Strana 4 z 4 PrváPrvá ... 234
Zobrazenie výsledkov 31 až 36 z 36

Téma: Individuálny dovoz/kúpa nového auta zo zahraničia

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Predvolené Re: Individuálny dovoz/kúpa nového auta zo zahraničia

Ved tam aj bude v podobe produktov (aut Suzuki) To len taka poznamka na okraj aby sme zase nezasli daleko od temy.
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Predvolené Re: Individuálny dovoz/kúpa nového auta zo zahraničia

Haha, nie ze sa prebral, asi ho k tomu Madari dokopali. Ale tak zaujima nas vysledok, a ten je, ze fanusikovia Suzuki to budu mat zas o daco lahsie.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

3. Predvolené Re: Individuálny dovoz/kúpa nového auta zo zahraničia

Škoda, že sa importér zobudil až teraz, keď už mám auto prihlásené. Ale hlavné je, že sa pomôže ostatným a som rád, že tomu možno pomohla aj táto diskusia. Divim sa, že EÚ nejakým nariadením neprikazuje všetkým predajcom nových áut predávať tieto s originálnym COC! Ak takéto nariadenie existuje, mali by ho kontolovať, či ho predajcovia dodržujú. Načo tu potom máme EÚ, keď v každej krajine si robia "posvojom"?! Alebo sa to deje úmyselne a jednotlivé krajiny podporujú šedú ekonomiku, lebo okolo áut je roztočený obrovský biznis, na ktorom sa živí nespočetný počet ľudí. Na Slovensku to platí dvojnásobne!
    ...ale čo už, hlavne nech sme zdraví...ostatné volajako príde, skôr alebo neskôr....
    Čaute, PePe.
    P.S.:Auto je zatiaľ super, mam za sebou aj prvý terén a nesklamalo. So spotrebou zatiaľ spokojnosť.
    Škoda Favorit 136L-LPG, Lada Niva 1,7i, Suzuki Grand Vitara 1,9DDiS

4. Predvolené Re: Individuálny dovoz/kúpa nového auta zo zahraničia

Ahojte a hlavne Pepe,

COC uz mame, ale ako to je so Suzuki Assistance? Potrebujem nejakú kartičku alebo mi staci auto. Importer v Polsku mi nedal nic, len brozurku....

5. Predvolené Re: Individuálny dovoz/kúpa nového auta zo zahraničia

Dobrý postreh JFK, poviem pravdu mňa to nenapadlo. Ja som dostal od Poliakov tiez len brožurku. Podla toho čo tam majú oni napísané, pri zavolaní na linku Suzuki Assistence nepotrebuješ žiadnu kartičku s číslom. Tak som si prečítal podmienky na Slovensku a tu chcú pri nahlásení problému číslo nejakej kartičky. Tak som nelenil a zavolal som pani u importéra v Bratislave, s ktorou som uz parkrát predtým telefonoval a tá mi potvrdila, že slovenský predajcovia vystavujú každému novému autu kartičku s číslom. Lenže v Poľsku je zrejme všetko inak.....takže neviem, ale dúfam, že ich pomoc nebudem za tie 3 roky potrebovať..., lebo pochybujem, že Poliaci mi niečo také vystavia s ohľadom na skúsenosti s COC a zaroveň aj s tým, čo majú napísané v tej ich brožurke!? Na otázku, či mi vedia v Blave takú kartičku vystaviť, som dostal zá****ú odpoveď...

PePe
    Škoda Favorit 136L-LPG, Lada Niva 1,7i, Suzuki Grand Vitara 1,9DDiS

6. Predvolené Re: Individuálny dovoz/kúpa nového auta zo zahraničia

Pri kúpe jazdeného auta z dovozu je tiež potrebné nezabudnúť na možnosť podvodu s nezaplateným DPH. Niektorí dovozcovia totiž kupujú autá v zahraničných aukčných domoch bez DPH, ktorú by mali následne zaplatiť po predaji auta v SR. Zarábajú práve na tom, že DPH nezaplatia. Môžu tak predávať autá za nižšie ceny, než konkurencia, čo je lákavé. Bohužiaľ ale hrozí, že v prípade vyšetrovania daňového úniku môže byť auto napr. finančným úradom zabavené

Strana 4 z 4 PrváPrvá ... 234

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •