Strana 3 z 3 PrváPrvá 123
Zobrazenie výsledkov 21 až 27 z 27

Téma: Skúsenosti so Suzuki Liana

1. Predvolené Re: Skúsenosti so Suzuki Liana

Ja mam 1,3 , r.v. 2006 a som spokojna. Kupovali sme ho ako druhe auto na jazdu do mesta, rozvazanie deti atd. Povodne som sla kupit SX 4, ale nakoniec som kvoli vnutornemu priestoru kupila Lianu - na zadne sedadla sa totiz zmesti jedna detska sedacka plus dva sedaky a este zostanu nejake centimetre, vdaka ktorym si dokazu zapnut pasy aj deti (kto casto "naklada a vyklada" deti, vie o com hovorim). Kufor nie je velmi velky, pre mna bolo vtedy dolezite, aby sa don zmestil kocik. Na kratsie vylety nam postaci (je nas 5), na dlhsiu dovolenku sa don uz zbalit nedokazeme.
    Problemy s nim neboli, ale je pravda, ze mam najazdenych len cca 40.000km. Urcite by zniesol vyssi vykon - v meste a po rovine to nevadi, ale v kopcoch mu obcas dochadza dych (co samozrejme nemusi byt len vina auta ). Spotreba pod 7l - nemam vsak klimu.

Lokalita
    Trenčianska Turná
    Moje Suzuki
    suzuki liana 1,6

Predvolené Re: Skúsenosti so Suzuki Liana

ahojte tiež som kúpil jazdenku suzuki liana r.2005 1,6. S autom som spokojný zatiaľ, jediné čo som menil boli predne manžety a zadné stabilizátory komplet. Ale chcel by som sa spýtať, či by mi niekto neporadil, pri zatáčaní do ľava, hlavne na kruháči, počujem z pravej prednej strany divné zvuky, ako keby sa šuchal kov o kov. Neviete niekto poradiť čo to môže robiť? diky

Moje Suzuki
    GV 2010 2.4VVT

Citácia Pôvodne odoslal miroleho Zobraziť príspevok
    ahojte tiež som kúpil jazdenku suzuki liana r.2005 1,6. S autom som spokojný zatiaľ, jediné čo som menil boli predne manžety a zadné stabilizátory komplet. Ale chcel by som sa spýtať, či by mi niekto neporadil, pri zatáčaní do ľava, hlavne na kruháči, počujem z pravej prednej strany divné zvuky, ako keby sa šuchal kov o kov. Neviete niekto poradiť čo to môže robiť? diky
    Ak je to permanentný (spojitý) zvuk (hluk) pri zatočení do ľava tak by som išiel po ložisku na pravom prednom kolese - to je vtedy najviac zaťažené.

4. Predvolené Re: Skúsenosti so Suzuki Liana

Tiež by som to videl na ložisko... mne to už pomaličky začína tiež, ale na opačnej strane. Zatiaľ neriešim, ale ceny som už pozrel a nie je to až taká tragédia....

Lokalita
    Praha CZ

Odcházející ložisko má vždy vůli. Poznáš to podle toho, když zvedneš předek na hever a pokusíš se zakvedlat tím kolem ve svislé ose. Při jízdě vadné ložisko hučí, nejméně v přímém směru a hučení se stupňuje při nepatrném pohybu volantem doprava nebo doleva, ale tak jak to popisuješ bych uvažoval spíše na brzdový segment, který má vůli ve vodítkách a při zatáčení přibržďuje.
    Jinak nové přední ložisko (sada - t.j. jedno ložisko, pojistný kroužek a matice), pokud je to šmejd, stojí kolem 20 €, pokud by mělo být kvalitní tak nad 70 €.
    Záleží na tobě, jakou sumu nepovažuješ za tak strašnou.
    "horský sokol"

6. Predvolené Re: Skúsenosti so Suzuki Liana

Citácia Pôvodne odoslal Beaumont Zobraziť príspevok
    Odcházející ložisko má vždy vůli. Poznáš to podle toho, když zvedneš předek na hever a pokusíš se zakvedlat tím kolem ve svislé ose. Při jízdě vadné ložisko hučí, nejméně v přímém směru a hučení se stupňuje při nepatrném pohybu volantem doprava nebo doleva, ale tak jak to popisuješ bych uvažoval spíše na brzdový segment, který má vůli ve vodítkách a při zatáčení přibržďuje.
    Jinak nové přední ložisko (sada - t.j. jedno ložisko, pojistný kroužek a matice), pokud je to šmejd, stojí kolem 20 €, pokud by mělo být kvalitní tak nad 70 €.
    Záleží na tobě, jakou sumu nepovažuješ za tak strašnou.
    No... a to je tiež fakt... pozri však si auto zdvihni a ak to má byť predné ložisko, tak to ucítiš, len si daj ruku na pružinu a roztoč koleso. Ak je ložisko v péčku, tak budeš cítiť vibrácie v pružine a určite neomylne.

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal matosoft Zobraziť príspevok
    No... a to je tiež fakt... pozri však si auto zdvihni a ak to má byť predné ložisko, tak to ucítiš, len si daj ruku na pružinu a roztoč koleso. Ak je ložisko v péčku, tak budeš cítiť vibrácie v pružine a určite neomylne.
    ...ano, ale tento experiment nesmí být zkreslen brzdovými deskami drhnoucími o kotouč. Proto je nejlepší předtím zatlačit brzdový píst do válečku a tim desky oddálit od kotouče.
    "horský sokol"

Strana 3 z 3 PrváPrvá 123

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •