Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 12

Téma: Chip tuning Suzuki Ignis 1,3VVT

1. Predvolené Chip tuning Suzuki Ignis 1,3VVT

Pre vsetkych ignisakov madarskej vyroby:
    Po zisteni ze konecne je na Slovensku moznost prechipovat ignis som sa okamzite objednal na termin co mi vyhovoval. I ked som uz raz asi pred 2 rokmi skusal u inej firmy, ale s neuspechom-nedokazeme-bola odpoved!

Tak a teraz bola vidina zvysenia vykonu na ignise realnejsia. Dosiel som na aute bo Blavy tak ako bolo dohodnute cez email a mobil. Po zmerani vykonu na MAHA LPS 3000 som bol aj ja aj pracovnik chiptuningovej firmy prekvapeny ze auto malo vykon tak ako je napisane v TP. Po demontazi riadiacej jednotky z mojho auta a neprijemnym zistenim na obidvoch stranach ze riadiaca jednotka je uplne ina ako maju ostane auta suzuki ignis (neviem ci to bol prechodovy model). Ostatne auta suzuki maju riadiacu jednotku Denso len moje snad prve na Slovensku (zatial) ma Mitsubishi. No a nastalo to co som ani nepredpokladal - este sme taku tu nechipovali - a uz som vedel ze snad mam smolu, uz som sa zmieril s tym ze nic chipovanim nebude, ale majitel (pracovnik) firmy volal do zahranicnej pobocky, kde vznikla iskerka nadeje ze da sa, ale riadiacu jednotku je potrebne poslat na premeranie do pobocky kde zistia ako funguje a ako su zapojene pin.

Tak som po dlhsom uvazovani na taketo riesenie pristupil. Len musel som nechat auto v Blave. Kazdy den som myslel na mojho milacika ako tam stoji a caka tak ako ja na RJ. Vcera som konecne dostal info ze RJ je spät a uz na nej pracuju hned ako sa dalo som dosiel poobede do Blavy a auto uz bolo nachipovane a pripravene na odskusanie po zmerani na MAHA vykon narastol tak ako bol predbezny navrh. Takze uz ma len cakala skusobna jazda, tu som absolvoval naspät domov.
    Prve dojmy su neskutocne ako moje auto ozilo, nechcem teraz klamat ale akonahle som si sadol a rozbehol sa vedel som ze stoji to za tu namahu a peniaze. Ochota chip pracovnikov bola taka aku si kazdy predstavuje -neexistuje pre nich slovo- neda sa. Snaha bola na obidvoch stranach takze mozem vrelo odporucat - budete nadmieru spokojny pracou, pristupom a ochotou.
    Peter

(http://www.profituning.sk)

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Chip tuning Suzuki Ignis 1,3VVT

Mohol by si sem uploadnuť grafy pred a po nachipovaní?

3. Predvolené Re: Chip tuning Suzuki Ignis 1,3VVT

Dobre vyskusam mam ich v pdf tak som to dal do rar budete si to musiet rozbalit.
    peter
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	Ignis 13VTI profituning mod.jpg‎ 
Zobrazení:	933 
Veľkosť:	58,2 KB 
ID:	352   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	Ignis 13VToriginal.jpg‎ 
Zobrazení:	841 
Veľkosť:	56,2 KB 
ID:	353  
    Priložené súbory Priložené súbory

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Hmm, ono to na tých grafoch - v číslach ani nevyzerá nejaký markantný nárast, čo u atmosferického benzínu sa dá aj čakať.
    Ale keď hovoríš že pocitovo v reále to je poznať potom len škoda že to nestojí menej ako stojí

5. Predvolené Re: Chip tuning Suzuki Ignis 1,3VVT

Samozrejme je narast u normalneho benzinoveho iny ako u diesla alebo GT, ale to som mal este normalnu 95 benzin a teraz chcem vyskusat co to robi na 98. Ale len ked si zoberies ze Nm vzrastlo o 10NM tak ten tah hlavne do kopca co som doteraz preradoval je citit. Druha vec je ak niekto ma svojho tatosa rad tak ako ja tak az tak na cene nezalezi - aspon pre mna -doprajem vsetko co len mozem.
    Peter

Zajtra este idem do Ciech na osetrenie podvozku a dutin - u nas je problem to dat urobit (aspon tak poctivo ako chcem ja). Este pripravujem po rozhovore s profituning zmenit sportovy filter za uzavrety okruh s nasavanim. Tak som zvedavy ako to vymyslim - lebo vsetky airboxy co som doteraz videl v ponuke mi nepasuju tak ako chcem ja.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Daj vedieť ako sa to odrazilo na spotrebe u teba.

Ja nad chipom premýšlam od kedy som kúpil Splasha ale nejak čakám, že sa niekto odhodlá aby som videl grafy. Viac verím číslam, ako pocitom. Tak uvidím.

7. Predvolené Re: Chip tuning Suzuki Ignis 1,3VVT

A motor mas aky vo svojom myslim tam je 1,0 alebo aj silnejsi? Moje cisla vidis tak ak mas atmosfericky motor tak si pripocitaj priblizne vsade cca cislo 10 a vies vykon co mozes maximalne dosiahnut chipovanim. Jedine este sa da doplnit kompresor a POTOM JE TO O NIECOM INOM.
    Peter

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Mám 1,2 63kW. Nejde mi ani tak o to, že o koľko presne stúpne výkon, resp. krúťak, ale o to, aký to bude mať priebeh. Lebo keď sa pozrieš na graf výkonu a krúťaku Splasha, tak je to veľmi pekné (napr. oproti Ignisu - sorry bez urážky) a preto "sa pýtam" kam sa to dá posunúť ešte. Lebo 360.- eur zas nie je malý peniaz na to, aby som ich len tak minul zo srandy.

9. Predvolené Re: Chip tuning Suzuki Ignis 1,3VVT

No to viem aj moja zena ma renault twingo 1,2GT a to je uz podstatne nieco ine. Cena po dohode s firmou bola 300euro ale pretoze som bol prvy co mal taku riadiacu jednotku bola cena 150euro ale za to ze som bol spokojny tak som im dal viacej. A druha vec este mas to myslim na skusku ked nebudes spokojny tak ti to vratia do povodneho stavu a aj peniaze.

Pred dvomi tyzdnami som bol na prvej servisnej prehliadke v Piestanoch a ked som tam uz bol, spytal som sa na uznanie zaruky v pripade chiptuningu. Aj ked mi bola v podstate odpoved jasna, potvrdili mi, ze zaruka v tomto pripade pada.
    Je mozne zistit, ze ide o chip, v pripade napichnutia na diagnostiku?
    Suzuki Ignis 1.3 GS 2007

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •