Strana 1 z 4 123 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 37

Téma: Montáž repro do predných dverí

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 2WD, M13A, 2006

Predvolené Montáž repro do predných dverí

Kedze zvuk, ktory bol v Ignise povodne mne vobec nepostacoval (kazdy ma svoje uchylky ) spravil som si drevene zadne plato a do neho prislusne vecicky. Dalej chcem pokracovat v montazi normalnych repro do prednych dveri. Robil to uz niekto z vas ? No neviem ci je tam dost miesta. Chcel by som tam hodit nieco s priemerom 18 cm. Vytlmenie budem robit urcite, inac by to bola bieda. Dalej casom predpokladam ze bude nasledovat vymena radia a ked budem velky kupim si aj 4 kanalovy zosik.
    Suzuki Ignis 1.3, 2WD, 2006
    LPG Stag

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Montáž repro do predných dverí

Lee to už robil, pozri do jeho osobnej fotogalérie.

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

to deezel: vymeniť sa to dá aj zabudovať ale vopred ťa upozorňujem na velkú dávku trpezlivosti. Treba natiahúť nové káble do dverí (ja som dával) a to som inak nadával pri preťahovaní cez prechodku. Ale dá sa to. Ja som zvolil iné umiestnenie ako je klasické. Musíš dať bezpodmienečne drevené (MDF) krúžky lebo inak neotvoríš okno.
    18cm repro? to sú aké? 6,5" je priemer v cm 16,5cm. 8" má priemer v cm 20cm. Neviem ale 18cm musia byť nejaké atyp. Stačí ti tam dať lepšie 6,5" komponentné a samozrejem ako si napísal aj vytlmiť. Ja som dal aj do zadných dverí výškové. Teraz nemám kedy ale pre budúcnosť osadím do zadných dverí tiež 6,5"komponentné.
    Keby si dačo potreboval napíš.
    JAPAN POWER ------ Gallery ------ YouTube video

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki

Vzadu v plate mam TVM ARN6614 - 70 W RMS 87 dB + tie povodne su akoze na vysky, zapojene cez klasicku 2 pasmovu vyhybku. A hraje to zatial na origo radiu vcelku pekne. Dopredu chcem dat tiez od TVM ale ARN188, co ma vonkajsi rozmer 188 mm + to co je v palubovke pojde na vysky. Nechem ziadne kompakty. Som stary zarity HIFIsta a mam bohate skusenosti s ARNkami (a dalsimi znackami) S kablovanim nie je problem, bez toho to nepojde to je jasne. Namiesto tych kruzkov co si daval ty som rozmyslal ze dam normalne drevotriesku alebo MDFku z vnutornej aj vonkajsej strany plastu (z vonku ocalunim niecim ciernym). Musim to rozobrat a popozerat ze presne kam to dam ... ide o to aby ten reprak zvnutra nicomu nezavadzal a aby tam vznikla aspon daka "ozvucnica".
    LPG Stag

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

Neviem ale tieto TVM reproduktory by som do auta nedával (TVM dovážame ich na Slovensko) . Majú malú citlivosť a neviem čo ti to urobí vo dverách. Aj keď dáš výhybku tak tú by chcelo vyladiť. Naviac tie origo reproduktory by som nedával ako výškové - sú to širokopásmové šunky a v Ignise sú origo výškače vo dverách. Neviem keď chceš tú MDF uchytiť len na dverový obklad ako sa ti po čase zatvári. Repro má svoju váhu a ďalšia pribudne s MDF.
    Ja som to uchytil priamo na dvere a vrchný MDF krúžok je na obklade ale pevne naskrutkovaný na tie pod tým takže je to pevné a drží to aj celý dverový obklad až na tom je pripevnený stredobas.

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki

Mno v prvom rade chcem vyuzit fakt ze tie ARN188 uz mam. Neviem no, mna zatial nesklamali. Citlivost maju papierovo 86 dB, ale su to stredobasove repro. Pri kompaktoch sa papierovo berie do uvahy citlivost v celom pasme, takze kludne tam mozu dat takych 92 dB/W/m. To vsak ja nepotrebujem aby som tam mal niekde na 4 kHz kopec. Dalsiu vec co mam proti kompaktom je, ze vyskova sekcia je spravidla tvorena piezo menicom. Podla mojich skusenosti sa ziadny piezak nechyta na papierovy reprak. Snad len tym ze ma vyssiu citlivost a rozsah do 40 kHz - dB na vyskach nahanat nepotrebujem a niesom ani netopier aby som pocuval v rozsahu do 40 kHz. Vyhybka bude samozrejme doladena uchom aby to hralo vyrovnanejsie - teda ten stredobas + ten povodny sirokopasmak.
    Nad tym uchytenim ete porozmyslam ... len neviem odkial splasit tie MDF kruzky, doma to nevyrobim a bass tubu rezat koli tomu nebudem.
    LPG Stag

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

Tvoje rozhodnutie. Tak to tam daj. Komponentné repro nemá piezo výškač. Tak túto informáciu neviem odkiaľ máš. 90% výškových repro v komponentných sadách je kalota. My máme ešte jedny výškače do auta ale tam je aj adekvátna cena.
    Inak komponentné sady sú vyladené tak aby mali adekvátnu fr.charakteristiku (nemajú žiadny hrbol) a neladia sa podľa ucha.
    Máme vo firme vývojové oddelenie kde chalanisko je fakt velmi dobrý a ladí výhybky na všetko osobitne a nie sluchom ale máme na to zvlášť miestnosť a s adekvátnymi prístrojmi.
    Viacmenej to sprav ako chceš ale osobne by som tie papierové repráky čo sú v palubovke nepoužil ako výškové. Nato nie sú dobré.
    Inak pokiaľ chceš tak tie moje aj z palubky aj zo zadu ti rád pošlem.

Pokiaľ budeš čokolvek potrebovať tak píš.

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki

Mno moze byt ze je to kalotak, ale co som ich zopar pocul hrat, tak bieda ... mne to pripadalo ako nechutny piezak a o vyrovnanosti frekv. charakteristiky sa prilis nedalo hovorit.
    Dost tazko si viem predstavit ako vyrobca "naladi" kompakt, ked nevie v akej ozvucnici to bude, kde to bude umiestnene ap. Ked to dam do zlej ozvucnice - dvere, tak tam ten hrb kludne moze byt, resp. bude tam pokles napr od 200 Hz dole - teoria
    Naladenim podla ucha som myslel, len vyvazenie citlovosti medzi stredobasom a vyskami. Tak trochu viem ako sa ladia vyhybky, no to uz je vyssi level - v aute by som urcite neriesil fazove posuny medzi stredobasom a vyskami a take srandy, uz len z toho dovodu ze to co pocujem v aute su skrz na skrz len odrazy zvuku od interieru auta - auto nie je meracia miestnost, a teda co nameram napr na MELSSE je jedna vec a uplne ina vec je ako to bude naozaj v aute hrat.
    Ale to uz riesime studiove a podiove aparaty riadene cez speaker management... a to v aute nechcem mat ... teda dufam ze az taky uchylak zo mna raz nebude
    LPG Stag

Lokalita
    Šaštín - Stráže
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 1,3VVT

Tak neviem aké komponentné sady si počul ale ARN kaloty žiadna výhra a používanie širokopásmového repra ako výškač by som od človeka ktorý je "hifista" nečakal .
    Pokiaľ kúpiš ako tak kvalitnú komponentnú sadu tak ver že to bude hrať oveľa lepšie. je to naladené na objem v určitých medziach a ver tomu že skok tam nebudeš mať. Dvere nie sú ideálna ozvučnica ale pokiaľ ich dobre vytlmíš tak sa to zmení.
    Služobná ALTEA je plná hudby a je celá odladená v meracej miestnosti a to je úplne iný zvuk.

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki

Mno, tak sa asi v tomto nezhodneme. Co uz, kazdy ma iny vkus. Ja sa za hifistu nepovazujem, skor za triezvo uvazujuceho narocnejsieho poshluchaca
    Hmm, ked si este spomenul pojem skok, tak presne to som si pri tych super vyladenych sadach vsimol. Vyhulene basy a vysky, medzi tym tak kilometrova priepast. No co uz ... na tuc tuc muziku idealne
    LPG Stag

Strana 1 z 4 123 ... PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •