Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 15

Téma: Slabá akcelerácia GV pri výjazdoch do kopca

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki Grand Vitara 1.9 DDiS

Predvolené Slabá akcelerácia GV pri výjazdoch do kopca

Ahojte,

som tu nova, ale nedalo mi to, aby som sa nepridala. Som majitelkou GV 2008, 1.9 DDiS. Je to uplne ine auto, hned ma oslovilo designom. Kym som si ju kupila, obehla som aj dealerov inych znaciek, a tak som si vyskusala naozaj skoro vsetky modely, ktore su povazovane za SUV. Zo zaciatku mi na Vitare vadila strasne tuha prevodovka, ale teraz sa to poddalo, inak jej nemozem nic vycitat. V tomto obdobi som si skusila i nejaky ten teren - nastudovala som si manual, a slo to v pohode. Mam vsak jeden problem, a neviem si s tym poradit. Nie som zaciatocnicka, ale rozbeh s Vitarou do kopca mi nejako nejde. Vacsinou mam pocit, akoby "stracala dych" , a tak trebars rychle zaradenie z bocnej cesty, ktora je vlastne kopec - na hlavnu, je pre mna uplne nemozne. Urcite robim niekde chybu, predsa len je to ine auto, moze mi niekto poradit, ako na to? Dakujem.

Moje Suzuki
    SX4 GS 4x4

Predvolené Re: Slabá akcelerácia GV pri výjazdoch do kopca

Skús pri jazde v teréne vypnúť ESP, hlavne pri zábere do kopca, kde môže dôjsť k nekontrolovanému šmýkaniu niektorých kolies. Do Suzuki.
    Wartburg 353 -1000, 66-75/ Wartburg353W, 75-79/ Wartburg 353W Combi, 79-98/ Wartburg 353W 98-00/ Fiat 126,00-01/ Škoda Rapid 1,3 01-03/ Suzuki Swift 1,3GLX 85k 03-08/ Suzuki SX4 GS 4x4 + GAZ69 80-,+JEEP Grand Cherokee 2,5TD

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Hmm... To by chcelo vyskúšať, čo to skutočne robí. To ESP to môže byť, ale nie všetky GV ho majú.
    Môže to byť aj nízkymi otáčkami, lebo turbína sa zapína pri vyšších otáčkach. Celkovo tento motor má slabší výkon a zlý priebeh krútiaceho momentu.
    Proste takýto starý (výbehový Renault) motor sa do takéhoto auta vôbec nehodí. Je v ňom najslabším článkom.
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

4. Predvolené Re: Slabá akcelerácia GV pri výjazdoch do kopca

plne suhlasim s fotografom. motor pracuje vo velkych otačkach
    Grand Vitara 1,9DDIS

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki

Ja len nechápem, ako môže Suzuki (ako firma) dopustiť, že také celkom dobré auto (dizajn, konštrukcia, vlastnosti, cena, ...) je tak výrazne devalvované zlou motorizáciou. Veď tento Renault dízel 1.9 l je ako nafťák úplne o ničom, benzínový dvojliter podobne, tie väčšie benziňáky (2.4 a 3 litre) by aj mohli byť, ale sú to "žraloky"... GV si to nezaslúži! Prečo nie sú v ponuke aspoň dva dízlové motory? Ale dobré, nie takýto šrot...

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

Plne suhlasim so vsetkym, co ste napisali. Ja som vsak myslela aj klasicku cestu, nie teren. Vacsinou mi to pri vyjazde z kopcovitej cesty ide "skapat", ale nejak sa vzdy spolu ja a motor dohodneme, ale je to trapenie. Nie som technik, ale pocula som, ze HDi motory od Peugeot by boli lepsie. Teraz, ked zmodernizovali benzinove motory, snad sa dockame i vymeny dieselovych. Ja osobne, som inak spokojna, az na tento problem. Vacsinu jazdim mesto, takze preto som volila dieselovu alternativu.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Ono to má tendenciu pri tých výjazdoch skapať aj keď tomu poriadne stúpiš na plyn?

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki

No to je to, co je mne ako soferke rozdielne pri dieslakoch a benzine. Aspon mne sa to tak vidi. Ja ten diesel v kopci proste neviem rozhybat, ak motor prilis vytocim, tak na ten zvuk a smrad dlho "nezabudnem", ak to necham rozbiehat v normalnych otackach a postupne pridavam plyn, zacne si motor pokaslavat a len tazko ho presvedcim, ze rovina je uz blizko...

9. Predvolené Re: Slabá akcelerácia GV pri výjazdoch do kopca

skus držat otačky v zelenom poli
    Grand Vitara 1,9DDIS

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki

S tými otáčkami je to asi tak, že pre tento motor sú otáčky pod 2000 takmer "black-out" a výrazne akcelerovať to začína až nad 3000, samozrejme s výraznou zvukovou kulisou. Takže pri bežnej prevádzke to treba držať medzi 2000 až 3000 (optimálne asi tak v polovici), ale pri potrebe výraznej akcelerácie to treba vytočiť nad 3000.
    Trochu ma však zarazilo to, že to vraj dosť dymí. To by mohlo byť aj zlé nastavenie alebo porucha motora (netesnosť ventilov), prípadne chyba vstrekovacieho čerpadla. Skús dať spraviť diagnostiku motora a kontrolu tlaku vstrekovania.
    Inak - plný súhlas: dízle od PSA sú minimálne o triedu lepšie.

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •