trochu odsledovať a mne sa javí, že to meria normálne. Ráno naštartujem v garáži na teplomeri teplota z večera 15 stupňov, do 5 minút už svieti uveriteľných ranných 9 stupňov, zaparkujem pred prácou, cely deň na slnku a keď poobede natočím, tak okamžite svieti 24 stupňov.

Jediný prípad kedy to bolo nejaké spomalené, keď som auto vytiahol z chladnej garáže na obed ukazovalo 15 a kým sa to vyšplhalo na reálnych 21 tak to trvalo asi 10 minút.

Osobne mám pocit že čidlo je umiestnené niekde pod nárazníkom kde k nemu neprúdi dostatočne vzduch a keď ide človek prískokmi po meste, kým sa priestor okolo neho zohreje na okolnú teplotu tak to trvá a preto to oneskorenie.
    Keď však na neho smaží celý deň slnko, celé auto je ohriate a ukazuje okamžite teplotu okolia. Toť môj názor.

Lokalita
    Veľké Rovné.okr.Bytča
    Moje Suzuki
    Splash 1,2 GLX

Výmena pristrojovky pomohla, teraz teplota stúpa rýchlejšie.
    Splash 1,2 GLX Bright Red (2008)

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Nevyznam sa do Splashu, ale to bolo nutne vymenit celu pristrojovku kvoli teplomeru a hodinkam? Dost divne riesenie.
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Lokalita
    Praha CZ

Přístrojovka je sice připojena na centrální datovou sběrnici, ale nechápu, co s ní má společného teploměr.

Strana 1 z 5 123 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •