Zobrazenie výsledkov 1 až 3 z 3

Téma: Splash verzus i10

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Splash verzus i10

Jeden porovnávací test Suzuki Splash a Hyundai i10. Ak má niekto záujem môže si prečítať celý článok.

Mňa z neho zaujali tieto pasáže:

Místa tak akorát
    Jestliže si v mini Hyundaii udělají byť jen průměrně velcí lidé na předních sedadlech pohodlí, pro ty vzadu zůstane místa žalostně málo. Když jsem si zkoušel sednout za mnou nastavené sedadlo řidiče, měl jsem smůlu. Nejen že jsem si neměl kam dát kolena, ale ani nárty se mi nikam nevešly, a výsledkem byla hodně divná poloha. Suzuki je na tom o něco lépe, ale žádná sláva to rozhodně není.

Silnější vítězí
    Popravdě musím říci, že otáčkoměr na tykadle nakonec moc nepotřebujete. Benzinový motor z dílny Suzuki dává k dispozici tak široké pole otáček, že stejně přeřadíte mnohem dříve než začíná působnost omezovače. Zkrátka motor s objemem 1,2 litru je snad převzatý z motocyklu a vysoké otáčky má velmi rád.
    Hyundai se svou i10 vybavenou motorem o objemu 1,1 litru tolik zábavy nepřinese. Motor s menším obsahem nabídne méně koní pod kapotou a vy to jasně pocítíte.

Hyundai vrací úder
    Čím ale korejská automobilka jednoznačně předčila Suzuki, je řazení. Až jsem byl překvapen přesností a lehkostí, s jakou lze měnit pět rychlostí manuální korejské převodovky. Nedá se nic dělat, zde Splash skoro až propadl. Jeho převodovka je totiž znatelně nepřesnější. Zajímavě tvarovaná guma byla ne úplně každému po chuti. Ze všeho nejhorší byl zvuk, který vydávala řadící páka při změně převodů. Navíc její chod v kulise vyžadoval mnohem větší sílu nežli v případě i10.

Jak z toho ven?
    To je všechno moc hezké, jenže Splash má silnější motor, takže “babo, raď“. Musím se přiznat, že po napsání předchozí věty jsem se poněkud zasekl. Co napsat dál? Kdo je tedy lepší? Je to jasné, nejlepší je automobil, který má karoserii tvarů Suzuki, rozměry Suzuki, interiér z Hyundaie, volant ze Suzuki, řazení z Hyundaie, motor ze Suzuki, jízdní vlastnosti Suzuki a výbavu a cenu Hyundaie. To by byl ideál a jak se na to tak koukám, slůvko Suzuki se v něm objevuje častěji. Takže je o vítězi rozhodnuto.

Čo sa týka toho radenia - hlučnosti, presnosti, je to len polovičatá pravda. Radenie je hlučné len pri výrazne chladnom počasí a aj to len prvé 3-4 preradenia. Potom to pekne stíchne, aspoň na mojom aute.
    Presnosť - neviem ako to je u i10, ale Splash ma podľa mňa radenie presné, napr. s Ignisom sa to nedá ani len porovnať.

Predvolené Re: Splash verzus i10

Svokor má Toyotu Corollu a v Splashi sa mu radí presne tak isto ako v nej.
    Pochvaľoval si. Presné radenie na aké je u japonca zvyknutý.
    Mne zo začiatku pripadalo to kovové šťuknutie pri preradení čudné.
    Ale tu máte nechať páku voľne prechádzať medzi rýchlosťami.
    Netreba ju skoro vôbec viesť a už tobôž "hľadať" či tam tú rýchlosť už mám..prípadne ktorú 1 ? 3 ?
    Toto na Splashi nehrozí..

Ale môže to byť rozdielne aj kus od kusa..
    Suzuki Splash 1.2 GS

Lokalita
    Bratislava

Predvolené Re: Splash verzus i10

Moja manželka jazdí na Suzuki Alto /2004. Perfektné autíčko do mesta.
    Chceme ho vymeniť za novší model a voľba padla práve na Suzuki Splash aleho Hyundai i10 (mne sa páčil aj Citroen C1, ale moja drahá polovička povedala, že vraj sa mu do kufra nezmestia ani tri igelitky z Tesca )

Keďže má ísť o druhé auto do rodiny (k Suzuki SX4) predovšetkým na jazdenie v meste, požiadavka je aby bolo
    1. ús****é
    2. ľahko ovládateľné
    3. lacné
    (no a klimatizované)
    Splash je určite krajší a je to Suzuka (o kvalite motorov sa asi nemusíme baviť), ale nemôžem si pomôcť... týmto kritériám viac vyhovuje i10.
    Práve kvôli cene. Splash stojí v akcii 10.900€ a i10-ka v max. výbave 9.429€. Myslím, že výbavy sú viac menej porovnateľné.

O to viac je mi ľúto, že sa k nám nebude dovážať nové Alto....

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •