Strana 2 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 38

Téma: Grand Vitara - vysoká spotreba - je to možné?

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Grand Vitara - vysoká spotreba - je to možné?

Citácia Pôvodne odoslal nadineh Zobraziť príspevok
    ... spotreba vylozene v meste je ustalena na priemernych 7,4 l!!!
    To je pekná spotreba

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Nech nás to nadineh naučí...
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Nie je to žiadny "kumšt", GV diesel je "komótna dáma" a tak na nej aj v meste jazdim. Rozbeh na križovatke bez silnejšej akcelerácie, jazda po meste na zaradenom 4-stupni - dodržiavaná rýchlosť 50-55 km/h, pri necelej 60-tke zaradím päťku, noha na plyne ustálená. Pri tejto rýchlosti nežerie veľa. Horšie je to na ucpaných križovatkách, ale ani tak sa so spotrebou nedostanem nad 7,6-7,8 litra. Môj manžel je ešte lepší - ten s ňou jazdí v meste za neuveriteľných 7,2 l! Jasné, že GV treba občas riadne vybehať, a tak sme tento víkend boli zvedaví, koľko si vypýta na diaľnici cestou na chalupu. Počítač si nulujeme pri každom tankovaní, v zime to bolo za priemernych 8,2 - 8,5. Teraz bolo cítiť, že motor "sa usadil" a pri jazde 120-130 km/h si vypýtala 6,7 l. A to je fakt dobré. Myslím, že vodiči, ktorí prešli z benzínu na diesel, to majú trochu ťažšie. Aj ja som spočiatku mala problém a jazdila som aj za 11 litrov, ale fakt je ten, že jazdiť "s ľahkou nohou" na spotrebu, sa oplatí.

no ja ked to porovnam s SX4, ktora vazi "iba" 1,4t aj tak sa mi to zda vela. Mne spotreba sedi s udajmi vyrobcu, dokonca je lepsia. Viem ze to je iny motor, ako v GV, ale aj tak 12,5 by bolo mozne mozno tak na 1-2km trasach v zime s tazkou nohou na plyne.

5. Predvolené Re: Grand Vitara - vysoká spotreba - je to možné?

Nie je to žiadny "kumšt", GV diesel je "komótna dáma" a tak na nej aj v meste jazdim. Rozbeh na križovatke bez silnejšej akcelerácie, jazda po meste na zaradenom 4-stupni - dodržiavaná rýchlosť 50-55 km/h, pri necelej 60-tke zaradím päťku, noha na plyne ustálená......
    60-tka na päťke je dost malo. Mam pocit, že GV ma dvojhmotovy zotrvacnik a ten takymto podtacanim motora trpi a moze odist do vecnych lovist. Podľa spotreby tiez usudzujem, ze asi tankujes aditivovanu naftu ako napr. Shell V-Power Diesel ci OMV Premium Diesel. S nimi ide spotreba tak cca o pol litra dole.
    Naposledy upravil iMAGiNE; 18-05-2009 o 15:23
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS, r.v. 2007 / Toyota Avensis Verso 2.0 D4D, r.v. 2005 / Suzuki Ignis 1.3 GL / Toyota Yaris 1.0

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Nemyslím. Veď to musíš počuť. Ak sa motor podtáča, ide "do skapania" a trasie, je to cítiť, podradenie je nutné, ale pri 60-tke zaradený 5- stupeň je fajn - motor sa zbytočne nevytáča, nehučí, netrasie, neskapíňa, naopak - má pekný plynulý zvuk kultivovaného dieselu.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

A máš pravdu, iné palivo ako Shell Power Diesel som tam ani netankovala...

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Máš pravdu, keď sa jazdí plynulo a s ľahkou nohou na plyne, aby bol motor v zábere, tak to ide. Horšie to je, keď pracovne musím jazdiť v teréne - tam ide spotreba hore.
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

9. Predvolené Re: Grand Vitara - vysoká spotreba - je to možné?

Mam na Vitare najazdenych 500km, kombinovana spotreba spotreba 8-9 litrov, mesto max. 10. Mne sa zda za 1,9 diesel spotreba 12 litrov podozrivo vela...

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

A máš pravdu, iné palivo ako Shell Power Diesel som tam ani netankovala...
    Nechci vám brát iluze o naftě od Shellu. Možná je to u vás lepší. Test dražší nafty.

Strana 2 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •