Strana 1 z 3 123 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 26

Téma: Test Grand Vitara 3,2 V6

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Test Grand Vitara 3,2 V6

Server Autonoviny.zoznam.sk uverejnil test Grand Vitara 3,2 V6. Z šlánku vyberám:

Mnohí zástupcovia segmentu SUV po vjazde do terénu strácajú pôdu pod nohami. Väčšinou je to daň za ich konštrukciu, ktorá neobsahuje takmer žiadne off-roadové gény. Suzuki Grand Vitara ale vsádza na dvadsaťročnú tradíciu a ponúka aspoň náznak starej školy v podobe rámu integrovaného do karosérie. Podvozok pri ostatnej generačnej výmene v roku 2005 dostal modernú viacprvkovú zadnú nápravu, ktorá je lepšia pri rýchlej jazde na pevných povrchoch. Výsledkom je vcelku presvedčivý kompromis a Grand Vitara uspokojivo zvládne takmer každý povrch. Na nerovnostiach však nepoteší tvrdšie vyladenie podvozka. To spolu s nie veľmi presvedčivým utlmením hluku náprav a kolies uberá body v kategórii komfortu cestovania.

.....Nový šesťvalec 3.2 s variabilným časovaním ventilov s výkonom 171 kW (232 k) preto asi nebude patriť k najpredávanejším verziám. Je to ale zaujímavá voľba, pretože výkonová rezerva je viac než dostatočná a agregát sa aj pri naloženom aute výraznejšie nenamáha.

Päť stupňov automatickej prevodovky by sa v dnešných časoch mohlo zdať trochu málo, na diaľnici sa však ukáže jej dlhé odstupňovanie. V teréne naopak príde vhod redukčná prevodovka s ktorou sa aktivuje aj uzavretie centrálneho diferenciálu. Distribučný pomer krútiaceho momentu sa vtedy zmení zo 47:53 na 50:50. K tomu nechýbajú ďalšie režimy, ktoré upravujú správanie sa prevodovky a robia z Grand Vitary schopné terénne auto. Pri takejto konfigurácii sa treba samozrejme pripraviť na vyššie nároky na palivo. Výsledný priemer nášho testu tesne nad 11 litrov nie je úplnou katastrofou, no veľa závisí od štýlu jazdy.

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Predvolené Re: Test Grand Vitara 3,2 V6

Pekna motorizacia len to asi nebude moc predajne. Ked uz vacsie SUV tak by to mal byt dizel. Aj co sa spotreby tyka aj "offroad" vlastnosti. V terene su nizke otacky vyhodou. Mozno by sa hodil tento motor na dialnice a dlhe cesty
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Ja by som ju bral Prerobil na plyn a bolo by vybavené

Ak to naozaj zozralo len 11 litrov benzinu tak je to nadhera! Na to, ze ide o 3,2 liter a este k tomu v offroade, ide podla mna o vyborny, ba az nerealny vysledok! Dat do toho plyn a naftozruty nemaju narok! Dizlak s takym objemom nezozerie menej, ani nahodou.

S LPG na vecne casy a nikdy inak!
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

..že cpete plyn do těch našich normálních aut, budiž, ale do tohohle ???
    ...koupím si BMW, Ferrari, Lamborghini a narvu tam ten neviditelný smrad...
    Děláte z plnokrevníka - polo, v ne-li valacha.
    Š105L,Peugeot 309XS,Suzuki Ignis-totálka,Suzuki Burgman AN125(prodáno),Kymco Downtown 300i ABS( prodáno), Suzuki Burgman 650 EX. K8- Zlobivec, SX 4 2008 Japan

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Ja nie som nejaký extra fanúšik plynu a do auta kategorie Splash, Swift a podobne by som si ho asi nenamontoval... aspoň nie pri objeme km, ktoré ja najazdím.

Ale do takéhoto auta ako je GV 3,2 litra veru hej, lebo:

1. nemusel by som riešiť zmenšenie batožinového, resp. absenciu rezervy,
    2. mohol by som tú 3,2-ku využívať na plno bez lamentovania nad spotrebou,
    3. keď by si si do toho sadol, nezbadal samolepku LPG a nepovedal by som ti o tom, tak by si neprišiel na to, že ta GV ide na plyn, pretože úbytok na výkone je nemerateľný

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Testovali ho aj SME.sk, tu je testík.

To čo mňa z článku zaujalo:

Značka Suzuki je známa tým, že v rámci svojej agresívnej obchodnej politiky ponúka dobre vybavené autá za rozumnú cenu. ....... Preto asi nikoho neprekvapí, že v kombinácii s najvyššou motorizáciou dostanete tento model za príjemných 29.500 € (888.717 Sk), a to v iba v jednej výbave so všetkým, čo si môžete želať. Žiadne ďalšie prvky sa doobjednať nedajú.
    Žiaľ, ani navigačný systém, ktorý je v iných európskych krajinách bežne v ponuke. Na palube nájdete dvojzónovú klimatizáciu, tempomat, elektrické ovládanie všetkých okien, vyhrievané kožené sedadlá a 5-stupňovú automatickú prevodovku. K štandardu tiež patria xenónové reflektory, ESP, ABS, 6 airbagov a strešné okno.

My sme testovali vrchol ponuky, ktorý okrem kultivovaného chodu poteší na danú objemovú kategóriu prekvapivo nízkou spotrebou.
    V prevažne mestskom režime si z nádrže odpil iba 10,7 l/100 km. To je hodnota, na akú sa nedostanú ani niektoré SUV s naftovým šesťvalcovým motorom.

Modely vybavené systémom ESP majú klasický medzinápravový diferenciál a prípadné prekĺzavanie kolies je korigované elektronicky. Výsledkom je veľmi dobrá trakcia s ohľadom na ús****osť prevádzky. Naďalej sú na výber tri režimy pohonu - 4H automaticky pripája prednú nápravu pri preklze zadných kolies, 4H Lock pevne rozdeľuje krútiaci moment medzi obe nápravy v pomere 50:50 a 4L Lock je redukovaný prevod.

Tá spotreba sa zdá že je reálna

Moje Suzuki
    SX4 GS 4x4

No musím sa len pousmiať nad vašimi meditáciami okolo týchto vozidiel. Už ste sedeli v takom aute? A boli ste s ním v teréne? Lebo toto auto je vhodné na frajerinu po ulici. Alebo odbehnúť pár metrov z cesty niekde na lúku. Nech sa vám nelení zohnúť a pozrieť odspodu a čo nevidíte? Redukčná prevodovka je tak nízko, že to offroud len na naše asfaltky. Svetlosť je 210 a možno menej ale v strede auta a to je zle. Mám tú česť denne v teréne s Ford Ranger a je to to isté ako aj Vaša GV tak to mám vyskúšané. Asi sa do mňa obujete ale viem o tom niečo. Takže ,,krásna" GV s dvojzónovou klímou a podobne nieje žiadne terénne auto. Nakoniec pardon. Vy tu hovoríte o SUV. Tak potom beriem späť. Lebo SUV nieje terénne auto. Asi som sa nemal nad tým ani zamýšľať. Pridám aj fotku toho čo zlyháva aj s GV tam, kde napríklad obyčajný 50 ročný GAZ ešte len začína. Ako poznamenal Dušan vhodná na diaľnice a dlhé cesty. Do Suzuki
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	P1030165x.JPG‎ 
Zobrazení:	458 
Veľkosť:	137,3 KB 
ID:	404  
    Wartburg 353 -1000, 66-75/ Wartburg353W, 75-79/ Wartburg 353W Combi, 79-98/ Wartburg 353W 98-00/ Fiat 126,00-01/ Škoda Rapid 1,3 01-03/ Suzuki Swift 1,3GLX 85k 03-08/ Suzuki SX4 GS 4x4 + GAZ69 80-,+JEEP Grand Cherokee 2,5TD

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal costelo
    Vy tu hovoríte o SUV. Tak potom beriem späť. Lebo SUV nieje terénne auto.
    Presne tak Keby mi šlo o jazdu v teréne tak si kúpim motocrossovú motorku (samozrejme Suzuki!) alebo Pragu V3S

V prípade že Grandka nestačí, odporúčam toto a nie nejaký Ford

Moje Suzuki
    SX4 GS 4x4

Ako vtip je to OK. Ad1: je len na benzíne. Ad2: 2,5litra nemá predok iba zadok. Ad3 aj predok aj zadok má len 4,2 litra. Ad4: svetlá výška v strede vozidla je zas len tých 210mm. Máááálo. No a na cesty dobrý. To by ma ale musel poriadny zlatý vtak osr... Do Suzuki. Ináč je veľmi pekný.
    Wartburg 353 -1000, 66-75/ Wartburg353W, 75-79/ Wartburg 353W Combi, 79-98/ Wartburg 353W 98-00/ Fiat 126,00-01/ Škoda Rapid 1,3 01-03/ Suzuki Swift 1,3GLX 85k 03-08/ Suzuki SX4 GS 4x4 + GAZ69 80-,+JEEP Grand Cherokee 2,5TD

Strana 1 z 3 123 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •