Strana 2 z 15 PrváPrvá 123412 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 150

Téma: Technické novinky

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Predvolené Re: Technické novinky

Vobec sa tomu necudujem. Japonci ako Honda vzdy robili vysokootackove a vykonne auta vzhladom na ich objem
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Airbag, který brzdí

Čas od času se dokonce objeví myšlenky na vnější airbagy, které by měly malé auto v případě nárazu od překážky "odrazit" a nahradit chybějící deformační zóny.

Zajímavé nafukovací vaky si vymysleli také vývojáři Mercedesu. Pro superbezpečný prototyp ESF vymysleli speciální výztuhy ve dveřích. V případě nárazu zboku se kovové vzpěry v bocích nafouknou podobně jako airbagy.

Nezapomněli ani na airbagy mezi cestující sedící vedle sebe a také na nafukovací bezpečnostní pásy.

Další vak namontovali vynálezci německé automobilky pod podlahu. Když auto zjistí, že je nehoda nevyhnutelná, nafoukne se pod autem airbag ze speciálního materiálu. Vak zvýší tření a napomáhá auto zpomalit.

Viac v článku Airbagy budoucnosti pomáhají brzdit a nafouknou bezpečnostní pás

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Další vak namontovali vynálezci německé automobilky pod podlahu. Když auto zjistí, že je nehoda nevyhnutelná, nafoukne se pod autem airbag ze speciálního materiálu. Vak zvýší tření a napomáhá auto zpomalit.
    Ja som niekde cital, alebo pozeral, ze nejde ani az tak o to ako auto spomalit, ale ako zamedzit neziaducemu efektu pri brzdeni, tzv. "potapajuceho sa predku". Tym sa zachova kompatibilita vozidiel pri naraze. Vtedy su deformacne zony vozidiel na plno vyuzite. Da sa to porovnat kolizii terenneho vozidla a klasickeho, ked ma terenne vozidlo tieto zony, resp, nosne casti, miesta kde je karoseria najpevnejsia, netrafi ale ich z dovodu svojej svetlej vysky obide.

Neviem si predstavit jeho fungovanie, kedy sa ma vystrelovat a tak dalej. Napr pri tom panickom brzdeni ze sa vystreli, ale co ak by sa nic nestalo???
    Naposledy upravil Robin13; 25-01-2010 o 09:57
    Škoda Felicia r.v.´99, Suzuki Sx4 1.6 GLX 4x4 r.v.´09, Subaru Impreza WRX STI ´09

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Yo yo, starý dobrý známy Wankel.

Neviem si len predstaviť ako rotoval blok motora?

"V roce 1957 vznikl první prototyp motoru s rotujícím pístem s názvem Drehkolbenmotor (také DKM 54). U něj rotoval nejen píst, ale i samotný blok – každá část kolem jiné osy."

Btw. Audi ho použilo vo svojom predstavenom hybride A1: Audi se vrací k rotačnímu motoru. V hybridní A1 vystačí s 1,9 l/100 km

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

10. Predvolené Re: Technické novinky

Citácia Pôvodne odoslal lee Zobraziť príspevok
    Bol to turbo motor vyvinutý Hondou pre F1 a mal 12valcov a výkon viac ako 1500koní. Ale zakázali im ho.
    Tieto motory pripravovali aj iné tímy. Boli to "kvalifikačné" motory. Stavané len na dosiahnutie času v kvalifikácii, potom sa vymenili. (Celkove potom zatrhli kvalifikačné motory) Ale aj tak je to sila 1cm3=1kôň už pred viac ako 10 rokmi.

K tomu premenlivému kompresnému pomeru. Myslím že to už skúšalo Volvo, ale tam sa hýbalo s hlavou valcov. Tu pribudli hmoty s priamočiarym vratným pohybom (vyváženie), nové trecie plochy.... Možno sa to porieši.

Strana 2 z 15 PrváPrvá 123412 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •