Strana 1 z 3 123 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 24

Téma: Prevodovy olej

1. Predvolené Prevodovy olej

A čo prevodový olej? plánujem výmenu svojpomocne, má niekto bližšie info?
    ignis 1328 2WD rv 2005

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    SX4 Urban Line 1,6 GS AAC/AT

Predvolené Re: Prevodovy olej

Výmena je jednoduchá, odšróbuješ kontrolný/nalievaci šrób a potom výpustný, necháš vytiecť. Výpustný šrób dáš naspäť a naleješ nový až kým nezačne pretekať. Potrebuješ k tomu akurát nejakú čistú hadicu, ktorú zastrčíš do nalievacieho/kontrolného otvoru a lievik.
    A ak si dobre pamatám, výpustný šrób je na štvorhran, nie klasika imbus. Ale aký konkrétny prevodový olej tam ide neviem, naposledy mi ho menili v servise, netuším čo tam dali, predpokladam nejaky od Castrolu.
    Suzuki Swift 1,3 GLX (1998-2003), Suzuki Ignis 1.3 GS AC (2004-2009), Honda Jazz 1,4 Comfort (2009-2013), Suzuki SX4 1,6 GS AAC/AT (2013-...)

3. Predvolené Re: Prevodovy olej

green, zatiaľ to tu vyzerá na 2men show inak dík na solidný manuál si niekde nekápol?
    ignis 1328 2WD rv 2005

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    SX4 Urban Line 1,6 GS AAC/AT

Citácia Pôvodne odoslal marekks
    green, zatiaľ to tu vyzerá na 2mens show inak dík na solidný manuál si niekde nekápol?
    Manual som zatial nepotreboval, jedine co som menil bolo zatial brzdove dosticky vpredu a potom filtre a olej.
    Suzuki Swift 1,3 GLX (1998-2003), Suzuki Ignis 1.3 GS AC (2004-2009), Honda Jazz 1,4 Comfort (2009-2013), Suzuki SX4 1,6 GS AAC/AT (2013-...)

5. Predvolené Re: Prevodovy olej

Citácia Pôvodne odoslal green-ignis
    Výmena je jednoduchá, odšróbuješ kontrolný/nalievaci šrób a potom výpustný, necháš vytiecť. Výpustný šrób dáš naspäť a naleješ nový až kým nezačne pretekať. Potrebuješ k tomu akurát nejakú čistú hadicu, ktorú zastrčíš do nalievacieho/kontrolného otvoru a lievik.
    A ak si dobre pamatám, výpustný šrób je na štvorhran, nie klasika imbus. Ale aký konkrétny prevodový olej tam ide neviem, naposledy mi ho menili v servise, netuším čo tam dali, predpokladam nejaky od Castrolu.
    Tak už mám výmenu za sebou, spravil som to na dvore a sám, s menšími komplikáciami, najskôr správny olej, champion liter za 300sk kedže mi ide 2,2 litre tak som kupil 3, ten štvorhran som zbrúsil z imbusáku a stačilo to v pohode, problém je s identifikáciou nalievacieho otvora - bez príručky by som skončil a s vytočením záslepky - blbý prístup na 3 roky mám pokoj!!!
    ignis 1328 2WD rv 2005

6. Predvolené Re: Prevodový olej

zdravím. mám najazdené cca 50.000km na IGNISE, v užívatelskej príručke je udávaná výmena oleja do prevodovky po 45 000km. aké máte skúsenosti s olejom do prevodovky, treba ho nutne menit? ináč auto zatial o.k.

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

Predvolené Re: Prevodový olej

určite by som ho dal vymeniť. Prevodový olej tam máš od nova a vzniká tam trenie a následne z toho kovové piliny. Vymeniť.
    JAPAN POWER ------ Gallery ------ YouTube video

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Predvolené Re: Prevodový olej

....zrovna dnes ráno dostal Igor novou náplň...v 62tis.km ...aby motor a převodovka dobře Sh...Mobil

Moje Suzuki
    Ignis 2WD

naposledy som menil olej v žiguláku lebo sa menili synchrony, inak v ničom inom a to mali autá pri predaji dobre cez 150tis.km a radili dobre...tak neviem, či je to tak dôležité , samozr. okrem viskospojky.

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Pokazit tím nemáš co a dva litry oleje tě nezruinují, i když je tam plná syntetika - a máš nadlouho klid.

Strana 1 z 3 123 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •