Strana 2 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 36

Téma: Individuálny dovoz/kúpa nového auta zo zahraničia

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Individuálny dovoz/kúpa nového auta zo zahraničia

Citácia Pôvodne odoslal Maňo
    ....ze kvoli nespokojnosti zakaznikov vymenili importera v Holandsku a este niekde, si nepamatam. Cize asi moznost na napravu tu je.
    Tak v takéto zázraky na Slovensku neverím

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

To je asi tak, ako ked Suzuki predava auta bez odpisu DPH... Je smiesne, ak Splash funguje ako N1 a SX4 alebo Vitara nie. Potom je dovoz takychto "DPH aut" pre podnikatelov z Rakuska, alebo Madarska ci Polska nevyhnutny. My sme stali takisto pred problemom: doviezt, alebo kupit bez odpisu GV na Slovensku? Nakoniec sme ju kupili tu - poculi sme okolo toho dovozu "story", tak sme to vzdali. Myslim si vsak, ze pokial importer neurobi razne zmeny v pristupe k dovozom zo zahranicia, ci predaju N1, moze sa stat, ze by o Suzuki mohli kupujuci stratit zaujem...

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Tak len pre tu srandu zakladám hlasovanie o spokojnosti s importérom Suzuki u nás.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Suhlasim. A ak by to malo pomoct k naprave, vyzyvam na hlasovanie vsetkych clenov klubu!

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Tak hlasovanie je založené v téme Importér MSC Suzuki Slovensko. Nech sa páči.

Tu v tejto téme necháme priestor na diskusiu okolo individuálneho dovozu.

Lokalita
    Bratislava

Citácia Pôvodne odoslal PePe
    Ja som kupil Suzuki Grand Vitaru v Polsku a mam teraz problem s jej prihlasenim, lebo polsky predajca mi dal len polsky prepis COC certifikatu a nase urady ho neakceptuju. Volal som aj importerovi do Blavy a ten mi potvrdil, ze nie som jediny, ale ze COC original si musim vyziadat od polskeho predajcu. Zase nasi uradnici nieco uzasne vymysleli a skomplikovali situaciu obcanovi..............

PePe
    Pepe, podarilo sa to už vybaviť?
    Podľa mňa by mohlo stačiť ak si dáš ten COC u nás preložiť nejakým autorizovaným prekladateľom.

7. Predvolené Re: Individuálny dovoz/kúpa nového auta zo zahraničia

Nie, ešte sa mi to nepodarilo vybaviť. Bol som v piatok osobne u predajcu v Poľsku a je už okolo toho horúco vo Waršave u importéra. Vraj má po veľkej noci prísť nejaký japonec a ten to má riešiť. V preklade problém nie je, ale ten polsky odpis COC je na obyčajnej A4 s hlavičkou SUZUKI, ale originál ma na papieri vodotlač ako bankovky a musi to byt vystavene vyrobcom a podpísane opravnenou osobou. Ja som taky papier ziskal od ineho zakaznika, ktory kupoval v Polsku SX4, takze poliaci vedia taky papier zabezpecit.

PePe
    Škoda Favorit 136L-LPG, Lada Niva 1,7i, Suzuki Grand Vitara 1,9DDiS

Lokalita
    Bratislava

Ja tomu už fakt nerozumiem. To čo dali v Česku mne, bola dosť mizerná kópia v angličtine, ktorá vodotlač ani nevidela.
    Myslím, že tam je akurát razítko predajcu. A v BA mi to v pohode akceptovali a nebol potrebný ani preklad.
    Skúsim sa na to doma večer ešte pozrieť, prípadne to naskenujem a pripojím sem.

Lokalita
    Bratislava

teda takto to vyzerá...
    žiadny vodoznak, ani razítko predajcu
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	COC SX4 small.jpg‎ 
Zobrazení:	256 
Veľkosť:	14,5 KB 
ID:	521  

10. Predvolené Re: Individuálny dovoz/kúpa nového auta zo zahraničia

Takže, ešte stále nemám vyriešený problém. Predajca v Poľsku sa začína z toho vyzúvať a ja už mám desiaty deň auto odstavené pred barákom, lebo mi skončila platnosť poľských prevozných značiek. A tak ďalej brázdim cesty na mojej Nivičke. Je mi z toho nanič, ale ešte to stále riešim. Keď vyriešim, dám vedieť....

PePe

Strana 2 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •