Strana 2 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 33

Téma: Záruka a záručné podmienky

Predvolené Re: Záruka a záručné podmienky

Ano je to tak strana 7 v servisnej knizke 36mesiacov alebo 100.000 km je teda ta zaruka na SX4

2. Predvolené Re: Záruka a záručné podmienky

Ahoj, teraz som sa zaregistroval a mam otázku, snáď patrí sem. Kúpil som pred asi troma týždňami jazdenku Suzuki Lianu, ale dovezenú z Nemecka. Mala, alebo má záruku predĺženú na 5 rokov a tá končí tento rok v júni. Ako je to s tými zárukami? Platia aj v inej krajine po prechode auta na iného majiteľa?

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Ak boli doteraz dodržané všetky garančné prehliadky v autorizovaných servisoch tak áno. Záruka nie je obmedzená zmenou majiteľa.

Záruka však padá, ak boli na aute vykonané nejaké "neautorizované" zásahy - opravy.

4. Predvolené Re: Záruka a záručné podmienky

No fajn, takze, ked podľa servisnej knižky boli robene vsetky prehliadky v autorizovanom servise a dokonca častejšie, alebo takto, rozsvietila sa mi kontrolka OBD, alebo neviem ako to volá suzuki, proste kontrolka motora. Motor ale beží krásne. Napriek tomu sa diagnostike nevyhnem, lebo však vieme o čom je tá kontrolka, takže môžem íst do servisu s tým, že sa z mojej strany jedná predbežne o záručnú opravu? Iste, že sviečky nie, ale taká lambda sonda, katalyzátor a pod. Auto má 50.000km. Reálne.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Ťažko takto súdiť, uvidíš čo povie diagnostika. Tiež záleží na tom, čo tá 5 ročná predĺžená záruka zahŕňa. Už tu kdesi bola o tom reč, že nie vždy predĺžená záruka (ako napr. 7 rokov u Kia) zahŕňa auto celé, všetky diely.

6. Predvolené Re: Záruka a záručné podmienky

No hej, ja viem, na letáku, ktorý k tomu mám je popísané čo všetko, ale až diagnostika ukáže. Hlavne, že viem, že to platí aj tu, tak Ti ďakujem pekne, je fajn, že je takáto stránka. A idem pozerať VC Bahrajnu. Dík ešte raz.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Question Re: Záruka a záručné podmienky

Zaujímalo by ma, čo sa udeje, ak sa na aute objaví problém s elektronikou, ale servis to nebude schopný do konca záruky vyriešiť.

Záruka bude trvať až kým problém nevyriešia, neodstránia?

A ak ho nedokážu vyriešiť ani povedzme za rok? Potom čo?

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Zaujímalo by ma, čo sa udeje, ak sa na aute objaví problém s elektronikou, ale servis to nebude schopný do konca záruky vyriešiť.

Záruka bude trvať až kým problém nevyriešia, neodstránia?

A ak ho nedokážu vyriešiť ani povedzme za rok? Potom čo?
    Záruka se ti prodlouží o dobu co bude auto v servise, plus o tři měsíce na opravu pokud si s tou opravou poradí. Ale bude přibývat případů, kdy nebudou schopni to korektně opravit. Prostě smůla, je to daň za technologický pokrok. Objevují se špičkové technické vymoženosti, ale celkově na to není připravenost. Typickým příkladem jsou hybridy. Jsem přesvědčen o tom, že průměrný servis není schopen opravit tuto technologii.
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

No dobre a keď to nedokážu opraviť, tak ako čo? Nič? Trhni si nohou, nevieme, nedá sa?

Lokalita
    Praha CZ

Typickým příkladem je neustálé zbytečné měnění příslušných řídících modulů. Ona to nakonec je nějaká stupidní blbost, ale na to zjištění by musel být skutečný odborník a ne aby to dělala montážním způsobem cvičená opice. Pokud to je v době záruky, tak se nic neděje, ale po záruce se z toho zákazník posere.
    "horský sokol"

Strana 2 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •