Strana 2 z 2 PrváPrvá 12
Zobrazenie výsledkov 11 až 14 z 14

Téma: Nevypnutie ventilátora kúrenia

Lokalita
    Piešťany
    Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD Navi 2012

Predvolené Re: Nevypnutie ventilátora kúrenia

Citácia Pôvodne odoslal mariank Zobraziť príspevok
    Zdravím Vás
    Mal niekto problém s ventilátorom kúrenia? Pred dvoma dnami mi prestal ísť, akurát pri prepnutí na 4 rýchlosť ide - ale to dosť hučí. Vie mi niekto poradiť či je tam dáka elektronická regulácia alebo bude chybný ventilátor?
    No neviem či to platí aj pre Suzuki, ale ja som mal na Mazde 626 rovnakú poruchu. Ventilátor išiel iba na poslednom stupni, na dvoch slabších nefungoval. Na vine bol tzv. odporový mostík, na ktorom boli nanesené odporové vrstvy a jedna sa prepálila. Pri najsilnejšom stupni otáčok ventilátora ide napätie do ventilátora mimo tohto mostíka a preto fungoval. Odporový mostík bol v Mazde umiestnený za vzduchovým filtrom pred ventilátorom a prístup bol celkom v pohode. Čo už nebolo v pohode, to bola cena nového odporového mostíka, a tak do úvahy prichádzala iba kúpa zo šrotoviska, čo sa mi aj podarilo a "nový" mostík pokiaľ viem, funguje aj ďalej už niekoľko rokov.

Lokalita
    BA-Karlova Ves
    Moje Suzuki
    SX4 -1,6 DDiS

Voľakedy to robil predradený odpor. Do dnešných áut už ako to tu bolo spomínane sa dáva na spínanie jednotlivých rýchlosti vent.kúrenia rezistor. Porucha sa prejaví podobne, ako keď sa dával predradený odpor - vent. sa točí len na 4-rýchlosti.
    Náhľady príloh Náhľady príloh Klikni pre väčší obrázok

Názov:	Rezistor ventilátora.jpg‎ 
Zobrazení:	113 
Veľkosť:	93,3 KB 
ID:	7803  
    SUZUKI SX4 -1,6 DDiS,

Lokalita
    Praha CZ

Citácia Pôvodne odoslal autospravca Zobraziť príspevok
    Voľakedy to robil predradený odpor. Do dnešných áut už ako to tu bolo spomínane sa dáva na spínanie jednotlivých rýchlosti vent.kúrenia rezistor. Porucha sa prejaví podobne, ako keď sa dával predradený odpor - vent. sa točí len na 4-rýchlosti.
    Technická poznámka:
    Rezistor (správný odborný název součástky) je totéž co odpor (někdy též od****ík)
    Rezistance (impedance) = činný odpor kladený elektrickému proudu
    "horský sokol"

Lokalita
    Ludrová
    Moje Suzuki
    SX4 sedan

Citácia Pôvodne odoslal autospravca Zobraziť príspevok
    Ďakujem všetkým za odpoveď a rady, mohol by som poprosiť o váš servisný manuál kde by sa dal stiahnuť?

Strana 2 z 2 PrváPrvá 12

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •