Strana 1 z 5 123 ... PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 49

Téma: Väčšie disky na Swift

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Predvolené Väčšie disky na Swift

Swift ma legalne max 15" disky s pneu 185/60 R15.
    16" a 17" disky su vyrobcom oficialne povolene iba pre Swift Sport s predpisanymi pneu 195/50 R16 a 195/45 R17. Ak pouzijes pneu 195/45 R16, budu sice lacnejsie, ale zmensis polomer a obvod kolesa oproti vyrobcom doporucenemu rozmeru a tym aj nepresnost rychlomera (bude ukazovat viac ako skutocne pojdes).
    Su vsak aj legalne postupy ako do TP swifta zapisat 16" ci 17" disky.

Hudba (radio & repro) je vo swifte - na to ze je seriova - vcelku slusna. Odporucam verziu autoradia ktore prehrava aj mp3, pokial tam nechces davat vykonnejsie after market radio.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Väčšie disky na Swift

Citácia Pôvodne odoslal Shrek
    16" a 17" disky su vyrobcom oficialne povolene iba pre Swift Sport s predpisanymi pneu 195/50 R16 a 195/45 R17. Ak pouzijes pneu 195/45 R16, budu sice lacnejsie, ale .....
    Shrek, asi tak nemáš úplne pravdu, pretože v oficiálnom katalógu doplnkov je pre "obyčajného" Swifta dostupné 16-tky disky s gumami práve 195/45 R16 a podľa posledného katalógu dokonca aj 17-tky ako sa zdá

Pozri z českého katalógu:

a z nemeckého katalógu:

Rovnaká ponuka je aj priamo na maďarskej stránke doplnkov, takže predpokladám, že to je aj reálne dostupné a nie je to zle vytlačený katalóg (o to viac, že všetky tie disky su 4-dierové čo na Sporta nepasuje).
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	kola_Swift.JPG‎ 
Zobrazení:	1203 
Veľkosť:	53,9 KB 
ID:	342   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	felgen2_swift.JPG‎ 
Zobrazení:	956 
Veľkosť:	36,5 KB 
ID:	343   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	felgen1_swift.JPG‎ 
Zobrazení:	1203 
Veľkosť:	40,1 KB 
ID:	344  

Na fore Swift Black&White som našiel na Swifte (lim.edic.) 7lučove disky 16" 195/45-R16. tie su super. ja sa moc nevyznam, to su tie nízkoprofilove, čo cítiť každu skalku? tieto orig. disky s gumami by som predal, alebo sa popýtam v
    predajni či mi ich s nejakým doplatkom nevymenia. Ten Black&White je nádherný. ma asi prahy a pred.spojler naviac...
    čo ty na to? Dík.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

45-tky sú už dosť nízky profil, ale dá sa ak nejazdíš po lesných cestách.

Black&White sa myslím ani na Slovensko nedostal, bolo to pre nemecký trh
    Tie disky čo sú na ňom, sú myslím "Anthra", sú aj na poslednom obrázku vyššie pod číslom 32

S tou výmenou v predajni, spýtaj sa, za opýtanie nič nedáš. Ak to nebudú chcieť urobiť, tak nepoužité sa ti isto podaria predať, aj tu hádam

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii
    16" a 17" disky su vyrobcom oficialne povolene iba pre Swift Sport s predpisanymi pneu 195/50 R16 a 195/45 R17. Ak pouzijes pneu 195/45 R16, budu sice lacnejsie, ale .....
    Shrek, asi tak nemáš úplne pravdu, pretože v oficiálnom katalógu doplnkov je pre "obyčajného" Swifta dostupné 16-tky disky s gumami práve 195/45 R16 a podľa posledného katalógu dokonca aj 17-tky ako sa zdá

Rovnaká ponuka je aj priamo na maďarskej stránke doplnkov, takže predpokladám, že to je aj reálne dostupné a nie je to zle vytlačený katalóg (o to viac, že všetky tie disky su 4-dierové čo na Sporta nepasuje).
    Ano, v katalogu su a daju sa aj kupit... ALE chod do predajne Suzuki, povedz ze si ich kupis ale nech ti ich zapisu do TP - a zrazu zistis ako sa veci maju.
    To ze su v oficialnom katalogu znackoveho prislusenstva Suzuki este totiz neznamena, ze ti ich do TP aj zapisu.
    Riesili sme to na inom fore.

Známy má na Swifte 16-tky 205 -tky a poviem vám, je to krásne, ale čo sa jazdy týka tak žiadna sláva, mal som tu možnosť isť s ním par stovák kilometrov po dialnici /nemecke, rakúske/ bol som dosť nemylo prekvapený, ako si bolo to auto na tých kolesách neisté. Jednak bolo cítiť, že posilovač ma čo robiť, myslim v meste, proste väčší odpor a celkovo mi to nejako nesedelo, správalo sa nie veľmi isto. Inak, že to, aby mu kolesá nešúchali o karoseriu bolo o chlpok, ked auto extremnejsie zaťažil tak aj šuchal. Inak to auto viac trpelo ako sa tešilo, aj motor mal predsa len väčšiu prácu s nimi, takže ked ich prehodí za seriove plecháče cez zimu tak aj cíti, že lepšie ťahá. Ale ako som písal dal tam až 205 tky, takže v servise na prehliadke nanho pekne čumeli Samozrejme zapisane ich nema a túsim, že mi tiež niečo vravel, že 16-tky ani nie su povolene pre Swifta, povedal mu servisak Suzuki.
    SX4 1.9DDiS GS 4x4 2007

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Ano, v katalogu su a daju sa aj kupit... ALE chod do predajne Suzuki, povedz ze si ich kupis ale nech ti ich zapisu do TP - a zrazu zistis ako sa veci maju.
    To ze su v oficialnom katalogu znackoveho prislusenstva Suzuki este totiz neznamena, ze ti ich do TP aj zapisu.
    Riesili sme to na inom fore.
    To je zas špecifikum Slovakie že napriek tomu, že výrobca dodáva originálne (a tým pádom vyskúšané a vhodné) príslušenstvo na auto, tak je reálny problém ho dopísať do TP.

Koniec koncov, úprimne, ak je reálny stav taký, že ti ich policajti nezapíšu napriek tomu, že k origo kupeným diskom by si mal dostať TUV certifikát a ten hovorí o všetkom, tak by som si ich asi v najhoršom doklepol do TP aj sám Nikdy v živote na to nikto nepríde

Lokalita
    BA
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 2.4

Nechcem tu robit propagaciu ineho fora a klubu, ale tuto problematiku sme uz velmi detailne rozobrali. Koho by zaujimalo, ake su moznosti v tejto otazke, odporucam precitat si nasledovne: TU
    Je tam toho sice 15 stran, ale ziskate pohlady z roznych uhlov, odpovede na mnohe otazky ktore urcite napadli aj vas, nazory roznych ludi, komplexny obraz o tom ako to je so zapisom 16" a 17" kolies na swifta.
    Snad ma neukamenujete za tento odkaz...

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Tak som si dal tú robotu a prečítal tých 15 strán a v podstate dôležité je (okrem polemík ake gumy, a či väčšie a prečo ano alebo nie, aký to má vplyv na nápravu, jazdné vlastnosti a podobne) asi nasledovne:

Citácia Pôvodne odoslal jaykay - swiftclub.sk
    Potvrdenie o suhlase s montazou vacsich diskov na vozidlo Suzuki Swift je mozne vydat za presne urcenych podmienok.

1. Potvrdenie je mozne vydat len v pripade, ze sa jedna o disky (16”, 17”) uvedene ako originalny doplnok Suzuki k vozidlam Suzuki Swift (najdete ich na http://www.spare.suzuki.hu) dodane a namontovane autorizovanym servisom Suzuki.

2. Aby bolo predmetne potvrdenie je potrebne poslat e-mailom na adresu suzuki@suzuki.sk nasledujuce dokumenty.

Dokumenty potrebné pre vydanie potvrdenia:
    - písomná žiadosť (musí obsahovať údaje o zákazníkovi, údaje o vozidle, požadovaný rozmer diskov a pneumatík)
    - kópia Osvedčenia o evidencii vozidla
    - doklad (faktúra) o zakúpení diskov (originálne príslušenstvo Suzuki) vystavená autorizovaným servisom Suzuki (vo faktúre musí byť uvedené VIN číslo vozidla, na ktoré sú disky určené)

Po doruceni tychto dokumentov a ich prevereni Vam bude pozadovane potvrdenie vystavene a zaslane postou. Potvrdenie sa vydava bezplatne.
    So získaným dokumentom ísť na obvodný úrad dopravy a tí vykonajú zápis.

10. Predvolené Re: Väčšie disky na Swift

no dnes som kupil Swift 1.3 Freeze a objednal som tam 16"disky s gumami 195/45 R16. Predajňa v BB mi ich aj zapíše do TP. Teraz musím predať tie orig. čo tam boli. 6lučove 15"s gumami 185/60 R15 Continental 84H. 4dierove. Cena dohodou 19tis?

Strana 1 z 5 123 ... PoslednáPosledná

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •