Strana 3 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 33

Téma: Záruka a záručné podmienky

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Záruka a záručné podmienky

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Pokud to je v době záruky, tak se nic neděje,.....
    No nič sa nedeje. Deje. Chyba existuje, ale nevedia odhaliť príčinu. O rok skončí záruka a ak dovtedy príčinu neodhalia a závadu neodstránia, tak?
    Neviem či sa chápeme o čo mi ide presne.

Moje Suzuki
    SX4 GS 4x4

Neviem či dám presné informácie ale servis má určitú dobu na odstránenie závady. Pokiaľ nieje schopný závadu odstrániť má smolu predajňa, kde bolo auto kúpené, treba im ho vrátiť ako neopraviteľné a to sa mi zdá, že je trikrát a dosť. To znamená, že keď sa závada opakuje tri krát, má zákazník nárok na nový výrobok. Alebo ak závadu nevedia odstrániť, tak do nejakého času, je možné žiadať o nový tovar. Mal som podobný problém, ale ešte za šokializmu. Závada sa mi opakovala 2x. Chceli sa ma zbaviť, ale keď som prehlásil, že ešte raz a chcem nové auto tak sa odrazu závada dala odstrániť. Vymenili komplet káblovanie, regler, alternátor tak ako som žiadal a auto šlapalo ako hodinky. Nakoniec som sa dozvedel, že závada bola v alternátore a ten oni vylučovali z okruhu dielov podozrivých. Niekdy je to o tom, keď sa nechce je to horšie ako keď nemôže. Ale na to sú oni tam. Treba nazrieť aj do obchodného zákonníka, nielen na záručné podmienky, ktoré si stanoví dodávateľ.
    Do Suzuki.
    Wartburg 353 -1000, 66-75/ Wartburg353W, 75-79/ Wartburg 353W Combi, 79-98/ Wartburg 353W 98-00/ Fiat 126,00-01/ Škoda Rapid 1,3 01-03/ Suzuki Swift 1,3GLX 85k 03-08/ Suzuki SX4 GS 4x4 + GAZ69 80-,+JEEP Grand Cherokee 2,5TD

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Ach yo, už vidím, že ak to nebudú vedieť opraviť, tak to zas bude boj s veternými mlynmi. Jedná sa mi o tú moju blikajúcu palubku.

Pozeral som teraz lízingovú zmluvu a tam je napísané, že je uzavretá podľa obchodného zákonníka. V tom prípade nie som si istý čí platí pravidlo 3x reklamácia a dosť, lebo ak si dobre pamätám toto pravidlo vychádza z občianskeho zákonníka.

Ale ak by aj platilo tak ako som v téme 3x reklamácia a potom čo? uvádzal, aj vtedy je jeden malý zádrhel, na ktorom verím by sa vedeli právnici baviť 20 rokov. A to, citujem:

§ 623, ods. 1, zákona č. 47/1992 Z.z - Občiansky zákonník: "Ak ide o vadu, ktorú nemožno odstrániť a ktorá bráni tomu, aby sa vec mohla riadne užívať ako vec bez vady, má kupujúci právo na výmenu veci alebo má právo od zmluvy odstúpiť. Tie isté práva prislúchajú kupujúcemu, ak ide síce o odstrániteľné vady, ak však kupujúci nemôže pre opätovné vyskytnutie sa vady po oprave alebo pre väčší počet vád vec riadne užívať."

V tomto konkrétnom prípade - bránia blikajúce kontrolky v riadnom užívaní vozidla? Musím sebakriticky uznať že nie, alebo aspoň zatiaľ nie. Čiže smola.

Ale, čo ak sa časom táto vec prejaví do rozmeru, že auto kvôli tomu začne blbnúť tak, že sa už nebude dať "riadne" užívať a v tom čase už bude po zaruke. A potom čo? Vykešujem si celú opravu zo svojho?

Začínam mať z toho bruchabôľ

4. Predvolené Re: Záruka a záručné podmienky

No hej, ale riadne užívanie nie je o tom, že pokiaľ auto ide tak fajn, ale má sa správať tak ako sa má a blikanie kontroliek rozhodne nepatrí medzi normálne funkcie a správanie sa vozidla.
    Záruka sa síce nepredlžuje o dobu záručnej opravy, pokiaľ si dobre pamätám, možno je to už inak, ale keď aj v posledný deň záruky sa otvorí záručná zakázka, tak trvá do jej uzavretia. Takze ja by som auto neprevzal, resp. áno, na vyskúšanie, ale nepodpísal by som ukončenie až do odstránenia závady.

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Proč, když je to vyráběný model - tuhle závadu neřeší servis s technikem nebo konstruktérem v Maďarsku? Vždyť je to pár km.
    Známý má rumunského rencka a přijeli mu technici až z Románie.
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Servis urobil čo vedel a nechcú pristúpiť (ani ja) k výmenám modulov štýlom pokus omyl. Problém postúpili na import a ten by to mal riešiť s fabrikou, tak som zvedavý čo vyriešia a s čím prídu.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Možno pomôže niekomu v budúcnosti, keď bude vedieť v prípade reklamácie počas záruky, aké dokumenty mu musí servis vystaviť - obr. v prílohe.
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	r11_blank.jpg‎ 
Zobrazení:	158 
Veľkosť:	84,6 KB 
ID:	5293   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	r12_blank.jpg‎ 
Zobrazení:	144 
Veľkosť:	90,6 KB 
ID:	5294   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	r13_blank.jpg‎ 
Zobrazení:	154 
Veľkosť:	90,7 KB 
ID:	5295   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	r14_blank.jpg‎ 
Zobrazení:	150 
Veľkosť:	86,5 KB 
ID:	5296   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	r25_blank.jpg‎ 
Zobrazení:	148 
Veľkosť:	90,7 KB 
ID:	5297  

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Žena odhalila na voze odloupaný lak, Suzuki reklamaci neuznalo

Ja len dovetok, že tvrdenie v článku "Kdyby se to projevilo třeba na několika autech současně, máte jakýsi argument, že to je vada z výroby." je tiež "nefunkčné".

Ale keby náhodu pani zablúdila sem na fórum, tak Olupovanie laku pri zadných svetlách na Splashi

Lokalita
    Martin
    Moje Suzuki
    SUZUKI SX4 1,5i Freeze

Citácia Pôvodne odoslal marcelko Zobraziť príspevok
    Existuje nieco take ze predlzenie zaruky trebarz za nejaky poplatok. Kedze niektore znacky maju 5 rokov hned a 7 rokov atd. Suzuki nema nejake doplatkovu zaruku?
    Možnosť predĺženia záruky na 5 rokov

Využite možnosť predĺženia záruky na 4 alebo 5 rokov na nové autá Suzuki a aj autá, ktoré sú v už prevádzke do veku 36 mesiacov, alebo majú najazdených maximálne 100 000km. Ďalšie informácie získate u Vášho predajcu Suzuki.

Zdroj:www.suzuki.sk
    Way of life!

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Ja som si uz nechala predlzit zaruku. Nakolko servisujem len v jednom autorizovanom servise a o aute vedia vsetko, nebol s tym ziadny problem.
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Strana 3 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •