Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 17

Téma: Spiatočka - problematické zaradenie

1. Predvolené Spiatočka - problematické zaradenie

Ahojte, mám spleša už 3tí týždeň. S autíčkom som spokojná, no "starosti" mi robí radenie spiatočky.
    Aké máte skúsenosti vy? mne sa podarí zaradiť vždy až na 3tí krát a vyradiť, to ide hrozne tažko. Čím to môže byť?

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Spiatočka - problematické zaradenie

Ak ti nejde na prvý krát, tak ju tam netlač nasilu, prešlapni jeden krát spojku a potom už pôjde ako po masle.

3. Predvolené Re: Spiatočka - problematické zaradenie

Ďakujem za radu už som sa o to pokúšala, no ani toto funguje, no nie vždy ... môže to byť tým, že auto ešte nieje rozbehané? či s tým mám ísť radšej do servisu?

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Tak potom ešte vyskúšaj vždy pred zaradením spiatočky pri trvale zošlapnutej spojke tam "zasunúť" 1-tku alebo 2-jku a potom rovno bez prešlapávania spojky spiatočku.

Tiež s tým mám niekedy problém. Ale robilo mi to každé jedno Suzuki (a nie len Suzuki) v ktorom som sedel.

Ja som mal tiež problémik, ale bolo to v tom že trebalo spojku úplne "vyšlapnúť", pričom ale zas zaberala dosť vysoko.
    Bol som to nastaviť v servise a aj keď nie moc, trošku ju zoradili a teraz zaberá nižšie.
    Suzuki Splash 1.2 GS

Lokalita
    Topoľčany

Ja som mal tiež zo začiatku problém so spiatočkou, ale teraz mi ide skoro vždy na 1x.. Iba zriedka na 2x.. Na to si treba zvyknúť.. Záber spojky som bol tiež v servise trošku upraviť..
    Suzuki Splash 1,2 GS Lagoon Turquoise

Lokalita
    Veľké Rovné.okr.Bytča
    Moje Suzuki
    Splash 1,2 GLX

Tiež som čakal či sa zabehne prevodovka, keď som mal 5000 km tak som išiel do servisu. Povedali mi že úplne nevypína spojka, tak ju nastavili a už je to celkom OK.
    Splash 1,2 GLX Bright Red (2008)

S tou spiatočkou som mal problémy aj ja, ale naučil som sa ju zaraďovať bez násilia - s opätovným stlačením spojky. Je to asi štandartný problém u týchto vozidiel.

9. Predvolené Re: Spiatočka - problematické zaradenie

Je to standardní problém těchto vozidel, který ale servis odmítá opravit, protože odmítají přiznat, že tam ten problém je! Oni totiž sami neví jak to opravit. Faktem je, že se mi téměř nedaří zařadit zpátečku bez toho, abych šel přes zuby. Nemluvě o problémech s řazením 1,2 kdy tam kolikrát ani 1ku nedostanu. Navíc tlučení těch táhel při řazení 1,2 taky není OK. Není to normální a auto za 300t si to nesmí dovolit! Ono ani kdyby to auto bylo za 100t tak to prostě nemá bejt. A rozhodně se nespokojím s tvrzením že je potřeba pořádně šlapat na spojku! To pak dělaj z majitele blbce, když do toho auta ani nesednou a neprojedou se s tím jako teplým a studeným autem. To jsou servismani jak něco... A zvykat si na závadu tohoto typu nejsem ochoten. Na co si mám zvyknout příště? Že mi každých 50t km odejde motor? Nebo něco jiného? To je síla.
    Naposledy upravil megaliner; 20-01-2010 o 23:41
    Suzuki Splash 1.2 GLX/AC, Mercedes-Benz W124 300D OM603.912

Moje Suzuki
    Suzuki Splash 1.0 SE (2009; Galactic grey)

Robi to aj mne. Od nova. Spiatocka absolutny problem, no vzhladom na to, ze mam 1.0, mam niekedy problem v situacii, ked napr. dobrzdujem na cervenu a takmer uz stojac na mieste, skoci zelena. Na 2-ku to ide zdochnut (v miernom stupani), 1-ka nie a nie zaradit. :-/

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •