Strana 1 z 4 123 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 38

Téma: Grand Vitara - vysoká spotreba - je to možné?

1. Predvolené Grand Vitara - vysoká spotreba - je to možné?

V januári sme kúpili novú Vitaru 1,9 diesel. K dnešnému dňu máme najazdených 5200 km. Priemerná spotreba 12,5 L. Udávaná spotreba podľa predajcu a dokladov je 7,4 L. V servise sme boli 2 krát, z ich pohľadu je auto úplne v poriadku. Čo s tým ďalej?

Lokalita
    Nitra
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis Sport

Predvolené Re: Grand Vitara - vysoká spotreba - je to možné?

Mozno nezaskodi otazky kto a ako na nej jazdi? Napadla ma jedna vec, otec ked kupil Outlander tiez dizel tak mu vraveli ze po 5000km ma prist do servisu na vymenu filtra pevnych castic ci nieco take na nejaku vymenu lebo ze prve km na dizli sa moze ten filter zaniest. Mozno to ma s tym suvis mozno to uz v servise kontrolovali kedze tam uz bolo 2x ale ine ma nenapada.
    Suzuki Ignis Sport S1600 www.duchracing.sk

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Myslím, že Grandka nemá filter pevných častíc.
    Asi to bude jazdným štýlom Nie je to práve najľahšie auto (cez 1,6 tony) a mestská premávka s neustálym rozbiehaním mu isto nesvedčí

GV 1,9DDiS ma pisanu spotrebu v meste 9,0 litrov, takze aj na cisto mestsku prevadzku je to podla mna prilis. Ale ja to tipujem na zabeh motora, treba este pockat. O ovplyvneni spotreby zabehom motora sa tu uz pisalo viackrat, Suzuki isto dokaze dat link na tie spravne temy, lebo mne to nejak nejde.
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Siahodlhá diskusia o zábehu motora je TU

Btw. 5200km je skutočne ešte skoro na hodnotenie priemernej spotreby o to viac v zimnej prevádzke.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Už som to tu komentoval v inom diskusnom vlákne - tento starý 1,9 litrový Renault dízel je snáď najhorší motor, ktorý sa dnes ešte montuje do súčasných vozidiel...
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

7. Predvolené Re: Grand Vitara - vysoká spotreba - je to možné?

cauvec =]

Jazdim na GV uz od septembra minuleho roku, mam najazdenych tak 6050 km a spotreba vypada asi takto
    v meste ked stupam na plyn a pomaly ani nezaradim 4 prevodovy stupen tak avg. 9,4 l/100 km
    mimo mesta rychlost 90-100 km/hod avg. 6,7 litra NR-KE
    mimo mesta rychlost 110-120 km/hod avg. 7,3 litra KE-NR

a teda dialnice 110-130*140 vsetko avg. od 8,5-9,5 v zavislosti od predbiehania a atd....

pred kazdou jazdou, ktora miestami robila aj 300 km napr. NR-KE som nuloval avg spotrebu...
    v meste je to max 50 km/den a tak isto nulovane avg...

a co sa tyka motora, ja zatial nevidim ziaden problem, aj je pristary, co si budeme nahovarat ale aj napriek tomu nieje na zahodenie =]
    GV 1,9 DDiS 5 dv. JLX-EL, NAVI, ESP, AAC... r.v.2008

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Mam tiez diesel GV 2008, naj. cca 8000 km. Spotreba zalezi doslova od toho, ako jazdis. Mne sa dari drzat to len v mestskej prevadzke na 8,2 - 8,5 l. Dokonca schvalujem 50 km rychlost v meste, na stvrtom prevodovom stupni vela nezerie. Diesel je nizkootackovy motor, teda nepotrebuje vytacat. Inak, pri kupe GV ma predajca upozornil, ze "aka noha - taka spotreba" a mal pravdu. Aj mne sa uz podarilo mat priemernu spotrebu 11 litrov, ale styl jazdy tomu zodpovedal. Filter pevnych castic sa vypaluje sam, ak ma poruchu, upozorni na to kontolka, ale to vsetko je v manuale. Nemyslim, ze tento filter nema na spotrebu vplyv, skor styl jazdy. Je este dobre si po kazdom natankovani vynulovat udaje z palubneho pocitaca a kontrolovat pribliznu spotrebu od tankovania po tankovanie.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Asi tak o dva týždne si budem počítať polročnú spotrebu na GV (ale benzín - 1,6 l), tak uvidím...
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Uspesne sa blizim so svojou GV 1.9 ddis k prvej garancke a spotreba vylozene v meste je ustalena na priemernych 7,4 l!!!

Strana 1 z 4 123 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •