Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 19

Téma: Tlkot v motore pri záťaži

1. Predvolené Tlkot v motore pri záťaži

Swift, 1,3 16V 62,5 kW 2003
    Začalo mi v motore tlkotať,(rapotať) - ako keď zaťažíte studený motor, pripomína to zvuk dízlového motora. (ale robí mi to práve keď je motor teplý)
    Prejavuje sa to iba keď je motor pod záťažou
    - pri nezaradenom rýchlostnom stupni, pri otvorenej kapote keď ručne pridám otáčky, a ten zvuk je iba kým sa tie otáčky zvyšujú, keď už nastúpajú tak to nepočuť, t.j. iba pri zmene = zátaži
    - a pri jazde najmä na 1 alebo 2 rýchlostnom stupni do kopca t.j. keď nie je hluk spôsobený jazdou ešte dostatočne silný aby to prehlušil.

V suzuki servise nevedeli čo to môže byť, že na ventil to nevyzerá, asi nejaký vstrekovač. Ale že sa to nedá diagnostikovať, bolo by to treba robiť metódou pokus-omyl, vymeniť, vyskúšať, a že by to dlho trvalo.
    (menil som pred tým motorový olej a filter, prevodový olej a pár dní pred tým mi menili rozvodový remeň, napínaciu kladku a klinový remeň - ale že z toho to nebude, tvrdia v servise)

Nemáte niekto skúsenosť? Rada by sa zišla, vopred ďakujem,

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Predvolené Re: Tlkot v motore pri záťaži

No keď sa to objavilo po výmene rozvodov, tak by som hľadal najskôr tým smerom.

1. Keďže píšeš, že máš 16 ventil, t.z. 2 vačky = stačilo ak pootočili jednu vačku o jeden zub (zle ju zaaretovali, alebo zle si poznačili ich vzájomnú polohu) a ten rachot môže spôsobovať práve to (stalo sa mi to na Stile, išiel ako dizel).

2. Rachot môže spôsobovať aj napínacia kladka, ak nie je rozvodový remeň dostatočne napnutý (tiež sa mi to už stalo)

3. Na mojom prvom Swifte sa jedného dňa odporúčal piestny čap a to bol tiež poriadny rachot, na voľnobehu a pri padaní dole z otáčok to až tak počuť nebolo, ale pri zošliapnutí plynu keď otáčky stúpali, to bolo ako keby padal hrniec dole schodmi

Asi by som najskôr skontroloval rozvody ale.

3. Predvolené Re: Tlkot v motore pri záťaži

No bol som s tým rachotom a podozrením na tie rozvody v tom servise kde mi ich menili, ale tvrdili, že by to bol väčší rachot a že to tým nemôže byť.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Väčší, menší, ťažko takto súdiť keď to človek nepočuje.

Každopádne keďže nevedia zistiť čo tomu je a prejavilo sa to po výmene rozvodov, tak by som začal tou najlacnejšou variantou, ktorá nestojí nič - kontrolou rozvodov.

Vodné čerpadlo pri výmene rozvodov menili?

5. Predvolené Re: Tlkot v motore pri záťaži

Užívateľ príspevok zmazal.
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	G13BB.jpg‎ 
Zobrazení:	375 
Veľkosť:	33,4 KB 
ID:	398   Klikni pre väčší obrázok

Názov:	swift200316V.jpg‎ 
Zobrazení:	324 
Veľkosť:	36,6 KB 
ID:	399  

Moje Suzuki
    SX4 GS 4x4

Ten 62,5 kw je G13BB s jednou vačkou a tento motor sa vyrábal od roku 2001 do roku 2003, kedy vlastne tento model skončil a nahradil ho v maďarskej fabrike Ignis.
    100 koňové 1,3GTI boli DOHC 16V a to sú tie obrázky motora ktoré tu boli vyššie uvedené (s 2 vačkami). Bohužiaľ nemám žiaden obrázok z motora 16V SOHC, ale keby si prišiel ku mne domov tak Ti ho ukážem ostal mi z búračky. Zánovný. Svisťo hľadal manuál a ja mu neviem pomôcť možno že niekto iný z Vás čo sa v tom vyzná.
    Do Suzuki.
    Wartburg 353 -1000, 66-75/ Wartburg353W, 75-79/ Wartburg 353W Combi, 79-98/ Wartburg 353W 98-00/ Fiat 126,00-01/ Škoda Rapid 1,3 01-03/ Suzuki Swift 1,3GLX 85k 03-08/ Suzuki SX4 GS 4x4 + GAZ69 80-,+JEEP Grand Cherokee 2,5TD

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Tak som browsoval kade tade a klobuk dole costelo, máš pravdu. Ten motor sa robil od 2001 do 2003, SOHC a 16V.

Svisto, až zistiš niečo nové ohľadom toho klepotania daj vedieť.
    Prípadne hoď sem nejaké foto, celkom rád by som videl ako ten motor vyzerá, lebo do dnešného dňa som bol presvedčený, že 16ventil existuje len s dvoma vačkami

8. Predvolené Re: Tlkot v motore pri záťaži

Nemám nič nové, skúsil som dať čistič do benzínu (podľa rady zo servisu - či sa vstrekovač nevyčistí a prestane to, ak to bolo tým), zatiaľ len množstvo na jednu nádrž, ktorú som ešte neminul, no zatiaľ bez zmeny.
    A motor odfotografujem a zavesím to sem.

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Na "tekutých opravárov" neverím, sú to vyhodené peniaze. Ak niečo začne v motore kmásať, tak to po nejakej zázračnej flaštičke neprestane
    A rovnako sa mi zdá ako totálna kravina to, že by to mohol spôsobovať vstrekovač

Lokalita
    Košice
    Moje Suzuki
    Suzuki Ignis 2WD, M13A, 2006

Sice mozno zcestna otazka, ale predsa: Pocujes ten zvuk aj ked zoslapnes spojku. Napr. auto stoji, mas tam neutral, spojka stlacena a pridavas alebo uberas plyn ... pocujes aj v tedy, alebo len ked spojku pustis? Mne robi podobny klepotavy zvuk spojka na Ignacovi ... tak len preto.
    Suzuki Ignis 1.3, 2WD, 2006
    LPG Stag

Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •