Strana 2 z 3 PrváPrvá 123 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 11 až 20 z 21

Téma: Aké disky - výrobca/typ?

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Aké disky - výrobca/typ?

Citácia Pôvodne odoslal majo
    Suuzuukii....si z TN...ja som z NM...ukazat sa mozem aj osobne....alebo ked sa oteplí, tak spravime nejake TN ministretko...ja som v splashi este nesedel...
    Áno, z TN. OK, dohodnuté

2. Predvolené Re: Aké disky - výrobca/typ?

Cavte. Citam Vasu diskusiu ohladne diskov robim s diskamy v pneuservise a vyborne skusenosti mame s diskami BORBET pekne kvalitne nemecke a za super ceny napr 15 uz od 73eur, 16 uz od 79eur zalezi od modelu ak ma niekto zaujem bude to aj na nasej stranke http://www.swingpneu.sk/borbet.html treba pozriet su za dobre ceny ak bude zaujem treba dat vediet na cene sa da vzdy dohodnut.
    Inac zhanam elektro schemu na SUZUKI WAGON R+ rv2000 ten novsi model ak viete dajte vediet. diky
    SUZUKI WAGON R+

3. Predvolené Re: Aké disky - výrobca/typ?

Disky Dezent V-dark mam aj ja na aute a mozem odporucit, nepatria k najlahsim, ale su na svoju cenu mimoriadne pevne. Mam R17 disky a v 60km/h som s nimi vletel do otvoreneho kanalu a disky ani skrabanec, len pneumatika bola seknuta, takze z vlastnych skusenosti odporucam. Su to kvalitne disky za super cenu. Ale ak sa najdu financie, tak by som isiel do nejakych OZtov.
    www.el-diablo.sk <<< všetko pre vaše AUTOHIFI

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Thumbs up Re: Aké disky - výrobca/typ?

Ak sa niekto chystá kúpiť nové disky, alebo gumy, alebo oboje, tak v Ela Car Piešťany majú momentálne akciu:

• BF Goodrich g-GRIP 185/60 R15 za 75 eur/ks
    • BF Goodrich g-GRIP 205/60 R16 95 eur/ks
    • disky DEZENT Ls 15´´ za 75 eur/ks
    • disky DEZENT Ls 16´´ za 85 eur/ks

Klikni pre väčší obrázok

Názov:	20042010402.jpg 
Zobrazení:	191 
Veľkosť:	88,0 KB 
ID:	3115

5. Predvolené Re: Aké disky - výrobca/typ?

suuzuukii
    niekde niekto neviem ci nie aj ty si dal link na vysvetlenie co znamenaju jednotlive cisla a pismena rozmeru disku, neviem kde to je

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Je to už myslím vo viacerých témach, ale v tejto určite Elektróny a SX4

7. Predvolené Re: Aké disky - výrobca/typ?

suuzuukii
    tak to si fakt frajer

Lokalita
    Trenčiansky kraj, Trenčín
    Moje Suzuki
    SWIFT 2009

Question Re: Aké disky - výrobca/typ?

Páni. Ja riešim už asi tretí deň problém s ET diskov, ktoré si chcem kúpiť.
    Na môjho svišta (e4*2001/116*0090*08) mám vyhliadnutý
    DEZENT RE DARK 6X15 4x100
    dostupný v modifikácií ET38
    alebo
    DEZENT L DARK 6X15 4x100
    dostupný v modifikácií ET44 a ET38, sú fajn ale nie je to ono, preferujem skôr RE

Práve s ET (offset / zális, čo je vzdialenosť od myslenej osi disku k dosadacej ploche disku. Tento rozmer je veľmi dôležitý, pretože je rozhodujúci pre uloženie disku na náprave vozidla.)

V TUV certifikáte je pri mojom typovom schválení uvedená pri preferovanom variante DEZENT RE dark odvolávka na poznámky 11A; 24M

Jedna by v preklade mala znamenať: Stav motorového vozidla zodpovedajúceho predpisom sa necháva potvrdiť úradne uznaným znalcom alebo skúšobným technikom premávky motorových vozidiel alebo zamestnancom podľa Odseku 4 Prílohy VIIIb k Predpisom o povolení prevádzky v cestnej premávke pod záznamom: VÝROBCA VOZIDLA, TYP VOZIDLA a IDENTIFIKAČNÉ ČÍSLO VOZIDLA na doklade zodpovedajúcom vzorovému katalógu k §19 Predpisov o povolení prevádzky v cestnej premávke zverejneneho vzoru.

Druhá by v preklade z nemčiny do slovenčiny mala znamenať: Kryt kolesa na náprave 2 sa vyrobí vyhotovením zadného nárazníka a blatníka alebo pripevnením trvalo pripevnených častí karosérie v rozsahu 30 stupňov pred stredom kolesa a 50 stupňov za stredom kolesa. Podľa stavu nastavenia vozidla (napr. nastavenia spodného zavesenia kolesa, rozšírenie krytu kolesa, atď.) je možné, že kryt kolesa postačuje. Celková šírka kombinácie kolesa/pneumatiky musí ..... pri dodržaní maximálnych možných prevádzkových rozmerov pneumatiky.

Práve druhá poznámka ma trocha znepokojuje, lebo mám z nej pocit, ako keby som musel robiť nejaké úpravy na blatníkoch.

Keďže preferujem DEZENT RE DARK, ktoré majú žiaľ len v modifikácií ET38 (silver tiež ET44, ktorý tieto kvázi obmedzenia nemá ale strieborný nexcem), chcem sa opýtať, či má s týmto niekto skúsenosti, t.j. či má niekto tento typ disku t.j. DEZENT RE ET38.

Dík za help.

ps. nerád by som kúpil disk, ktorý by som musel vracať (najmä keď ho kupujem nie v kamennom obchode ale "poštou")

Lokalita
    Trenčiansky kraj, Trenčín
    Moje Suzuki
    SWIFT 2009

Wink Re: Aké disky - výrobca/typ?

Len doplním... disk bude obutý pneumatikou rozmeru 185/60R15

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Nejak som nepochopil čo nad tým špekuluješ? 15-tky disky má Swift v TP zapísané od kúpy, pneu 185/60 detto, takže zápis nemusíš riešiť. Disk originál má ET 50, alebo 45, neviem presne ako u Swifta, ale nech aj 50. Keď kúpiš ET 38, bude oproti originálu viac von o 12mm+0,25palca=18,3mm (ak origo sú 5,5x15), resp. 12mm+0,5palca=24,7mm (ak origo sú 5x15) a určite nebude trčať za okraj blatníka. Zober pravítko, odmeraj si to na aute so súčasnými kolesami a uvidíš. Originál obutie je dosť utopené v blatníku.
    Ja mám zimné ET 38 a nie je to ani rozoznateľné. Policajt na to nepríde nikdy a STK rovnako.

Strana 2 z 3 PrváPrvá 123 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •