Strana 3 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 21 až 30 z 31

Téma: Vysoká spotreba na Swift 1.0 r.v.1999

Lokalita
    Praha CZ

Predvolené Re: Vysoká spotreba na Swift 1.0 r.v.1999

Citácia Pôvodne odoslal dano.jano Zobraziť príspevok
    spotreba je len mesto bez jazd v kolone.
    Viem ze yaris mal problem so spotrebou, problem bol vo vahe a zistit sa dal meranim emisii pred katalyzatorom.
    Ma rocnik 99 vahu? Motor ma oznacenie G10A.
    Da sa pripojit na PC?
    Jak se měří emise před katalyzátorem a k čemu je to dobré..??
    (ročník 99 se na PC připojit samozřejmě dá, i když má možná ještě starou diagnostickou zásuvku, jestli má váhu nevím, ale určitě nemá dvě lambda sondy)
    "horský sokol"

2. Predvolené Re: Vysoká spotreba na Swift 1.0 r.v.1999

Nazdar chlapi, mna len tak napadlo.. Ked auto ma dobre emisie, malo by mat aj dobru zmes... Pokial je prilis bohata tak by vyfukove plyny museli znacne "vonat" po benzine, pripadne mozno aj horiet nie? Pretoze emisie su dobre len vtedy, ked zhori zmes v spravnom pomere.. Co znamena ze bud nehori v spravnom pomere = zle emisie, alebo zhori v spravnom pomere a co je navyse vyleti vyfukom nespalene.. Ak tu nie je problem, tak tym padom je (podla mojej sedliackej logiky) spravna zmes. Jedine co ma uz napada je, ze musi byt zapalena v zlom momente. Pretoze ked auto spali na svoj pohyb 13 litrov, musi uvolnit tomu zodpovedajuci vykon. Vykon ktory uvolni ale zodpoveda tak 5-6 litrom podla vasich slov, co znamena ze efektivita spalovania je menej nez polovicna oproti motoru bez poruchy.
    Ja by som navrhol kuknut predzapal alebo casovanie alebo take cosi, ci je OK ale toto by som si na tvojom mieste radsej nechal poradit od chalanov co su na toto odbornici tu, ja len sedliacky rozum zapajam

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Citácia Pôvodne odoslal chnapo Zobraziť príspevok
    Nazdar chlapi, mna len tak napadlo.. Ked auto ma dobre emisie, malo by mat aj dobru zmes... Pokial je prilis bohata tak by vyfukove plyny museli znacne "vonat" po benzine, pripadne mozno aj horiet nie? Pretoze emisie su dobre len vtedy, ked zhori zmes v spravnom pomere.. Co znamena ze bud nehori v spravnom pomere = zle emisie, alebo zhori v spravnom pomere a co je navyse vyleti vyfukom nespalene.. ....

Tak nejak som uvažoval aj ja pred časom
    Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    ....ako môžu byť pri dvojnásobnej spotrebe ako je normálna v poriadku emisie? To mi hlava neberie

4. Predvolené Re: Vysoká spotreba na Swift 1.0 r.v.1999

Na ceskom fore sa toto rozobera tiez vo velkom, par ludom (nie vsetkym) vyriesila problem nasledujuca odpoved:
    "Ahoj vsetkym, tak moja spotreba po styroch rokoch riesenia je v norme, ti co maju vysoku spotrebu, sa pytam neboli ste v sevise na vymenu lozisk v zadnych kolesach? Az ano tak je to chybou servisnych technikov, ktori po vymene lozisk nedali nove zaistovacie podlozky, totizto oni sa zaklepavaju, a ked podlozky davali dole tak ich okraje povylamovali, a nerozpakovali sa ich surovo dotiahnut viacej aby ich mohli znovu zaklepnut a tak zaistit, takze loziska maju vacsi odpor a tym aj spotrebu, i ja som bol v roznych servisoch, aj na STK mi povedali, ze ten motor je fantasticky dobry a po desiatich rokoch ma hodnoty zhodne s novym. Na chybu prisiel technik v pneuservise ked mi menil gumy a cele auto bolo na zdvihaku. Este poznamka, takuto vymenu lozisk mi spravili v autorizovanom servise Suzuki v Prievidzi, za co im velmi pekne dakujem".

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Tomu sa mi nechce veriť. Nepamätám úplne, ale podložka pod maticou nepritláča vonkajší krúžok ložiska, ak sa nemýlim, ktorý je nalisovaný v brzdovom bubne, takže dotiahnutie matice nemá vplyv na otáčanie kolesa. Uťahovací moment je 175 N/m.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal chnapo Zobraziť príspevok
    ...takuto vymenu lozisk mi spravili v autorizovanom servise Suzuki v Prievidzi, za co im velmi pekne dakujem".
    Nevěš hlavu, každá zkušenost něco stojí a zkušenost, že v autorizovaných servisech jsou většinou idioti je k nezaplacení. Ty můžeš jenom doufat, že ta nová ložiska přežijí 50 000 km.
    "horský sokol"

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Tomu sa mi nechce veriť. Nepamätám úplne, ale podložka pod maticou nepritláča vonkajší krúžok ložiska, ak sa nemýlim, ktorý je nalisovaný v brzdovom bubne, takže dotiahnutie matice nemá vplyv na otáčanie kolesa. Uťahovací moment je 175 N/m.
    Pamatuješ si to naprosto přesně. Takhle to většinou je, ale popravdě řečeno starý litrový Swift má různá svá specifika, takže má možná i kónické ložisko v zadním kole.
    "horský sokol"

8. Predvolené Re: Vysoká spotreba na Swift 1.0 r.v.1999

Jestli tomu rozumím správně, tak závada byla v příliš dotažených ložiskách na zadní nápravě a pak, aby to auto jelo, tak se na to muselo více šlapat???
    Odpovím si sám: Ano.

Ale pokud ta spotřeba byla tak astronomická, tak to auto nemohlo jet ani pořádně z kopce a hlavně při dojezdu ke křižovatce muselo okamžitě zastavovat!!!

Z toho mě vychází, že pokud auto znám před výměnou ložisek a po výměně, tak jako řidič jsem musel okamžitě pocítit změnu chování nejen na spotřebě...
    Naposledy upravil Pepin; 19-09-2013 o 18:58

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal Pepin Zobraziť príspevok
    Jestli tomu rozumím správně, tak závada byla v příliš dotažených ložiskách na zadní nápravě...
    Mně to celé přijde jako jedna velká blbost. Nevím jakým způsobem v tom servisu ta ložiska namontovali a co na tom zkurvili, ale jestli ta ložiska měla těžký chod, tak to u dvouřadového ložiska s pevně danou vůlí nezávisí na dotažení středové matice.
    Jedině kdyby systém ložisek v kolech japančík odkoukal od Škody MB1000, Š100-110, Š105-130, kdy v dobách pravěkých byla tehdy u předních kol dvojice dělených ložisek a vůle jejich kónických kroužků se vymezovala dotažením středové matice se závlačkou.
    Ovšem pokud byla ložiska namontována nesprávným způsobem a vlivem poškození (např. montáží pomocí kladiva) měla tak těžký chod, že by průměrná spotřeba stoupla na dvojnásobek, musela by se tak masivně hřát, že by se za chvíli rozletěla
    Naposledy upravil Beaumont; 20-09-2013 o 07:46
    "horský sokol"

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Nechcel som to napísať na plnú hubu, ale aj podľa mňa to je totálna blbosť.
    Mal som Swift r.v.2001, síce 1.3-ku, ale kamarát mal rovnaký litrak a určite tam kónické ložiská neboli (ani ich katalóg pre žiadny Swift neponúka).
    A keby ta spotreba aj mala byť spôsobená ložiskami, tak to auto by nepotrebovalo ani ručnú brzdu

P.S.: Aj to najväčšie hovado-mechanik po výmene ložísk minimálne zatočí kolesom pre kontrolu a ak by tú extrémnu spotrebu mali spôsobovať ložiská, pochybujem, že by rukou koleso šlo otočiť.

Strana 3 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •