Strana 2 z 3 PrváPrvá 123 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 24

Téma: Prevodovy olej

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Prevodovy olej

Nie je radiť ako radiť. Je jasné, že pravdepodobne sa prevodovke nestane nič aj keby si olej nevymenil 200.000km, ale keď ten olej vymeníš, aj sám subjektívne budeš cítiť, že radenie ide "hladšie".
    Nič nie je večné a ani olej

Moje Suzuki
    Ignis 2WD

suhlasím, ale po 45000km je dosť skoro na výmenu a u starších typov ktoré sme používali neboli prevodovky také maznavé ako dnes...

3. Predvolené Re: Prevodovy olej

Citácia Pôvodne odoslal marekks Zobraziť príspevok
    ten štvorhran som zbrúsil z imbusáku
    Nazdar,
    chystám sa v lete meniť prevodový olej na otcovom Ignise, tak sa chcem pripraviť...
    Akú veľkosť hrany má ten štvorhran?
    Nedával si na výpustný a kontrolný šrób nejakú tesniacu pastu? v manuále je uvedená...

Vopred dík za odpovede,
    hochut.

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 2WD, M13A, 2006

... ak si dobre pamätám, mne tam sadla kľučka z dverí
    Suzuki Ignis 1.3, 2WD, 2006
    LPG Stag

5. Predvolené Re: Prevodovy olej

Citácia Pôvodne odoslal Deezel Zobraziť príspevok
    ... ak si dobre pamätám, mne tam sadla kľučka z dverí
    Dík vyskúšam,
    presne tam som mieril...
    ... či nie je možné použiť nejaký "prirodzený štvorhran".

A nejaký ten tesniaci tmel si použil alebo netreba?

Lokalita
    Rožňava
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3 2WD

Prevodový olej sa má meniť po 45000 km alebo po troch rokoch. Ja som ho dal vymeniť až po 5 rokoch a 32000 km v servise (nie suzuki). Mechanik bol prekvapený, aký bol špinavý olej, lebo napr. vo Š Felicii sa mení až po 100 000 km! ale zmestilo sa mu tam až 2,5 litra; podľa návodu treba 2,2 litra. Olej full syntetický Valvoline SAE 75W-90 za 17 eur/liter. Prevodovka mi ide citeľne ľahšie a zdá sa mi že aj motor ide tichšie...

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Aj ja som menil oleje v prevodovke a dif. Interval je tiež 45000 km vykazoval bežné opotrebenie, ale nebol čierny, možno aj preto, že mi to vyšlo po cca 1,5 roku. Opotrebenie oleja je závislé aj na čase.
    Videl som prevodovku zo staršej Vitary, kde majitel nevymenil olej možno aj 150 000 km, a to čo tam bolo už ani nebol olej ale vazelína.

Alebo to bol aj olej nižšej kvality s nízkou odolnosťou voči strihovému namáhaniu, čo môže spôsobovať "našlahanie" oleja a zmenu jeho konzistencie.

Lokalita
    Česká republika
    Moje Suzuki
    SX4 1,6 GLX NAVI 4WD

Citácia Pôvodne odoslal durell Zobraziť príspevok
    Aj ja som menil oleje v prevodovke a dif. Interval je tiež 45000 km vykazoval bežné opotrebenie, ale nebol čierny, možno aj preto, že mi to vyšlo po cca 1,5 roku. Opotrebenie oleja je závislé aj na čase.
    Videl som prevodovku zo staršej Vitary, kde majitel nevymenil olej možno aj 150 000 km, a to čo tam bolo už ani nebol olej ale vazelína.

Alebo to bol aj olej nižšej kvality s nízkou odolnosťou voči strihovému namáhaniu, čo môže spôsobovať "našlahanie" oleja a zmenu jeho konzistencie.
    no já jsem měnil olej v automatické převodovce po 200 000 km /po 5ti letech/, ale jenom proto, že to je servisní interval /Landrover Freelander I/. Zajímalo by mě jak to, že tam vydrží tak dlouho? Že by kvalita oleje?

Lokalita
    PB
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1,9 DDiS 2007

Myslím, že v kvalite to ani tak nebude. Sama konštrukcia automatickej prevodovky je úplne iná a kvapaliny tam ide podstatne viac ako oleja.
    Automat má podstatne menej ozubených prevodov a posuvných elementov.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal hochut Zobraziť príspevok
    Nazdar,
    chystám sa v lete meniť prevodový olej na otcovom Ignise, tak sa chcem pripraviť...
    Akú veľkosť hrany má ten štvorhran?
    Nedával si na výpustný a kontrolný šrób nejakú tesniacu pastu? v manuále je uvedená...

Vopred dík za odpovede,
    hochut.
    Měl by být použit těsnící prostředek na závity, nebo těsnící tmel (vyrábí to různí výrobci). Výpustní a kontrolní šroub převodovky, rozvodovky případně diferenciálu nemá na rozdíl od výpustního šroubu motoru těsnění. Závit je lehce do kónusu a pokud se nezatěsní, tak může docházet k prolínání oleje a tvoření kapky. Zamaštěná převodovka při technické kontrole nedělá zrovna dobrý dojem.
    "horský sokol"

Strana 2 z 3 PrváPrvá 123 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •