Strana 6 z 7 PrváPrvá ... 4567 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 51 až 60 z 67

Téma: Zas nové lekárničky?

Predvolené Re: Zas nové lekárničky?

Ak to takto pôjde ďalej, za pár rokov budeme povinný ťahať za autom prívesný vozík s kompletne vybavenou operačnou sálou a na mieste spolujazdca bude musieť sedieť lekár
    SUZUKI SX4 S-CROSS 1,6 Comfort 2WD, SUZUKI SX4 1,5 GLX ABS AC Urban Line,

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Komu sa chce čítat, nech sa páči celý článok, komu nie to podstatné som vytiahol:

Citácia Pôvodne odoslal SME.sk
    Kartu prvej pomoci, ktorá musí by od 1. júla povinnou súčasťou autolekárničky, by vodiči zatiaľ zháňali márne. Ministerstvo zdravotníctva upozorňuje, že všetky typy kariet, ktoré sa šírili internetom, sú neplatné.

Vytvoriť predlohu karty ministerstvo nechce, keďže by tým údajne „podstatne sťažili situáciu výrobcom autolekárničiek, keďže každá lekárnička má iný rozmer“. Minimálne rozmery karty musia byť 18 krát 10 centimetrov a musí byť vo vodovzdornom a prachuvzdornom obale. Jej cena by nemala presiahnuť jedno euro.

Ak bude po 1. júli karta v autolekárničke chýbať alebo bude nesprávna, môže policajt vodičovi na mieste uložiť pokutu do 60 eur, v správnom konaní až do 100 eur.

Moje Suzuki
    SX4 GS 4x4

Krát, koľko je vehiklov na Slovensku? výrobná cena 00prd to sa zas niekto napakuje. Do Suzuki.
    Wartburg 353 -1000, 66-75/ Wartburg353W, 75-79/ Wartburg 353W Combi, 79-98/ Wartburg 353W 98-00/ Fiat 126,00-01/ Škoda Rapid 1,3 01-03/ Suzuki Swift 1,3GLX 85k 03-08/ Suzuki SX4 GS 4x4 + GAZ69 80-,+JEEP Grand Cherokee 2,5TD

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Konečne jeden zrozumiteľne formulovaný článok o lekárničkách a z neho to dôležité:

Dôležité termíny:

Predaj „starých“ lekárničiek: Lekárničky vyrobené do 31. júla 2009 možno uvádzať na trh naďalej, najdlhšie do 31. októbra 2009, len ak je k nim pripojená karta prvej pomoci.

Použitie „starých“ lekárničiek: Lekárničky vyrobené do 31. júla 2009 možno používať naďalej, najdlhšie 31.júla 2012, len ak je k nim najneskôr do 1. júla 2009 pripojená karta prvej pomoci.

Karta prvej pomoci musí byť pripojená ku všetkým lekárničkám do 1.júla 2009.

Predvolené

Koniec dohadám. Dávam do pozornosti vyhlášku č.143/2009 Z.z., v ktorej je o lekárničke jednoznačne definované čo, kde, ako a hlavne dokedy.
    Naposledy upravil sklamany_zo_suzuki; 23-04-2009 o 10:09

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Přesto, že jsem pročetl celou vyhlášku, nikde jsem se nedočetl, jak to bude se mnou jako cizincem , při návštěvě a případné kontrole lékárničky. Ví někdo ?

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Bude ti zabavené auto, odobratý vodičský, technický, občiansky, všetky kreditné karty a poslaný pešo domov

Ale vážne, zaujímavá otázka.
    Ale myslím si, že budeš musieť mať "slovenskú" lekárničku. Myslím si to podľa toho, že rovnako keď ideš do Rakúska, musíš mať v aute toľko reflexných viest, koľko sedí v aute ľudí, bez ohľadu na to že to slovenská a asi ani česká vyhláška nevyžaduje.

8. Predvolené Re: Zas nové lekárničky?

ty koki tam hasičák, tam inú lekárničku, tam reflexné vesty a ešte bohvie čo načo je vlastne EU kto sa má v tom vyznať
    Škoda 105L, favorit 136L LPG, octavia 1,6i LPG, ignis 2WD, ***i4 1,5 2WD

Moje Suzuki
    SX4 1,6 GS 4WD NAVI 2012

Tak toto je možné iba na Slovensku

V lekárničkách zakúpených pred 1. májom karta byť nemusí, ak si lekárničku kúpite v máji až júli musí do nej kartu pridať výrobca alebo predajca a od augusta už budú v predaji iba nové autolekárničky, v ktorých bude karta prvej pomoci automaticky. Tieto lekárničky už budú povinne oranžové s bielym krížom a ich obsah bude rozdelený do štyroch modulov, ktoré sa budú dať samostatne vymieňať.

Ak si vodič kúpil autolekárničku napríklad minulý mesiac a dátum jej spotreby vyprší až o tri roky, kartu až dovtedy v aute mať nemusí. „Napriek tomu vodičom odporúčame mať kartu ako návod na správne použitie lekárskej pomoci," hovorí Zuzana Čižmáriková z ministerstva.

......

„Ak bude policajt kontrolovať vo vozidle lekárničku, bude najprv musieť zistiť, či máte starú alebo novú, prípadne lekárničku z prechodného obdobia. Lekárničky uvedené na trh pred 1. májom však nemuseli mať na sebe dátum výroby."

Hovorca policajného prezídia Martin Korch hovorí, že policajti budú pokutovať iba chýbajúce karty v lekárničkách zakúpených po 1. máji. „V blokovom konaní môže byť pokuta do výšky 60 eur, v správnom konaní do 100 eur."

Celý článok SME.sk Autolekárničky sa menia.

Lokalita
    Zlín - cz
    Moje Suzuki
    Burgman/ 650 EX- K8/SX 4 - 2008

Citácia Pôvodne odoslal Suuzuukii Zobraziť príspevok
    Bude ti zabavené auto, odobratý vodičský, technický, občiansky, všetky kreditné karty a poslaný pešo domov
    na sraz jedu na kole

Strana 6 z 7 PrváPrvá ... 4567 PoslednáPosledná

Pravidlá prispievania

• Nemôžeš pridávať nové témy
  • Nemôžeš pridávať odpovede
  • Nemôžeš pridávať prílohy
  • Nemôžeš upravovať svoje príspevky
  •