Strana 1 z 4 123 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 33

Téma: Záruka a záručné podmienky

Predvolené Záruka a záručné podmienky

Existuje nieco take ze predlzenie zaruky trebarz za nejaky poplatok. Kedze niektore znacky maju 5 rokov hned a 7 rokov atd. Suzuki nema nejake doplatkovu zaruku?

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Záruka a záručné podmienky

Keďže sa tu opakovane vo viacerých témach dotkla diskusia záruky a záručných podmienok a vidím, že ani majitelia Suzuki v tom nemajú jasno a Záručnú knižku asi málokto čítal, tak som z nej nafotil to podstatné, čo sa k záruke na Suzuki týka.
    Nech sa páči.

K tej poslednej strane, to že tam nie je uvedený Splash neznamená, že na neho tieto záručné podmienky neplatia Záručná knižka bola vytlačená v roku 2007 a nové v čase uvedenia Splasha do predaja neboli a možno ešte ani teraz nie sú.

Pozoruhodne len je, že ani importér SR nemá na svojich stránkach nikde uvedené záručné podmienky a podobné "právne" dokumenty Ale však čo sa čudujem....

O predĺženej záruke za poplatok som nepočul a myslím si, že to je len marketingový ťah niektorých značiek. Chcel by som v reále vidieť ako pristupujú k riešeniu "porúch" na nejakom 5-7 ročnom vozidle

EDIT 03/2011 Predĺženie záruky
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	6.JPG‎ 
Zobrazení:	665 
Veľkosť:	85,0 KB 
ID:	451   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	5.JPG‎ 
Zobrazení:	657 
Veľkosť:	90,7 KB 
ID:	452   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	4.JPG‎ 
Zobrazení:	628 
Veľkosť:	85,1 KB 
ID:	453   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	3.JPG‎ 
Zobrazení:	641 
Veľkosť:	92,8 KB 
ID:	454   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	2.JPG‎ 
Zobrazení:	1157 
Veľkosť:	103,9 KB 
ID:	455  

Klikni pre väčší obrázok

Názov:	1.JPG‎ 
Zobrazení:	633 
Veľkosť:	84,5 KB 
ID:	456  

Je predlžena zaruka Long Life. Dá sa prdlžiť až na 5 rokov a 150 000km. Robí to poisťovna Carlife SK. telefon 02 52625885. podrobnejšie http://www.carlife.sk

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

By mě zajímalo, kolik každá kontrola karoserie může stát, jestli se to vůbec vyplatí, jezdit každý rok na kontroly. Po více letech stejně bude problém dohody, zda byly splněny-(nebo nesplněny) záruční podmínky.
    Nicméně po zkušenosti s předchozím autem, které mělo pozink; bez další údržby začalo rezivět asi v osmnácti a tak dlouho Igora, doufám, mít nebudu.
    snad mu to nikdo nevykecá
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

NOOO takze da sa predlzit zaruka vozidla sice nie u predajcu ale da sa. Aj ked cez nejaku poistovnu ci co je to
    Ja len preto ze niektore znacky K.A atd davaju ze 7rokov zaruku hned pri kupe a tak. Ci sa neda u nasej znacky predlzit nejaka ta zaruka
    pozriem do papierov kolko vlastne mam presne

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal paja
    Je predlžena zaruka Long Life. ...
    Voči takýmto poistným produktom som od prírody skeptický. Prečo? Lebo, ako píšu:

"Záruka Long Life nadväzuje na záruku výrobcu a kryje nepredvídateľné mechanické alebo elektrické poruchy automobilov, spôsobené mechanickým zlyhaním krytej súčiastky."

Čo to je "nepredvídateľné mechanické alebo elektrické poruchy spôsobené mechanickým zlyhaním krytej súčiastky."???

Taký jednoduchý príklad: Po 5-tich rokoch pri 120.000km mi praskne pružina na tlmiči, alebo poloos. Je to nepredvídateľná mechanická porucha? Stavím basu piva, že poistný agent mi bez zaváhania povie niečo v štýle "Čo by ste chceli, pružina po 120.000km, je úplne bežné že praskne." A sme vybavení.

V živote sa mi ešte nestalo, že by poisťovňa splnila do bodky to, čo mi narozprávali pri uzatváraní zmluvy Jediná výnimka je havarijné poistenie, ale aj tam sa zakaždým snažia osekať poistné plnenie na minimum.

Podľa mňa sú to vyhodené peniaze

Citácia Pôvodne odoslal marcelko
    Ja len preto ze niektore znacky K.A atd davaju ze 7rokov zaruku hned pri kupe a tak.
    Keď si prečítaš tie záručné podmienky na Kia, tak zistíš, že to až tak úplne nie je pravda, je tam toľko "keď, ak, okrem" že až a je to tak komplikované, že podmienkam rozumie asi len sám tvorca.

Citácia Pôvodne odoslal marcelko
    pozriem do papierov kolko vlastne mam presne
    36 mesiacov alebo 100.000km, podľa toho čo nastane skôr.

Zaruka na Kiu na 7 rokov. Ta plati iba na motor. Oni to maju tež rozdelene. A čo sa pokazi na motore

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal paja
    Oni to maju tež rozdelene. A čo sa pokazi na motore
    Tak tak Zas len marketingový ťah. Kopec ľudí si záručne podmienky pred kúpou auta vôbec neprečíta a verí trápnemu reklamnému sloganu.... až kým

Moje Suzuki
    SX4 GS 4x4

No škoda je na tom tak, že poskytuje za príplatok celoživotnú záruku na auto. Ale..... čo je to celoživotná záruka a čo za to. Je to podmienené úplným zverením auta servisu. To znamená, že keď je treba vymeniť súčiastku, ktorá by síce ešte vydržala, ale oni rozhodli, že nevydrží, tak sa musí vymeniť. Napríklad. Prídeš na servis a povedia Ti že, brzdové platničky by asi nevydržali do nasledujúcej prehliadky, ale kotúče samozrejme treba pretočiť, lebo sa idú dávať nové platničky, ale tie kotúče síce vydajú ale ďalším opotrebením by sa mohli zodrať pod mieru, teda musia ísť nové. Kto to zacvaká? Ten kto chce mať celoživotnú záruku. No a tak to bude pokračovať aj v ostatných veciach, ktoré oni uznajú za potrebné vymeniť, aby zarobili. A tá celoživotná záruka je podľa výrobcu 250 000km. No a samozrejme Tvoje ešte dobré kotúče aj s pl..... Si ešte pobehajú inde. Jedine, že by si si ich zobral domov a dal do kredenca. Na inom fóre písal zamestnanec servisu peugeot, že oni nežijú z predaja aut, ale zo servisu. To čo zarobia na autách je moucha.
    Do Suzuki.
    Wartburg 353 -1000, 66-75/ Wartburg353W, 75-79/ Wartburg 353W Combi, 79-98/ Wartburg 353W 98-00/ Fiat 126,00-01/ Škoda Rapid 1,3 01-03/ Suzuki Swift 1,3GLX 85k 03-08/ Suzuki SX4 GS 4x4 + GAZ69 80-,+JEEP Grand Cherokee 2,5TD

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal costelo
    ....Kto to zacvaká? Ten kto chce mať celoživotnú záruku. No a tak to bude pokračovať aj v ostatných veciach, ktoré oni uznajú za potrebné vymeniť, aby zarobili. A tá celoživotná záruka je podľa výrobcu 250 000km. No a samozrejme Tvoje ešte dobré kotúče aj s pl..... Si ešte pobehajú inde.......

Na inom fóre písal zamestnanec servisu peugeot, že oni nežijú z predaja aut, ale zo servisu. To čo zarobia na autách je moucha.
    Svätá pravda

Strana 1 z 4 123 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •