Zobrazenie výsledkov 1 až 3 z 3

Téma: Svietiaca kontrolka motora.

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki SX4 1.6 AT

Predvolené Svietiaca kontrolka motora.

Dobrý deň,

prosím o radu. Pri jazde po naštartovaní úplne vychladnutého auta v zime (teplota pod 10 °C) sa mi po krátkej jazde rozsvieti kontrolka motora a auto začne nepatrne slabšie ťahať. Pokiaľ zastanem, vypnem motor a znovu naštartujem, chyba sa už nezopakuje až do ďalšieho úplného vychladnutia v chladnom prostredí a auto jazdí normálne. S chybou som bol v servise, no tam ju nevedeli identifikovať, pri stiahnutí údajov zo základnej jednotky nebol o chybe žiaden log. Chyba sa ťažko reprodukuje, v servise ju nevedia zopakovať, lebo aj keď auto nechajú cez noc na dvore, ráno ho v zime naštartujú, pri pomalej jazde po dvore sa nezopakuje a na dlhšiu jazdu s ním nejdú. Nestretol sa už niekto z vás s niečím takým? Za každú radu vopred ďakujem. Jozef

Lokalita
    Trenčín
    Moje Suzuki
    Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Predvolené Re: Svietiaca kontrolka motora.

Syn má takýto (alebo podobný) problém na rovnakej SX4 (ale s mechanickou prevodovkou) už asi rok a pol. Doteraz mu to nevyriešili ani v servise. Je podozrenie, že by to mohol byť dosluhujúci katalyzátor (prípadne aj vadná lambda sonda). Jemu sa to však neprejavuje iba v chladnom počasí, ale takmer hocikedy...
    Viem, že toto Ti nepomôže, ale údajne je to častý neduh týchto motorov.
    Suzuki Grand Vitara 1.6 VX (3-dverová, r.v. 2003)

Lokalita
    Bratislava
    Moje Suzuki
    Suzuki SX4 1.6 AT

Predvolené Re: Svietiaca kontrolka motora.

Citácia Pôvodne odoslal fotograf Zobraziť príspevok
    Syn má takýto (alebo podobný) problém na rovnakej SX4 (ale s mechanickou prevodovkou) už asi rok a pol. Doteraz mu to nevyriešili ani v servise. Je podozrenie, že by to mohol byť dosluhujúci katalyzátor (prípadne aj vadná lambda sonda). Jemu sa to však neprejavuje iba v chladnom počasí, ale takmer hocikedy...
    Viem, že toto Ti nepomôže, ale údajne je to častý neduh týchto motorov.
    Ahoj,

v každom prípade ďakujem za tip. Skúsim sa poradiť v servise, koľko by stála výmena katalyzátora a lambda sondy. Je to nepríjemná chyba práve kvôli problému ju zreprodukovať pred mechanikom. Snáď sa ešte niekto so skúsenosťami ozve, pokiaľ je to častejší neduh. Potom by ho však mohli poznať aj v servise. Chodím do značkového už s druhým Suzuki, pred týmto som mal Swifta, a som s nimi veľmi spokojný. Dík

Tagy tejto témy

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •