Strana 7 z 14 PrváPrvá ... 56789 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 61 až 70 z 140

Téma: SX4 - Garančka 1 rok / 15000 km

Predvolené Re: SX4 - Garančka 1 rok / 15000 km

Nejak takto to popisujú v servisnom manuále (Mimochodom, nemá sa meniť aj tesnenie na vypúšťacej skrutke? Ja som ho na faktúre mal).

Výmena motorového oleja a filtra

VÝSTRAHA !
    •Nový a použitý motorový olej môže byt’ nebezpečný.
    •Nižšie uvedené kroky 1) – 7) sa musia vykonat’ S VYPNUTÝM MOTOROM. Pokiaľ ide o krok 8), zabezpečte dostatočné vetranie (tento krok sa vykonáva so spusteným motorom).

Pred vypustením oleja skontrolujte, či z motora neuniká olej. Ak zistíte únik motorového oleja, predtým, než začnete s nasledujúcimi činnost’ami, vymeňte chybný diel.

1)Vyberte výpustnú zátku a vypustite olej z motora.

2)Po vypustení oleja očistite výpustnú zátku. Nainštalujte výpustnú zátku.
    Moment dotiahnutia - Výpustná zátka motorového oleja 35 N

3)Pomocou kľúča na olejový filter (špeciálne náradie) povoľte olejový filter.
    POZNÁMKA
    Pred osadením nového olejového filtra namažte O-krúžok olejom. Na namazanie O-krúžka použite motorový olej.

4)Namontujte nový olejový filter rukou, až pokiaľ sa O-krúžok nedotkne montážneho povrchu.
    UPOZORNENIE !
    V záujme správneho dotiahnutia olejového filtra je nevyhnutné presne určit’ polohu, v ktorej sa O-krúžok prvýkrát dotkne montážnej plochy.

5)Dotiahnite filter o 3/4 otáčky od bodu, v ktorom sa dotkne montážnej plošiny pomocou kľúča na olejový filter.
    Moment dotiahnutia - Olejový filter 14 Nm

6)Dolievajte motorový olej, až pokiaľ jeho hladina na olejovej mierke nedosiahne značku FULL (kapacita olejovej vane a filtra). Plniaci otvor sa nachádza vo vrchnej časti krytu hlavy valcov. V súlade s tabuľkou viskozity motorového oleja zvoľte olej so správnou viskozitou.
    POZNÁMKA
    Pamätajte, že objem oleja pri výmene oleja sa v závislosti od konkrétnych podmienok (teplota, viskozita ap.) môže mierne odlišovat’.

7)Skontrolujte, či z olejového filtra alebo výpustnej zátky nedochádza k únikom oleja.

8)Naštartujte motor a ponechajte ho 3 minúty bežat’. Vypnite motor a pred kontrolou hladiny oleja počkajte 5 minút. Podľa potreby dolievajte olej, až pokiaľ hladina oleja na olejovej mierke nedosiahne značku FULL.
    Škoda Octavia 1.9 TDi AGR 1/1998, Škoda Octavia 1.9 TDi PD BKC 1/2006

Lokalita
    Praha CZ

Při výměně oleje se pod vypouštěcí zátku žádné těsnění nedává, ale používá se těsnící hmota aplikovaná na závit. Tu vyrábějí různí výrobci. K sehnání u prodejců autochemie, orientační cena za tubu 7Og je cca 7 euro.

Lokalita
    Praha CZ

Co se týče názorů na garanční prohlídky, plně souhlasím s tím, že jsou na prd. Jsou akorát předražené a dělané formálně. Na první garanci po 15 000 jsem byl poprvé a naposledy. Cena 5 000,- Kč přitom já bych ji se stejnými materiály zvládl za 2 000,- Kč. Motorový olej Castrol SLX 5W-40 professional ze sudu účtovali 500,-Kč za litr a přitom v obchodě stojí v litrovkách 450,- Kč. Do zadního diferenciálu dali 2l oleje Castrol TAF X ze sudu v ceně 570,- Kč za litr, přitom v obchodě stojí 497,- Kč. Tento olej má specifikaci GL 4+, ale pro diferenciál SX4 je předepisován hypoidní olej specifikace GL 5. Ale nejlepší na tom je to, že zadní diferenciál má náplň oleje podle servisního manuálu pouze O,8l. Dále promazali dveřní mechanizmy a přitom to kolem tak zasvinili bílou lithiovou vazelínou, že jsem to musel vše zase očistit. Můj závěr zní: garance je k ničemu, suzuki ji nepotřebuje, kdo umí měnit olej zvládne to sám a já který jsem nevyužíval služby autoservisů 30 let nepotřebuji aby mi na autě něco zkurvili.

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Při výměně oleje se pod vypouštěcí zátku žádné těsnění nedává, ale používá se těsnící hmota aplikovaná na závit. Tu vyrábějí různí výrobci. K sehnání u prodejců autochemie, orientační cena za tubu 7Og je cca 7 euro.
    Neviem či sa pod vypúšťaciu skrutku oleja tesnenie dáva alebo sa aplikuje tekuté tesnenie na závit, ale byť tam podľa výrobcu má. Viď obrázok z katalógu Suziki EPC pre SX4 1.6. Kód náhradného dielu je "GASKET 09168-14015". Ako píšem, mal som ho fakturované, tak tam byť musí.

Naposledy upravil sklamany_zo_suzuki; 18-12-2009 o 16:06

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Při výměně oleje se pod vypouštěcí zátku žádné těsnění nedává
    Pod vypušťacou zátkou je už z výroby medená podložka, ktorá zvládne bez jej výmeny min 3x výmenu oleja. Zbytočne to komplikovať ďaľším dotesňovaním závitu vypušťacieho šroubu.

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    SX4 Urban Line 1,5 GS

ked som si prednedavnom svojpomocne menil olej v aute, par dni predtym som zasiel do Suzuki predajne v Kosiciach a chcel som zakupit olejovy filter a podlozku.. a oni o ziadnej podlozke nevedeli.. to ma dost zarazilo, tak bud to vedu iba ako nejaky drobny nepredajny material v dielni, alebo to nechcu volne predavat aby nestratili ludi na vymeny oleja (co je samozrejme blbost), aaalebo tie podlozky pocas vymen nemenia a len tam davaju tu spominane tekute tesnenie..

Beaumont: co sa tyka tej ceny oleja, na internete najdes este aj nizsie ceny za liter daneho oleja..
    Naposledy upravil BHG; 18-12-2009 o 22:49
    SX4 Urban Line 1,5 GS

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal sklamany_zo_suzuki Zobraziť príspevok
    Neviem či sa pod vypúšťaciu skrutku oleja tesnenie dáva alebo sa aplikuje tekuté tesnenie na závit, ale byť tam podľa výrobcu má. Viď obrázok z katalógu Suziki EPC pre SX4 1.6. Kód náhradného dielu je "GASKET 09168-14015". Ako píšem, mal som ho fakturované, tak tam byť musí.
    Je pravda že v manuálu ta měděná podložka je u vany motoru, ale už ne u diferenciálu a převodovky a že se nedá nikde sehnat. Když se tam dá jiná než měděná tak obvykle prolíná olej. Je pravda, že mně tam také účtovali "drobný spojovací materiál". Až to budu příště dělat sám, tak prozkoumám jakou podložku tam vlastně dali. Doufám že ne klingeritovou.

Moje Suzuki
    SX4 Freeze 1.5 GLX AC

Takže dnes absolvovaná garančka. Po dnešnej skúsenosti plne súhlasím s Beaumontom. V BB som nechal 140,02€ za prehliadku 41,52€, material (tesnenie 0,97€, ol. filter 4,61€, olej 4,2l 16,8€) 76,14€ . Olej som našiel síce len za 51,66€/4,2l (CASTROL SLX PROFESSIONAL POWERFLOW LL3 VW 5W-30 - 1l) ale zas niekde nemám zrátanú prácu tak sa utešujem tým. Olej si odteraz mením sám.
    SX4 freeze 1.5 UL

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    SX4 Urban Line 1,5 GS

jannicko: mas motor 1,5? a 4,2l oleja tam dali? a kde ho tam natrepali? ja som si svojpomocne menil olej.. a viac ako 2,9-3,0l tam nevoslo.. a to olej odtekal dostatocne ohriaty asi 20minut..
    SX4 Urban Line 1,5 GS

Do 1.5B, 1.6B ide cca 4,2litra. Ako sa píše dole na obrázku zo servisnej príručky:
    Kapacita olejovej vane: cca 3,7 litra
    Kapacita olejového filtra: cca 0,2 litra
    Ostatné: cca 0,3 litra

Spolu: cca 4,2 litra

Strana 7 z 14 PrváPrvá ... 56789 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •