Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 19

Téma: Zásuvka 12V v batožinovom priestore

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Zásuvka 12V v batožinovom priestore

Nedorábal niekto do Suzuki zásuvku 12V do batožinového?
    Ak áno, odkiaľ ste ťahali šťavu?
    Predpokladám, že nejaká pozícia v poistkovej skrini, ktorá by sa dala takto využiť, by ešte mohla byť voľná.

Alebo nebodaj paralelku k existujúcej zásuvke vpredu?

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Zásuvka 12V v batožinovom priestore

No, tak som hľadal a našiel - bohužial ale len v SX4-ke. Tam by mala byť dotiahnutá kabeláž až priamo dozadu, stačí kúpiť zásuvku (origo s origo konektorom), vyvŕtať dieru do plastu a osadiť a zapojiť.

A čo Splash?
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	zasuvka.jpg‎ 
Zobrazení:	613 
Veľkosť:	92,4 KB 
ID:	396   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	kabelaz.jpg‎ 
Zobrazení:	534 
Veľkosť:	75,4 KB 
ID:	397  

Moje Suzuki
    SX4 GS 4x4

No príležitostne kuknem na to. :P Do Suzuki.
    Wartburg 353 -1000, 66-75/ Wartburg353W, 75-79/ Wartburg 353W Combi, 79-98/ Wartburg 353W 98-00/ Fiat 126,00-01/ Škoda Rapid 1,3 01-03/ Suzuki Swift 1,3GLX 85k 03-08/ Suzuki SX4 GS 4x4 + GAZ69 80-,+JEEP Grand Cherokee 2,5TD

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

5. Predvolené Re: Zásuvka 12V v batožinovom priestore

Je vzadu ten vývod pod napětím i bez klíčku? Tzn. zamknu auto, ale např. mobil se stále nabíjí. Ne jako u řidiče, kdy se po zamknutí zásuvka vypne. Škodovka to má tak: u řidiče je napětí dokud neotevřu dveře, ale v kufru je trvale.

Lokalita
    BB
    Moje Suzuki
    SX4 Outdoor Line 1,6 GS 4x4 AAC SE

Takže, povedal som si "celkom dobrý nápad a asi ani veľa roboty...". Dnes som kúpil 12V zásuvku (necelých 5 EURO aj s podsvietením).

1. Otvorenie krytu, vyvŕtanie otvoru (vrták na drevo 25mm plus orezávačom dorobenie otvoru na 28-29mm). Išlo to veľmi ľahko - bakelit Cca 5 min.
    2. Asi pol hodinu som hľadal káble. Boli totiž pripáskované na kabeláži a nebolo ho dobre vidno. No nakoniec...
    3. Divný konektor som kliešťami rozdrvil a vybral káble (aj tak som ich nakoniec musel odcvakunúť štipačkami)
    4. Naspájkovať dutinky (vonku kosa asi -5, celkom sranda). Podsvietenie som nemal kde pripojiť. Je to malá žiarovka v prírube. Neviem, odhadujem asi 1,5 - 3V (vytrhol som to a zahodil. Bude bez podsvietenia!)
    5. Pozor! Čierny kábel je mínus a biely (s pásikom) je plus!
    6. Zložiť a hotovo. Druhý krát by som už mal hotový za pol hodinu.

Na zásuvke je 14,3V a napätie je tam, aj keď je kľúč v zapaľovaní (ale myslím, že len po zhasnutí motora).
    Iné foto v albume...

Klikni pre väčší obrázok

Názov:	IMAG0428_1.jpg 
Zobrazení:	353 
Veľkosť:	78,2 KB 
ID:	7167

7. Smile Re: Zásuvka 12V v batožinovom priestore

Řeknu ti kastane, to byl fofr, od nasátí technických informací z webu k realizaci v autě . Jen bych poprosil, bohužel nemám zkoušečku, zda je ta zásuvka pod proudem i když zavřeš auto. Příklad: mám autolednici, je zapojena v zásuvce, odcházím do obchodu, zamykám auto a lednice i nadále chladí??? Nebo začne znovu fungovat, až otočím klíčem do polohy jedna!

Lokalita
    Praha CZ

Typoval bych tu polohu jedna. Ta zadní zásuvka bude zapojena stejně jako ta vpředu, to jest na pojistku č. 27 (15 A). Když auto zamkneš, lednice chladit nebude a nemusíš se bát, že až se vrátíš, budeš mít vybitou baterii.
    "horský sokol"

Lokalita
    BB
    Moje Suzuki

Presne tak, v zásuvke je napätie, len keď je kľúč v polohe jedna. Inak nič - niekto bude musieť strážiť auto a chladiť pivo v autochladničke...

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal kastan331 Zobraziť príspevok
    Takže, povedal som si "celkom dobrý nápad a asi ani veľa roboty...". Dnes som kúpil 12V zásuvku (necelých 5 EURO aj s podsvietením)......
    Super, čakal som, že kto sa do toho pustí ako prvý a zistí, či aj v európskej verzii SX4 tie káble tam fakt sú Teraz si to s kľudom, keď bude teplejšie, namontujem aj ja

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •