Strana 2 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 31

Téma: Vysoká spotreba na Swift 1.0 r.v.1999

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Vysoká spotreba na Swift 1.0 r.v.1999

Citácia Pôvodne odoslal Pepin Zobraziť príspevok
    Nevím zda jsi to dobře pochopil, ale importér není prodejce. A věř tomu, že pokud podáš dotaz přímo na zastoupení Suzuki Slovensko, tak se o to budou zajímat.
    Viem čo/kto je importér Ale môžeme sa staviť, že sa o problém Swiftu r.v. 1999 zaujímať nebude a pochybujem, že vôbec nejak zareaguje

2. Predvolené Re: Vysoká spotreba na Swift 1.0 r.v.1999

Ospravedlnujem sa za neskoru reakciu ale potreboval som ziskat viac info o probleme.
    Tak pekne po poriadku.
    Auto som kupil v AT pred rokom. Je to automat 1,0 ma najazdene 43 000km r.v. 99. Po zisteni ze zozerie 13l/km som nechal nastavit motor, vymenit sviecky, palec a krytku rozdelovaca (bola prasknuta).
    Po dotankovani a vyjazdeni celej nadrze a opatovnom dotankovani spotreba 13l/km. Tak som znovu dotankoval odpojil lambdu a po vyjazdeni nadrze 11,5l/km. Uz je teplejsie tak ten rozdiel v spotrebe pripisujem tomu.
    A teraz riesim ci ist cestou vymeny lambdy alebo ..... neviem? Ma tento rocnik vahu vzduchu?
    Na STK boli emisie OK

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal dano.jano Zobraziť príspevok
    Ospravedlnujem sa za neskoru reakciu ale potreboval som ziskat viac info o probleme.
    Tak pekne po poriadku.
    Auto som kupil v AT pred rokom. Je to automat 1,0 ma najazdene 43 000km r.v. 99. Po zisteni ze zozerie 13l/km som nechal nastavit motor, vymenit sviecky, palec a krytku rozdelovaca (bola prasknuta).
    Po dotankovani a vyjazdeni celej nadrze a opatovnom dotankovani spotreba 13l/km. Tak som znovu dotankoval odpojil lambdu a po vyjazdeni nadrze 11,5l/km. Uz je teplejsie tak ten rozdiel v spotrebe pripisujem tomu.
    A teraz riesim ci ist cestou vymeny lambdy alebo ..... neviem? Ma tento rocnik vahu vzduchu?
    Na STK boli emisie OK
    Celé tvé auto je záhada, velmi zajímavé indicie.
    Litrový automat, třináct let staré auto, najeto jen 43 000 km a spotřeba 13 litrů, emise OK...???
    Nevím co si o tom mám myslet
    "horský sokol"

4. Predvolené Re: Vysoká spotreba na Swift 1.0 r.v.1999

Pokud to autíčko jede jako jiná auta, tzn. startuje, necuká, táhne, prošlo servisem a přesto "žere" 13 a je to automat, tak mě již napadá a neber to jako urážlivou reakci, jestli také řadí!!! Netahá to ten "litránek" všechno na jedničku nebo dvojku.

Lokalita
    Praha CZ

Možná nebudeš daleko od pravdy, jestli ten třináct let starý litránek je automat, tak bude mít tzv. robotizovanou převodovku. Je to ve skutečnosti tak nějak zautomatizovaný manuál, který se u automobilů moc neujal a již se nepoužívá.
    "horský sokol"

6. Predvolené Re: Vysoká spotreba na Swift 1.0 r.v.1999

Citácia Pôvodne odoslal Pepin Zobraziť príspevok
    Pokud to autíčko jede jako jiná auta, tzn. startuje, necuká, táhne, prošlo servisem a přesto "žere" 13 a je to automat, tak mě již napadá a neber to jako urážlivou reakci, jestli také řadí!!! Netahá to ten "litránek" všechno na jedničku nebo dvojku.
    nie priatelia, co sa tyka prevodovky vsetko je v poriadku. Preraduje bez akychkolvek problemov. Ja si myslim, ze problem je v priprave zmesi. Chcel som len poradit, kde zacat.
    Ak si zadate do googlu swift vysoka spotreba, najdete podobny problem ako mam ja a tam sa jednalo o manual.
    PS: prevodovka je hydrodynamická trojrychlostna

Moje Suzuki
    SX "quattro"

Takáto spotreba ma vôbec neprekvapuje - záhada nemá iné vysvetlenie než v smrtiacej kombinácii -> 3.st. automat prvej generácie spojený s malolitrážnym nevýkonným motorom spred 15 rokov. Oboje si nevyhnutne vyžaduje vysoké otáčky motora a to takmer v každom jazdnom režime. Ak je navyše vodič (ako každý iný) sporadicky dynamickejší, tak tejto spotrebe sa vôbec nedivím.

8. Predvolené Re: Vysoká spotreba na Swift 1.0 r.v.1999

otacky sa pohybuju v rozmedzi 2000-3000 to je na benzinovy motor uplne normalne.
    Myslel som ze sa do debaty zapoji niekto kto ma skusenosti so Suzuki.
    Nevadi, aj tak dakujem za nazor.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Question Re: Vysoká spotreba na Swift 1.0 r.v.1999

Tú spotrebu dosahuješ v akom režime premávky? Mesto, mimo mesto, kombinovaná?

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Celé tvé auto je záhada, velmi zajímavé indicie.
    Litrový automat, třináct let staré auto, najeto jen 43 000 km a spotřeba 13 litrů, emise OK...???
    Nevím co si o tom mám myslet
    Vek a kilometre by som ešte možno uveril, keď by som to kupoval, ale ako môžu byť pri dvojnásobnej spotrebe ako je normálna v poriadku emisie? To mi hlava neberie

10. Predvolené Re: Vysoká spotreba na Swift 1.0 r.v.1999

spotreba je len mesto bez jazd v kolone.
    Viem ze yaris mal problem so spotrebou, problem bol vo vahe a zistit sa dal meranim emisii pred katalyzatorom.
    Ma rocnik 99 vahu? Motor ma oznacenie G10A.
    Da sa pripojit na PC?

Strana 2 z 4 PrváPrvá 1234 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •