Strana 3 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 38

Téma: Grand Vitara - vysoká spotreba - je to možné?

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Predvolené Re: Grand Vitara - vysoká spotreba - je to možné?

Aj ja som uz vselico citala, ale uprimne povedane, pokial mam tak nizku mestsku spotrebu, nemam preco neverit jej kvalite.

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Ono je to aj tak, že na "pumpu" privezú dobré palivo, ale zo stojanov do nádrží aut už netečie až také dobré palivo. Niekedy to môžu byť technické problémy (s filtrovaním, s odkalovaním, s kondenzátom, ...), ale niekedy za tým môže byť aj niečo iné - vraví sa tomu "ľudský faktor".
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

3. Predvolené Re: Grand Vitara - vysoká spotreba - je to možné?

Citácia Pôvodne odoslal dodo 51 Zobraziť príspevok
    V januári sme kúpili novú Vitaru 1,9 diesel. K dnešnému dňu máme najazdených 5200 km. Priemerná spotreba 12,5 L. Udávaná spotreba podľa predajcu a dokladov je 7,4 L. V servise sme boli 2 krát, z ich pohľadu je auto úplne v poriadku. Čo s tým ďalej?
    Ak by ste mali zaujem, vieme na novej Vitare upravit spotrebu v rozmedzi 1 az 2,5 Litra, optimalizaciou softveru riadiacej jednotky. Uspora ako aj priemerna spotreba zalezi ako tu bolo spomenute hlavne od stylu jazdy, na ktory je tento motor velmi senzitivny.
    Mame takto upravenych desiatky novych Vitar a klienti si to velmi pochvaluju. Tiez sa upravuje uplne hluchy priebech krutiaceho momentu v spodnych otackach, co je dovodom zvysenej spotreby. Uprava a presne doladenie sa prevadza na zatazovej brzde. Cely zasah je prevedeny bez akehokolvek mechanickeho zasahu, "iba" preprogramovanie riadiacej jednotky cez diagnosticke rozhranie OBD. Zasah tiez nema vplyv na zaruku.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal profituner Zobraziť príspevok
    ...Mame takto upravenych desiatky novych Vitar....
    Profituner, mohol by si do galérie zavesiť grafy pred a po úprave Suzuki? Nie len Grand Vitary, ale pripadne ak ste robili aj Swift, Ignis (ten viem, že už bol u vás robený), prípadne Splash?

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki

No tak tie výkonové grafy by ma tiež zaujímali...

6. Predvolené Re: Grand Vitara - vysoká spotreba - je to možné?

Nech Profituner zverejni tie vykonove grafy.....mna tiez celkom vytaca to "hluche miesto" pri nizkych otackach....pomaly si sice zvykam, ale niekedy sa zabudnem. Pripadne napis nejaky telefonicky alebo iny kontakt. Dolezite je, ze ci naozaj neporusime podmienky zaruky.....ale predpokladam, ze v pripade nejakych problemov sa to da vratit do povodneho stavu nastavenia z vyroby...
    PePe
    Škoda Favorit 136L-LPG, Lada Niva 1,7i, Suzuki Grand Vitara 1,9DDiS

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal PePe Zobraziť príspevok
    Pripadne napis nejaky telefonicky alebo iny kontakt. Dolezite je, ze ci naozaj neporusime podmienky zaruky.....ale predpokladam, ze v pripade nejakych problemov sa to da vratit do povodneho stavu nastavenia z vyroby...
    PePe
    Pozri si do témy Profituning.sk-chiptuning a Chiptuning Suzuki Ignis 1.3 VVT nájdeš tam aj kontakt, aj info o záruke, už to tam bolo diskutované.

Podľa mňa je to na GV malý motor a dosť je namáhaný, dobrý na SX 4 , na GV bz som ja osobne, keby som ju kupoval bral aspon 2,2 TD, alebo 2,4 diesel. Ja osobne dieslom neverim, aj ked maju nizku spotrebu. Kamoš ma trojročné nové Audi a už zdiaľky ho počujem ked ide a ten klepot z pod kapoty. Vlasy sa mi ježia. Mam benzínové autá, Feldu 1,3 50 kw a Sx4 1,6...A spotrebu neriešim. Na felde som na začiatku problem, keď som tankoval kde tade, vtedy este fungovala sieť čerpačiek MOL, po natakovaní u nich, mi auto smrdelo ako fritéza, po spaleninách, od vtedy tankujem jediný benzín V-Power, pozápachu ani stopy, a auta sú subjektívne živsie. A Ten cenový rozdiel, pri plnej nadrži nejake 1 až 2€. Ja mam po 750 km na Sx4 spotrebu 7,3l pri plne obsadenom aute v meste a nejak sa ani velmi nesnažím. Blizkej budúcnosti, chcem Vitaru, ale asi 2, 4, lebo pokial v 3, 2 bude 4-stupnový automat, tak ani omylem. I ked motor je to bombový.

Nova trojrocna audina?
    Ignis (1 x 2WD + 2 x 4WD) = Ignis FANATIK

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki

Hehehe - to s tou trojročnou novou audinou to bolo fakt dobrééé.
    A v konečnom dôsledku: diesel a dízel motor je často set-sakra rozdiel.

Strana 3 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •